Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 sausio 8d. 08:46

PCA 2014: „Super High Roller“ turnyre triumfavo Fabianas Quossas, laimėjęs virš 1,5 mln. dolerių

Fabianas Quossas (centre) ir jo palaikymo komanda
Neilo Stoddarto nuotr. / Fabianas Quossas (centre) ir jo palaikymo komanda
Kova 100 tūkst. JAV dolerių įpirkos „Super High Roller“ turnyre, kuriuo prasidėjo „PokerStars.net Karibų nuotykio“ (PCA) festivalis Bahamose, kirto finišo liniją.

Septynį žaidėjai, kurių biografijos įspūdingesnės viena už kitą, startavo lemtingoje „Super High Roller“ turnyro dienoje, tikėdamiesi iškovoti prestižinį titulą ir prizą viršijantį 1,6 milijono JAV dolerių. Tačiau negailestingiems pokerio dėsniams paklūsta netgi ryškiausios žvaigždės. Nugalėtojas galėjo būti tik vienas ir kovai prasidėjus liejosi pirmasis kraujas.

Vienas pirmųjų vakaro padalinimų lemtingu tapo net dviem žaidėjams. Anthony Greggas ir Ole Shemionas, finalą pasiekę kaip autsaideriai, visais turimais žetonais rizikavo vienu metu. Tačiau nė vieno jų laikytos kombinacijos neįveikė Pasaulio pokerio turo (WPT) „High Roller“ turnyro čempiono Fabiano Quosso turėtos dešimtakių poros ir jie buvo priversti trauktis iš mūšio. Mažiau žetonų dalinimo pradžioje turėjęs O.Schemionas pelnė 7 vietą ir 277 080 dolerių prizą, o A.Greggui atiteko 6 vieta ir 347 720 dolerių apdovanojimas.

Penktoje vietoje savo pasirodymą šį kartą užbaigė Mattas Glantzas. Šis žaidėjas dieną pradėjo kaip penktos pagal dydį žetonų krūvelės savininkas, jis taip ir nesugebėjo atsitiesti ir, pralaimėjęs Vanessai Selbst, traukėsi iškovodamas 445 520 dolerių. Reikia paminėti, kad po šio padalinimo V.Selbst susigrąžino antrosios turnyro dienos pabaigoje prarastą žetonų lyderės poziciją.

„PokerStars Pro“ komandos žvaigždė ir daugiausiai uždirbusi pokerio dama V.Selbst lyderės poziciją dar labiau sustiprino, kuomet ketvirtoje vietoje iš kovos pašalino didžiausią visų laikų pokerio laimėtoją Antonio Esfandiari. Po sėkmingo monetos metimo V.Selbst susižėrė solidų A.Esfandiari žetonų kapitalą sau ir beveik dvigubai atitolo nuo artimiausio persekiotojo. Tuo tarpu nuskriaustas amerikietis traukėsi, tačiau piniginę papildęs 575 920 dolerių.

Suformavus ištvermingiausiųjų trejetuką, nepavydėtinoje pozicijoje atsidūrė F.Quossas. Šis pokerio profesionalas iš Vokietijos smarkiai atsilikinėjo nuo lyderės ir pokerio meistro Dano Shako, tad norint išsaugoti ambiciją iškovoti trofėjų, jam reikėjo labai pasitempti. Tuo tarpu du pokerio sunkiasvoriai spaudė vokietį iš abiejų pusių ir nebuvo nusiteikę draugiškai.

Po kurio laiko F.Quossas sugebėjo pasidvigubinti D.Shako sąskaita, po ko šių dviejų žaidėjų žetonų pilys susivienodino. Taip susiklosčius įvykiams „PokerStars Pro“ žvaigždė V.Selbst tapo akivaizdžia lydere - jos sąskaitoje tuo metu buvo apie pusę visų žaidime buvusių žetonų. Tačiau keletas audringų valandų viską apvertė aukštyn kojom. Žaidėjų kapitalai mainėsi dažnai ir smarkiai, kol galų gale surinkęs aukščiausią tuo metu įmanomą kombinaciją, eilę, F.Quossas išpešė maksimalią vertę iš lyderės, turėjusios dvi poras ir žaidėjai pasikeitė pozicijomis. Netrukus po nesėkmės „PokerStars Pro“ žvaigždė, radusi karalių ir devynakę, rizikavo visais likusiais žetonais. Tūzą ir keturakę iš kortų malkos ištraukęs F.Quossas atsakė į V.Selbst kvietimą ir bendrosioms kortoms nieko nepakeitus pašalino amerikietę iš 100 tūkst. dolerių įpirkos mūšio. V.Selbst savo laimėjimus šį kartą papildė 760 640 dolerių. Reikia paminėti, kad V.Selbst yra pirmoji moteris, dalyvavusi „Super High Roller“ turnyruose, kurių iki šiol buvo surengta apie 20.

V.Selbst pasitraukus iš mūšio į lemtingą akistatą stojo D.Shakas ir F.Quossas. Dvikovos pradžioje F.Quosso žetonų pilis beveik dvigubai viršijo D.Shako turnyro kapitalą. Pastarojo sąskaitoje buvo 30, o lyderio 58 privalomieji statymai. Pabrėžtina, kad D.Shakas šio turnyro vicečempionu buvo tapęs dar 2012 metais. Tuomet jo prizą sudarė 846 700 dolerių. Tuo tarpu F.Quosso sąskaitoje - trečioji vieta, iškovota 250 tūkst. Australijos dolerių įpirkos turnyro, kuris vyko „Aussie Millions“ festivalio ringe. Už šį pasiekimą vokietis buvo apdovanotas 750 000 Australijos dolerių prizu.

Lemtingo padalinimo metu, kuomet nuo dvikovos pradžios buvo praėjusi mažiau nei valanda, F.Quossas po ketvirtosios bendros kortos jau turėjo suformavęs eilę ir pasiūlė D.Shakui rizikuoti viskuo. Porą ir pirkimą į eilę turėjęs amerikietis sutiko su pasiūlymu ir nusivylė išvydęs varžovo kortas. Riveris nieko nepakeitė ir naujuoju PCA „Super High Roller“ čempionu tapo F.Quossas. Nugalėtojui atiteko 1 629 940 dolerių, o D.Shakui reikėjo tenkintis antruoju vicečempiono titulu ir 1 178 980 dolerių prizu.

Kol pokerio žvaigždės varžėsi dėl „Super High Roller“ turnyro čempiono titulo, gausus žaidimo entuziastų būrys startavo PCA pagrindinio turnyro dienoje 1A. Apžvalgą iš šios dienos jau netrukus rasite ir mūsų rubrikos eteryje, o trečiadienį vakare nuo 21 val. 30 min. Gaudrius Dzikaras ir Paulius Mikaliūnas vėl sės prie mikrofonų ir tiesiogiai komentuos šios kovos dieną 1B, kurioje turėtų pasirodyti ir bent vienas lietuvis.

Primename, kad sausio 5–13 dienomis mūsų rubrikos eteryje galėsite stebėti lietuviškai įgarsintas tiesiogines vaizdo transliacijas iš šiuo metu Bahamose vykstančio pokerio festivalio „PokerStars.net Karibų nuotykis“ (PCA). Kad šias transliacijas stebėti būtų dar įdomiau, jau nuo sausio 6 dienos mūsų „Facebook“ puslapyje rasite ir šiai progai skirtą specialų konkursą. Nepraleiskite progos tapti svarbiausių Europos pokerio įvykių liudininkais ir laimėti šaunių prizų.

Norite pirmieji sužinoti svarbiausias pokerio pasaulio naujienas? Prisijunkite prie mūsų socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Twitter“ – „15min Pokeris“ ir @Pokeris15min

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie 15min