Turkai sutriuškino Slovėnijos komandą ir pateko į pusfinalį (nuotraukos, statistika, komentarai)

Pasaulio krepšinio čempionato pirmoje pusfinalio poroje žais Serbijos ir Turkijos komandos. Tai paaiškėjo po antrųjų ketvirtfinalio rungtynių trečiadienį. Jose turnyro šeimininkai turkai įtikinamai 95:68 nugalėjo Slovėnijos nacionalinę komandą ir tęsia žygį medalių link.
Turkijos ir Slovėnijos rinktinių dvikovos akimirkos
Turkijos ir Slovėnijos rinktinių dvikovos akimirkos / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Triukšmingai vietos sirgalių palaikoma Turkijos rinktinė nepraėjus nė dviems minutėms nuo dvikovos pradžios pradėjo galingą spurtą 26:6 ir dvigubai išsiveržė į priekį 32:16.

Puikiai žaisdami ir gynyboje, ir puolime aikštės šeimininkai baigiantis trečiam kėliniui skirtumą padidino iki 28 taškų – 69:41. Paskutinis kėlinys slovėnams buvo tik garbės reikalas. Bogdano Tanjevičiaus auklėtiniai raginami sirgalių nė negalvojo apie atsipalaidavimą, kol galiausiai visą areną užpildė pergalės dainos.

Šias ketvirtfinalio rungtynes stebėjo aukščiausi abiejų žaidžiančių šalių politiniai veikėjai – Slovėnijos prezidentas Danilo Turkas ir Turkijos prezidentas Abdullah Gulas.

Nugalėtojams 19 taškų pelnė Ersanas Ilyasova, 12 – Sinanas Guleras,  po 10 – Hidaetas Turkoglu, Onanas Omeras ir Keremas Tunceri. Slovėnų gretose išsiskyrė Boštjanas Nachbaras ir Sani Bečirovičius. Jų sąskaitose – po 16 taškų. Primožas Brežecas ir Urošas Slokaras pridėjo po 10.