Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

12 valandų trukęs finalas: Europos pokerio ture Dovilyje triumfavo Vadimas Kursevičius

Vadimo Kursevičiaus triumfas
pokerstarsblog.com nuotr. / Vadimo Kursevičiaus triumfas
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiaurės Prancūzijos kurortiniame Dovilio mieste baigėsi jau aštuntas Europos pokerio turo (EPT) sezono etapas, kurio kulminacija tapo įspūdingas pagrindinio turnyro finalas. Antrą pagal dydį žetonų bokštą atsinešęs baltarusis Vadimas Kursevičius sudaužė Lucos Pagano bei penkių prancūzų viltis ir iškovojo pergalę bei 875 tūkst. eurų pagrindinį prizą.

„PokerStars Pro“ komandos narys italas Luca Pagano buvo žmogus, kuris prieš finalo startą sulaukė daugiausiai dėmesio. Nors jis žengė tik šeštoje pozicijoje, tačiau fenomenali EPT patirtis ir didžiulis noras nugalėti daugeliui jį padėjo vertinti, kaip vieną favoritų. L.Pagano EPT pagrindinio turnyro finalinį stalą pasiekė jau septintą kartą, tačiau ir šįsyk iškovoti titulo nepavyko. Pirmas iš kovos pasitraukė mažiausiai žetonų turėjęs airis Mickas Graydonas, o po to atėjo italo eilė – jis su tūzu ir valetu nelaimėjo monetos metimo prieš Vuongo Thano Trongo devynakes.

Kritus airiui ir italui prie stalo liko penki Prancūzijos atstovai ir vienas baltarusis. Ne itin sėkmingai startavęs V.Kursevičius pagal žetonus tuo metu užėmė 5 vietą, tad prancūzų viltys pasilikti EPT Dovilio titulą namuose buvo daugiau nei realios. Tačiau baltarusis turėjo kitokių planų. Šešių žaidėjų kova buvo išties ilga ir ją nutraukė Olivierio Rogezo kritimas – neradęs žaidimo vyras buvo visiškai sutirpdytas privalomųjų statymų. Penktoje vietoje pasitraukė Bruno Jaisas, kuris su tūzu ir dama nenulaužė V.T.Trongo karalių poros.

Būtent likus keturiems pretendentams į titulą buvo sužaista viena svarbiausių partijų turnyre, kai susidūrė du žetonų lyderiai. Po susišaudymo prieš flopą V.T.Trongas sustūmė viską su tūzu bei dama ir sulaukė žaibiško atsakymo iš karalių porą laikiusio V.Kursevičiaus. Bendrosios kortos šeimininkų atstovui nepadėjo ir Baltarusijos žaidėjas pasidvigubino iki 17,5 milijono, prieš save susistatydamas du trečdalius visų žaidime esančių žetonų.

Ketvirtąją vietą užėmė Yorane Kerignardas, kuris nevengė stumti dažnai savo kuklų žetonų kiekį ir galų gale sulaukė atsakymo iš V.Kursevičiaus. Baltarusio karaliaus ir valeto užteko, kad įveiktų prancūzo damą ir devynakę. Bronza pasidabino V.T.Trongas. Po pralaimėto gigantiško banko jis dar sugebėjo kelis kartus pasidvigubinti ir išgyventi ilgiau už Y.Kergnardą, bet viskas baigėsi, kai su karaliumi ir dešimtake prancūzas neįveikė V.Kursevičiaus tūzo ir valeto.

Lemiamą dvikovą baltarusis pradėjo turėdamas beveik 7 kartus daugiau žetonų iš prieš finalo startą lyderio pozicijoje žengusį Paulą Guichardą, tad visi tikėjosi greito finišo. Tačiau nuo pat pirmų akistatos akimirkų žaidimo kontrolę į savo rankas perėmė prancūzas. Pirmiausiai jis pasidvigubino sėkmės pagalba, tačiau toliau pagavęs bangą ėmė spausti oponentą, iš eilės laimėdamas apie tuziną bankų. Taigi, po pusvalandžio oponentų žetonų kiekiai beveik išsilygino. Baltarusis dar pirmavo pora milijonų, tačiau stiprią psichologinę persvarą turėjo prancūzas. Būtent tokioje situacijoje buvo sužaista finalinė turnyro partija.

V.Kursevičius prieš flopą atakavo ir atsakė į priešininko permušimą. Jis taip pat nepasidavė, kai flope pasirodė skirtingų spalvų penkakė, septynakė ir valetas, o varžovas atliko nedidelį tęstinį statymą. Turne atsivertė antra širdis – devynakė. P.Guichardas tęsė agresiją, o kiek pamąstęs baltarusis sustūmė viską. Oponentas netruko atsakyti ir parodė turimą penkakių setą. Jis buvo priekyje, tačiau V.Kursevičius turėjo išties stiprų pirkimą – jo laikomos širdžių triakė ir šešakė suteikė pirkimą į spalvą bei dvigubą pirkimą į eilę, kurią suformuoti būtų padėjusi keturakė arba aštuonakė. Būtent aštuonakė pasirodė riveryje ir baltarusis kartu su viso finalo metu jį palaikiusių draugų būriu pasinėrė į pergalės šokį.

Pateikiame visų finalininkų laimėjimus:

1. Vadimas Kursevičius (Baltarusija) – 875 tūkst. eurų
2. Paulas Guichardas (Prancūzija) – 557 tūkst. eurų
3. Vuongas Thanas Trongas (Prancūzija) – 328 tūkst. eurų
4. Yorane Kerignardas (Prancūzija) – 260 tūkst. eurų
5. Bruno Jaisas (Prancūzija) – 200 tūkst. eurų
6. Olivieris Rogezas (Prancūzija) – 155 tūkst. eurų
7. Luca Pagano (Italija) – 110 tūkst. eurų
8. Mickas Graydonas (Airija) – 67 200 eurų

Jei vakar mūsų portale stebėjote tiesioginę finalo vaizdo transliaciją jums tikrai bus įdomus ir čempiono iš Baltarusijos interviu:

VIDEO: EPT 8 Deauville: Vadzim Kursevich

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min