Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

EPT įvertinimas: Lietuvos atstovų rekordai ir įsimintini laimėjimai

Algirdas Saveikis (centre) ir Danielis Negreanu (dešinėje)
Algirdas Saveikis (centre) ir Danielis Negreanu (dešinėje)
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugpjūčio 15-25 dienomis, Barselonoje ūžė inauguracinis devintojo sezono Europos pokerio turo (EPT) etapas. Rekordus laužiusiame pokerio festivalyje dalyvavo ir per dvidešimt lietuvių. Aukščiausią rezultatą pademonstravo Anaras Alekberovas užėmęs ketvirtąją vietą pagrindiniame šventė turnyre, tačiau be šio pasiekimo lietuviai pademonstravo ir daugiau įspūdingų rezultatų.

EPT Barselonos etapas visų pirma pasižymėjo rekordais. Rekordiškai daug mūsiškių, net 18 išbandė jėgas pagrindiniame turnyre, iki šiol tai daugiausiai Lietuvos atstovų sutraukęs EPT renginys.

8-i iš jų užbrėžė dar vieną rekordą – toks skaičius tautiečių niekada prieš tai nebuvo patekęs į antrąją EPT pagrindinio turnyro dieną. Trečiąją dieną pasiekę šeši lietuviai toliau mušė rekordus. Taip toli nuėjusių mūsiškių dar niekuomet nebuvo tiek daug. Sprogus pagrindinio turnyro burbului paaiškėjo, kad penki iš jų pasiekė prizines šio renginio vietas ir tai tapo dar vienu lietuvišku rekordu.

Vienas įspūdingiausių mūsiškių pademonstruotų rezultatų – tai Anaro Alekberovo ir Algrido Saveikio pasiekta penktoji pagrindinio turnyro diena. Šiame EPT etape dalyvavo net 103 Rusijai atstovaujantys žaidėjai, tačiau nė vienam jų nepavyko prasibrauti taip toli. A.Alkeberovo pasiektas rezultatas, ketvirtoji vieta ir 301 750 eurų prizas tapo ketvirtuoju didžiausiu laimėjimu Lietuvos gyvo pokerio istorijoje. Didesnius prizus už šį yra iškovoję tik Dominykas Karmazinas ir Antanas Guoga. Nedidelį, tačiau vis tik rekordą užbrėžė ir dailiosios lyties atstovės. Damoms skirtame turnyre Barselonoje pirmą kartą EPT istorijoje startavo dvi lietuvės: Ingrida Klassen ir Aistė Paškevičiūtė.

Net penki tautiečiai, iš rekordinio pagrindinio turnyro mūsiškių skaičiaus, papildė šio turnyro prizininkų sąrašą. Išsamų pasakojimą apie ketvirtąją vietą šiame turnyre užėmusio Anaro Alekberovo kovą galite rasti čia. Be jo, pagrindinio turnyro kovoje puikiai pasirodė Algirdas Saveikis, kuris finišavo devynioliktoje pozicijoje ir pelnė 29 400 eurų prizą. Ugnius Šimelionis, kuris pirmosiomis pagrindinio turnyro dienomis pagal žetonų kiekį žengė mūsiškių priešakyje, užėmė 51 vietą ir savo pokerio kapitalą papildė 16 800 eurų. Liutauras Armanavičius pasirodymą baigė būdamas 117 vietoje, o už tai jam atiteko 9 950 eurų prizas. Tauras Narmontas pasiekė 125 poziciją ir prie savo pokerio laimėjimų pridėjo 8 400 eurų.

Be plunksnos vertų pasirodymų mūsiškiai neapsiėjo ir šalutiniuose EPT turnyruose. Kristijonas Andrulis surengė šaunų pasirodymą 10 000 eurų įpirkos „High Roller“ turnyre, kuriame triumfavo prancūzas Laurentas Polito. Nepaisant to, kad lietuvio kelyje stovėjo tokie pokerio titanai kaip „PokerStars Pro“ komandos nariai Jonathanas Duhamelis ir Bertrandas „ElkY“ Grospellieris, ar pokerio žvaigždė iš JAV Andrew Lichtenbergeris, K.Andrulis nepabūgo iššūkio ir iškovojo devintąją vietą. Jam atiteko didžiausias šalutiniuose šio EPT etapuose lietuvių iškovotas prizas – 27 190 eurų.

2 100 eurų įpirkos beribio Holdem „Turbo“ turnyre, klaipėdietis Aneris Adomkevičius užėmė 8 vietą tarp 66 žaidėjų panorusių dalyvauti turnyre ir kišenę papildė 5 120 eurų. 1 100 eurų įpirkos beribio Holdem turnyre, sutraukusiame net 339 dalyvius, Povilas Leskauskas pelnė 3 120 eurų apdovanojimą už iškovotą 21 vietą. Tomas Lazauskas sužibėjo 330 eurų „Win The Button“ turnyre, kuriame kovojo 254 žaidėjai. Jis užėmė 3 vietą ir savo pokerio kapitalą papildė 6 650 eurų. 430 eurų įpirkos galvų medžioklės turnyre, Dainius Antanaitis finišavo 15 tarp 144 turnyro dalyvių ir pelnė 672 eurų prizą. O 330 eurų įpirkos „Turbo“ turnyre, tas pats D.Antanaitis iškovojo 14 vietą tarp 122 pokerio entuziastų ir nusipelnė 641 euro apdovanojimo. Rytis Sandaras, 145 dalyvius prie stalų sukvietusiame, 220 eurų įpirkos turnyre finišavo 8 ir uždirbo 850 eurų.

Šiais metais EPT po savo sparnu priglaudė mažąjį broliuką „Estrellas“ pokerio turą. Pagrindiniame šio turo turnyre, kurio įpirka buvo 1 100 eurų, Vytautas Semaška pastorino savo piniginę iškovojęs 73 vietą tarp 1 036 žaidėjų. Jam atiteko 2 500 eurų prizas. Andrejus Jakovlevas tame pačiame turnyre nusipelnė 2 200 eurų prizo už iškovotą 92 vietą.

Daugiau nei dvidešimt tautiečių prie stalų sukvietęs inauguracinis EPT etapas Barselonoje, pasižymėjo ne vien rekordiniu lietuvių skaičiumi. Pagrindinis šio etapo turnyras pagal dalyvių skaičių tapo didžiausiu kada nors Ispanijoje vykusiu pokerio renginiu. „Estrellas“ pokerio turo pagrindinis turnyras taip pat susilaukė daugiausiai dėmesio per visą savo gyvavimo istoriją. Na, o šventei pasibaigus, EPT organizatoriai tebeskaičiuoja galimai pamuštus rekordus, kuriuos pateiksime 15min.lt eteryje vos gavę oficialią informaciją.

Norite pirmieji sužinoti svarbiausias pokerio pasaulio naujienas? Prisijunkite prie mūsų socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Twitter“ – „15min Pokeris“ ir @Pokeris15min

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min