Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 5d. 14:00

EPT Dovilio šalutinius turnyrus nusiaubęs Neividas Biriukovas profesionalu tapti neketina

Neividas Biriukovas
PokerStars.net / Neividas Biriukovas

Portalo „PokerNews LT“ žurnalistai parengė išsamų interviu su dviejuose EPT Dovilio festivalio šalutiniuose turnyruose itin solidžiai pasirodžiusiu ir 37 tūkst. eurų laimėjusiu Neividu Biriukovu.

Nors kaunietis Neividas Biriukovas Europos pokerio turo Dovilio festivalyje net nesudalyvavo pagrindiniame turnyre, visgi jis neabejotinai bus vienas sėkmigiausiai šioje šventėje pasirodžių lietuvių. Praėjusį savaitgalį jis 1100 eurų įpirkos „turbo“ turnyre iškovojo sidabrą bei bevei 26 tūkst. eurų prizą, o po poros dienų triumfavo 220 eurų „Men's Event“ turnyre ir prisidūrė dar beveik 11 tūkst. eurų. Iškart po dviejų fantastinių pasirodymų portalo „PokerNews LT“ komanda pakalbino Neividą:

Kokia buvo tavo pirmoji pažintis su pokeriu?

Pokeriu susidomėjau prieš daugelį metų gyvendamas JAV. Pirmajame savo gyvame turnyre Floridoje, kurio įpirka siekė vos 50 dolerių, likau 7 iš daugiau nei 300 žmonių. Visiškai nieko nesupratau apie pokerį, tad tai buvo maloni naujoko sėkmė – pirmieji bandymai, kurie greit pasimiršo. Grįžęs į Lietuvą nuo antrojo LSPF sezono įsiliejau į sportinio pokerio veiklą. Komercinius turnyrus pradėjau žaisti 2013-aisiais. Nuo tų pačių metų spalio mėnesio man pokeryje padeda Vytautas „begalybe“ Milbutas, priklausau „Begafish“ pokerio bendruomenei.

Panašu, kad grįžus į Lietuvą rimtai susidomėjai pokeriu. Galbūt gali papasakoti apie savo įspūdžius apie pirmąją išvyką į gyvą turnyrą Europoje?

Pirmoji mano kelionė į pokerio turnyrą užsienyje buvo į UKIPT Galway 2013-ųjų metų sausį. UKIPT (Didžiosios Britanijos ir Airijos pokerio turas) pagrindiniame turnyre pasitraukiau burbulo metu. Buvo skaudu trečioje žaidimo dienoje su dešimtukų pora atsitrenkti į varžovo karalius. Šios kelionės metu susipažinau su V.Milbutu. Tuo metu jis keliavo su švedų pokerio komanda. Internetu buvau laimėjęs tik bilietą į turnyrą, o Vytautas sutiko man padėti – jis priėmė mane gyventi drauge. Nors žaidimas man ir nesusiklostė, tačiau laiką praleidau puikiai. Pamačiau kaip gyvena pokerio profesionalai iš užsienio. Be to, jie man paaiškino, jog man lemiama tapusioje rankoje aš tiesiog galėjau nusimesti dešimtakes, mat tokiu atveju būčiau lengvai pretendavęs į didesnius piniginius prizus. Taip pat gavau pastabą, jog turėjau stebėti kitus stalus. Tuo metu man tai buvo visiškai nauja ir nepatirta.

Pirmajame turnyre užsienyje nepasisekė. Galbūt šie du, vienas po kito sekę, laimėjimai yra pirmi tavo sėkmingi žingsniai komerciniame pokeryje?

Na, tai nėra tiesa. Žinoma, tai buvo sėkmingausia mano savaitė gyvame pokeryje, tačiau negaliu nepaminėti praėjusių metų išvykos su mūsų pokerio komanda į Dubliną. Ten vyko gerokai pigesnė pokerio serija, kuri paprastai sutraukia visų britų salų dėmesį. Tą kartą šalutiniame turnyre likau 5-tas iš daugiau nei šimto žmonių, kitą vakarą likau 3-čias analogiškame turnyre tik su daugiau žaidėjų. Be to, pagrindiniame turnyre dalyvavo apie 650 žmonių, aš ir jame pasiekiau apmokamas vietas, pasirodymą baigdamas 42-ojoje vietoje.

Kalbėjai apie sportinį pokerį. Galbūt gali plačiau papasakoti apie jo įtaką tavo žaidimui?

Lietuvos sportinio pokerio federacijoje pradėjau žaisti nuo antrojo jos gyvavimo sezono. Gaila, neturėjau galimybės sėstis prie filmuojamo finalinio stalo. Trečiajame sezone patekau prie Lietuvos čempionato (kuris sutraukia daugiausiai žaidėjų) finalinio stalo ir likau 4-ojoje vietoje. Paskutiniame čempionate kritau dviejų stalų fazėje. Buvau vienas sportinio pokerio klubo „Pokerio namai“ Kaune įkūrėjų. Akivaizdu, jog šis žaidimas padarė teigiamą įtaką mano gyvo pokerio karjeroje. Manau, kad tai puiki vieta pradėti žaisti gyvą pokerį. Žaidžiant sportinį pokerį būtų protingiau mokytis iš savo, o ne kitų žmonių klaidų. Taip pat, reikėtų nebūti kritiškam kitų sportinio pokerio žaidėjų atžvilgiu. Mano patarimas pradedančiajam būtų stebėti ne tik kitų žaidėjų elgesį prie gyvo pokerio stalo, tačiau ir pačiam stengtis valdyti savo kūno kalbą bei jaudulį.

Interviu pradžioje praminėjai, jog „Begafish“ – tai pokerio bendruomenė. Kaip atrodo šios bendruomenės veikla?

Labai sunku tai būtų apibrėžti keliais sakiniais. Mus vienija daugiau nei tuzinas profesionalų ir sėkmingai žaidžiančių pokerio entuziastų, vienu ar kitu būdu per pastaruosius ketverius metus besimokiusių ar remtų Vytauto Milbuto. Mes keliaujame į turnyrus užsienyje, stengiamės kartą per mėnesį rinktis žaisti bei mokytis drauge po vienu stogu. Dalinamės informacija, tobulėjame drauge. Mūsų bendruomenė unikali tuo, jog ji vienija pokerio profesionalus su verslininkais. Tai tarsi manai, kai jie pasidalina naujausiomis pokerio tendencijomis, o mes jiems duodame gyvenimo bei verslo pamokų.

Nuo kito mėnesio tapsime vieši. Bandome įgyvendinti Vytauto idėją ir įsteigti edukacinio pokerio klubą Kaune. Stengsimės sportinio klubo veiklą derinti su pokerio mokymais ir seminarais. Būtent ten ir galėsite išvysti mano iškovotą EPT trofėjų.

Kol kas kalbėjome apie gyvą žaidimą ir atrodo, jog tu esi juo itin susižavėjęs. O kokia tavo nuomonė apie internetinį pokerį?

Aš neturiu grynųjų pinigų žaidimų patirties internete, todėl kalbėti apie tai objektyviai yra sunku. Iki 2013-ųjų buvau pralošiantis žaidėjas internete. Žaisdavau visus turnyrus bei SnG, smarkiai nesirinkdamas ką, taip pat nevengdavau atrankų į gyvus turnyrus, kiek man tai leisdavo kasdieninės dviejų vaikų tėvo pareigos ir įsipareigojimai darbe. 
2014-ieji – pirmieji mano metai, kai esu laimintis žaidėjas tiek internete, tiek žaisdamas gyvai. Šie metai prasidėjo puikiai! Žadu žaisti daug daugiau atrankų į gyvus pokerio turus bei didžiausiusius savaitinius turnyrus „PokerStars“ kambaryje. 
Bendrai man gyvas pokeris kur kas patrauklesnis nei internetinis, jame matau daugiau kompleksinių dalykų bei galimybių parodyti savo sugebėjimus.

Keletą kartų paminėjai Vytautą Milbutą ir jo įtaką tau kaip pokerio žaidėjui. Galbūt galėtum plačiau papasakoti apie tai?

Niekada neplanavau mokytis pokerio. Laikui bėgant taip susiklostė savaime. Iš pradžių Vytautas Milbutas mane supažindinimo su pagalbinėmis programomis žaidimui internete, sudėliojo tinkamų man turnyrų grafikus pagal dienotvarkę ir mano žaidimo stilių. Daug mažų dalykų, kurie smarkiai padėjo. Vėliau sekė rankų analizės, kurios, panašu, jog niekad nesibaigs. Juk pokeryje kiekviena situacija unikali. Be to, pokeris labai dinamiškas, atrodo, jog žaidėjų elgesys ir tendencijos keičiasi labai greitai.

Šiuo metu esu itin užimtas žmogus, todėl neturiu laiko pamokoms savaitgaliais, o darbo dienomis vakarais jaučiuosi pernelyg pavargęs. Todėl mes dažniausiai apie pokerio rankas diskutuojame telefonu, kai vykstu iš vieno miesto į kitą, ar iškart po mano sužaisto gyvo pokerio turnyro kelionės metu. Šiuo metu jis yra ne tik mano pokerio mokytojas, bet ir verslo partneris.

Kokie buvo lemtingi momentai EPT Dovilio turnyrų metu? Galbūt pameni įdomesnę ranką ar svarbų banką?

Visų pirma man būdingas mažos variacijos žaidimas. Galbūt prieš atverčiant kortas ir atidarinėju plačiau, tačiau po flopo stengiuosi žaisti atsargiai. Labai daug dėmesio skiriu žaidėjų stebėjimui ir kai kuriuos sprendimus priimu pagal savo gyvų turnyrų patirtį ir bendras tendencijas, o ne „pagal knygutę“. Akivaizdu – tai puikiai veikia šalutiniuose turnyruose su ne tokia gilia struktūra.

Pirmame 1100 eurų EPT šalutiniame turbo turnyre man sekėsi išvengti monetos metimų ir iki lemiamos dvikovos nuėjau laimėjęs vos tris monetos metimus prieš atverčiant bendrąsias kortas. Lemiama ranka šiame turnyre įvyko finalinėje dvikovoje, kai nepasisekė, mat mano kišeninė valetų pora neatsilaikė prieš varžovo vienspalvius tuzą ir devynakę.

220 eurų EPT „Men's Event“ šalutiniame turnyre žaidėjų lygis buvo ganėtinai žemas. Tuo metu vyko EPT pagrindinis turnyras, atrankos į 1B dieną, keletas kitų turnyrų finalinių stalų, pati įpirka pakankamai žema. Šie faktoriai lėmė, jog turnyras, nors ir buvo didelės variacijos, tačiau ganėtinai lengvas. Daug žetonų turėjau nuo antrojo lygio. Mane stebino kaip smarkiai veikė burbulo faktorius jame, būtent jo metu ir tapau viso turnyro žetonų lyderiu.

Ameniškai man viena smagiausių rankų buvo sužaista tada, kai turėjau kišeninius tūzus, o mano plataus atidarinėjimo neapsikentęs jaunuolis, turėdamas 110 privalomųjų statymų ir būdamas vienu žetonų lyderių, permušė mane, po to aš jį dar kartelį ir jis sutiko. Vertėsi bendrosios kortos Q 9 5 su pirkimu į spalvą. Aš tęsiau truputį daugiau nei pusės banko dydžio statymu, o jis sustūmė didžiulį žetonų kiekį. Iškart sutikau (prieš kitą oponentą tektų rimtai pagalvoti, tačiau šiuo atveju sprendimas nebuvo sudėtingas). Varžovas atvertė skirtingų spalvų karalių bei valetą (kitaip sakant pirkimą į eilės pilvą) ir taip tapau viso turnyro žetonų lyderiu prieš pat burbulą. Puikiai sekėsi toliau spausti stalą ir žetonų kiekis vis kilo. Man buvo keista, jog tokios įpirkos turnyre smarkiai jautėsi burbulo faktorius. Prie finalinio stalo turnyro žetonų vidurkis smarkiai sumažėjo, todėl įrodyti pranašumą buvo sunkiau. Be to, jaučiau šiokį tokį spaudimą, nes norėjau trofėjaus. Tačiau klaidų nedariau ir viskas baigėsi gerai.

Kaip manai, kokią įtaką tavo pokerio karjerai turės šis puikus pasirodymas EPT šalutiniuose turnyruose?

Manau, kad didelės įtakos pasirodymas neturės. Turiu ilgalaikį planą ir žadu jo laikytis. Be abejo, tokios pergalės man suteikia daug daugiau pasitikėjimo savo jėgomis ir pamatau, kad dalykai, kuriuos išmokau per šiuos metus pokeryje, gali atnešti pelno. Visgi ne veltui aukojau savo brangų laiką mokymams bei mokėjau pinigus.

Po šios pergalės sulaukiau daugybės skatinimų jėgas išbandyti EPT pagrindiniame turnyre, dalis žaidėjų sakė, jog tai „hot run“ ir turiu jį išnaudoti. Aš suprantu, ką jie turi omenyje, bet gyvenime elgiuosi apgalvotai, paskaičiuotai ir žinau, kad tik laiko klausimas, kada žaisiu €5,300 įpirkos pagrindinime turnyre. Vis dėlto šiandien dar nesijaučiu tam pasirengęs. Daugelį žmonių riboja finansai, tuo tarpu mane – žinios ir pasitikėjimas savo jėgomis. Viskas turi vykti sistemingai, kryptingai ir savu laiku.

Šiandien dėl vieno dalyko esu visiškai tikras – man gera, kai pokeris yra tik hobis, kai jo pasiilgstu ir visuomet trokštu noru sėstis prie gyvo pokerio stalo. Nežadu tapti profesionalu.

Trečiadienį su komanda išskrendame tiesiai į Dubliną, kur mūsų laukia giliausios struktūros gyvo pokerio turnyras Europoje. Gausime net 100 000 žetonų, o lygiai su kiekviena diena taps vis ilgesni (45-90min) – struktūra puiki. Tai bus puiki proga man „pramušti“ pagrindinių komercinių turnyrų užkeikimą. Mat man puikiai sekasi šalutiniuose, tačiau jokiame pagrindiniame serijos turnyre nesu sėdėjęs prie finalinio stalo. Tikiuosi išlaikyti tikrą pokerio maratono egzaminą su palyginti maža įpirka ir pradėti ruoštis Pasaulio Pokerio Serijai. Tik galbūt dar ne šiemet.

Primename, kad Dovilyje Neivido rezultatus šansų pagerinti turi du lietuviai – Matas Cimbolas ir Andrius Bielskis šiuo metu kovoja EPT Dovilio pagrindinio turnyro 4 dienoje, kurios tiesioginę vaizdo transliaciją galite rasti čia.

EPT Dovilio tiesioginių transliacijų tvarkaraštis:
Vasario 5 d. nuo 13:00 – EPT Dovilio pagrindinio turnyro ketvirtoji diena
Vasario 6 d. nuo 13:00 – EPT Dovilio pagrindinio turnyro penktoji diena
Vasario 7 d. nuo 14:00 – EPT Dovilio pagrindinio turnyro finalas (matysite žaidėjų kortas)

Norite pirmieji sužinoti svarbiausias pokerio pasaulio naujienas? Prisijunkite prie mūsų socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Twitter“ – „15min Pokeris“ ir @Pokeris15min

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis
Parašykite atsiliepimą apie 15min