Dabar populiaru
Publikuota: 2016 gegužės 9d. 13:39

EPT Didįjį finalą užbaigė slovako Jano Bendiko triumfas

Janas Bendikas / pokerstars.net nuotr.
Janas Bendikas / pokerstars.net nuotr.

Praėjusios savaitės pabaigoje Karališkajame Monte Karle finišavo Europos pokerio turo (EPT) Didžiojo finalo festivalis. Pagrindiniame turnyre pergalę iškovojo ir pirmuoju EPT čempionu iš Slovakijos tapo žaidimo veteranas Janas Bendikas, kuriam turnyro pabaigoje ne kartą padėjo ir Fortūna.

Svarbiausiame EPT Didžiojo finalo turnyre intrigos ir įtampos netrūko iki paskutinių akimirkų. Didžiąją finalinio stalo kovos dalį tarp autsaiderių buvęs Slovakijos pokerio veteranas Janas Bendikas sugebėjo lemiamomis akimirkomis pagauti Fortūnos šypsnį, atsitiesti ir iškovoti prestižinę pergalę.

Priešfinalinę turnyro dieną pasiekė ir „PokerStars Pro“ komandos žvaigždė Vanessa Selbst, bet jos kelionė baigėsi 26 vietoje. Finalinio stalo burbulo berniuku šįsyk tapo britas Benas Philippsas, kuriam už 9 vietą atiteko 71 620 eurų prizas. Priešpaskutinę dieną užbaigė ir dviejų finalininkų kritimai – atsisveikino Dario Sammartino ir Antoine'as Saout.

Finalinės dienos pradžioje viskas atrodė aiškiau nei aišku. Pirmaujantys prancūzai Adrienas Allainas ir Jimmy Guerrero turėjo 118 ir 115 didžiųjų privalomųjų statymų (BB) atitinkamai, tuo tarpu likusių žaidėjų žetonų bokštuose tebuvo po 22-26BB.

Pirmieji kritę Orenas Rosenas, Pierre'as Calamusa bei Asanas Umarovas šias prognozes patvirtino, tačiau slovakas J. Bendikas turėjo savo nuomone apie tikimybes. Nors prasidedant 3 žaidėjų kovai jis vis dar buvo aiškus žetonų autsaideris, bet netrukus su K♥7♥ pagavęs dvi poras veteranas pasidvigubino prieš J. Guerrero tūzus ir aplenkė pastarąjį. Tiesa, A. Allainas vis dar tvirtai kontroliavo situacija su maždaug 60% visų žaidime esančių žetonų.

Prancūziškas monetos metimas (A♣J♦ > 2♥2♣) lėmė tai, kad J. Guerrero atidavęs žetonus savo tautiečiui pasitraukė 3 vietoje. Dvikovą A. Allainas pradėjo turėdamas dvigubai daugiau žetonų už J. Bendiką. Prasidėjo klampi akistata, kurios pradžioje prancūzas pamažu didino persvarą, tačiau žaidėjų žetonų kiekiai beveik išsilygino, kai po susišaudymo prieš flopą slovakas į priešininko sustūmimą nutarė atsakyti su Q♥J♣ ir laimėjo monetos metimą prieš 8♠8♣.

Prancūzas nepasidavė ir laimėdamas daug mažų ir vidutinių bankų vėl grąžino sau daugiau nei dvigubą persvarą, bet tuomet slovakas vėl pasidvigubino, kai po oponento įraišavimo nutarė stumti 44BB su 6♠6♥. A. Allainas akimirksniu atsakė su A♦K♠, bet laimėti monetos metimo ir vėl nepavyko. Po šio banko į priekį, nors ir nelabai daug, išsiveržė J. Bendikas.

Klampi finalininkų dvikova tęsėsi dar beveik 4 valandas ir nė vienam nepavyko įgauti aiškesnės persvaros, kol viskas baigėsi akimirksniu neišvengiamame susikirtime. A. Allainas su 8♠8♥ flope pagavo setą, tačiau turnas atnešė T♠T♦ laikiusiam slovakui aukštesnę trijų vienodų kombinaciją. Žaidėjai sustūmė viską riveryje, kur šansų prancūzas nebeturėjo. Tad J. Bendikas tapo paskutiniu EPT 12-ojo sezono čempionu.

EPT Didžiojo finalo pagrindinio turnyro finalininkai:
1. Janas Bendikas (Slovakija) – €961,800;
2. Adrienas Allainas (Prancūzija) – €577,800;
3. Jimmy Guerrero (Prancūzija) – €406,850;
4. Asanas Umarovas (Kazachstanas) – €305,660;
5. Pierre'as Calamusa (Prancūzija) – €233,800;
6. Orenas Rosenas (Izraelis) – €170,950;
7. Antoine'as Saout (Prancūzija) – €128,340;
8. Dario Sammartino (Italija) – €91,860;

5300 eurų įpirkos EPT Didžiojo finalo pagrindinį turnyrą viso pradėjo 1098 žaidėjai ir tarp prizininkų pateko 3 lietuviai. Toliausiai iš mūsiškių nužengęs Tomas Jozonis suklupo tik 4 dienoje. 66 užėmusiam mūsiškiui atiteko 14 110 eurų laimėjimas.

Lietuviai sąskaitas pildė ir šalutiniuose turnyruose. Dominykas Karmazinas pateko tarp prizininkų „€25K High Roller“ varžybose, o Matas Cimbolas triumfavo 1100 eurų įpirkos šalutiniame „Turbo“ turnyre ir susižėrė virš 29 tūkst. eurų.

Platesnę EPT Didžiojo finalo festivalio apžvalgą pakviesime skaityti rytoj. Dar daugiau pokerio naujienų iš viso pasaulio galite rasti mūsų „Facebook“ paskyroje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min