Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Andriaus Bielskio WSOP tinklaraštis: įspūdžiai Las Vegase iš pirmų lūpų (trečioji dalis)

Andrius Bielskis
pokernews.lt nuotr. / Andrius Bielskis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pokerio profesionalas Andrius Bielskis paskutinį sykį dalinasi įspūdžiais ir patarimais po kelionės į Las Vegasą, kur lietuvis pirmą sykį išbandė jėgas Pasaulio pokerio serijos (WSOP) ringe. Finaliniame tinklaraščio, skirto išimtinai 15min.lt skaitytojams, įraše A.Bielskis dar sykį dalijasi pastebėjimais apie WSOP ringą, papasakoja, kokias pramogas galite išbandyti Las Vegase, ir duoda keletą vertingų patarimų tiems, kurie dar tik ruošiasi pirmajai kelionei į nuodėmių miestą.

Žaidimo stilius:

Bendras žaidėjų lygis, kiek spėjau pastebėti, WSOP turnyruose gerokai žemesnis nei Europoje vykstančiuose turnyruose. Aišku, teko susidurti ir su aukščiausios pokerio lygos meistrais, tačiau jų Las Vegase skaičiuojant procentine išraiška – ne tiek jau ir daug. Priežasčių tam gali būti daug. Europoje nemažą dalį didžiųjų turnyrų žaidėjų sudaro internetines kvalifikacijas įveikę pokerio profesionalai. Tai nulemia, kad vidutinis žaidėjų amžius senajame žemyne gerokai mažesnis nei JAV. Be to, daugelis JAV pokerio atstovų yra pratę žaisti tik gyvo pokerio turnyrus, tad jiems tikrai sudėtinga varžytis su Europos pokerio meistrais, kurie tūkstančius padalinimų per metus sužaidžia internete. Didelis skaičius padalinimų lemia greičiau įgyjamą ir svaresnę patirtį. 

Jeigu esate pokerio žaidėjas, bent kartą gyvenime privalote apsilankyti Las Vegase. Pamatysite minias žmonių, gyvenančių vien šia veikla. Suprasite, kokios galimybės jūsų laukia JAV ir kiek daug pinigų vis dar laukia savo laimėtojų.

Bene didžiausias skirtumas žaidžiant JAV – čia žaidėjai nevengia įraišuoti į bankus. Laikydamas tūzą ir damą amerikietis taip pat lengvai įraišuos į banką, kaip ir atsakys į jūsų statymų kėlimą turėdamas karalių ir keturakę. To nepakeisi, tad tenka adaptuotis prie tokio žaidimo ritmo. Prisitaikyti žaidžiant WSOP būtina, kitaip galite pamiršti rezultatus. Dar vienas skirtumas tarp Europos ir JAV pokerio – valstijose labai mažai žaidimo prieš flopą. Net pakartotiniai statymų kėlimai, vadinamieji „threebetai“ yra pakankamai reti ir dažniausiai reprezentuos tikrai stiprią kombinaciją. Ką bekalbėti apie ketvirtą ar penktą sykį atliekamus pakartotinius statymų kėlimus. Amerikiečiui visiškai įprasta tik atsakyti į pakartotinį permušimą laikant tūzą ir karalių ar porą damų ir nusimesti šias kortas nepataikius į flopą net jeigu jų rankose yra 20-25 privalomieji statymai. Tuo tarpu Europoje tokios siužeto linijos įprastai nepamatysi. Tačiau reikia paminėti, kad žaidimas po flopo paprastai būna ypač agresyvus. Čia neretai susilauksi permušimo iš žaidėjo turinčio antrą ar net trečią porą. Rankose laikoma korta žaidžia kur kas labiau nei galimas varžovo diapazonas.

Man žaidžiant „Little One for One Drop“ turnyre prie stalo buvo pasodintas plepus amerikietis, kuris labai taikliai apibūdino skirtumus tarp jų ir mūsų žaidimo: „Mes amerikiečiai galime rizikuoti viskuo po flopo turėdami antrą porą, tačiau niekuomet nesivelsime į problemas laikydami tūzą ir dviakę, kaip tai daro pamišę europiečiai, o vėliau ginasi neva tokia buvo žaidimo dinamika. Mes niekada taip nedarysime, na gal nebent pokerio TV šou metu“. 

Štai tokie pagrindiniai skirtumai tarp žaidėjų ir žaidimo stiliaus. Dar sykį kartoju – prie jų prisitaikyti, norint pasiekti rezultatų WSOP ringe, būtina. Jų ginklus labai sėkmingai galima naudoti prieš juos pačius. Pavyzdžiui manevras įraišuoti ir kelti statymus veikė puikiai, varžovai dažniausiai nesusitvarkydavo su gauta informacija ir traukdavosi iš kelio be kovos. 

Afišos, kuriose skelbiami tokių DJ pasirodymai kaip „Tiesto“, „Deadmau5“, „Avicii“, „Zedd“ ir t.t. vardai žada daug. Mėgstantiems tokią muziką ir klubus – naktį čia tikras rojus. 

Svarų vaidmenį  šiame pokerio teatre vaidina ir informacijos kiekis apie varžovą. Antrose mūšių dienose prieš ateidami į ringą daugelis žaidėjų būdavo pasidomėję priešininkais ir susipažinę su jų žaidimu. Tad stebėti kovas antrose dienose būdavo labai smagu. Ypač jeigu prie stalo sėdėdavo keletas Europos interneto meistrų ir keli JAV gyvo pokerio rykliai. Neabejoju, kad ateityje turėsiu daug naudos iš čia įgytos patirties.

Pramogos:

Las Vegasas – pramogų miestas. Viskas čia skirta tam, kad jūs puikiai praleistumėte laiką. Pasiūlymų kiekis toks didelis, kad net išrankiausi ras, kuo užsiimti laisvu laiku. Nė vienas mūsų kompanijoje negalėjome savęs pavadinti klubinėtojais, tad apie naktinį Las Vegaso gyvenimą ne ką ir tepapasakosiu, tačiau afišos, kuriose skelbiami tokių DJ pasirodymai kaip „Tiesto“, „Deadmau5“, „Avicii“, „Zedd“ ir t.t. vardai žada daug. Mėgstantiems tokią muziką ir klubus – naktį čia tikras rojus. 

Jei nesate pokerio žaidėjas – vis tiek apsilankykite. Gal ne visiems patiks ten tvyranti snobiška tuštybė, tačiau nuodėmių miestą pamatyti bent sykį verta ir būtina

Pramogų Las Vegase ras ir kiek ramiau laisvalaikį mėgstantys leisti žmonės. Tokių čia laukia „Cirque du Soleil“, Celine Dion, Rodo Stewarto, Shania Twain ir kitų grandų pasirodymai, įvairiausių miuziklų pastatymai, keisčiausi ir netikėčiausi magų, žonglierių ir kitų artistų rengiami šou. Šiemet į planus nepavyko įtraukti ekskursijos į didijį kanjoną. Su kolegom lietuviais vis kalbėdavome, kad štai ką nors laimėsime ir tada iškart griebiame turą ten, deja, tai teko palikti ateičiai. Tokie turai autobusu kainuoja 100-200 dolerių, sraigtasparniu, kai skrendi virš kanjono – 300-400 dolerių. Variantų apžiūrėti gamtos stebuklą daug ir įvairių. Rinktis jums.

Pabaigai:

Keletas praktinių patarimų. Visos kainos Las Vegase nurodomos be mokesčių. Prie maisto ir gėrimų papildomai skaičiuojamas 8,1 proc. mokestis. Prie paslaugų viešbučiuose taip pat skaičiuojamas mokestis, tačiau visur jis skirtingas, sunku suprasti, nuo ko ir kodėl jis keičiasi. Įprastai tai – 11 proc. mokestis, plius vienkartinis Las Vegaso mokestis, kuris, kaip supratau, priklauso nuo vietos, kurioje randasi viešbutis. Šis mokestis gali svyruoti nuo 10 iki 25 dolerių per parą. Užsisakinėjant gyvenamą plotą reikėtų į tai atsižvelgti. Dar vienas svarbus momentas – visur, kur tik siūlo, imkite lojalumo korteles, vėliau jomis galėsite atsiskaityti už daugybę paslaugų. 

Visur įprasta palikti arbatpinigius. Nemokami gėrimai kazino jums kainuos dolerį arbatpinigių padavėjai, tuo tarpu kavinėse ir baruose aptarnaujantis personalas tikisi 18-20 nuošimčių arbatpinigių nuo sąskaitos dydžio. Taksi vairuotojai lauks 10-15 procentų nuo paslaugos kainos. 

Jeigu esate pokerio žaidėjas, bent kartą gyvenime privalote apsilankyti Las Vegase. Pamatysite minias žmonių, gyvenančių vien šia veikla. Suprasite, kokios galimybės jūsų laukia JAV ir kiek daug pinigų vis dar laukia savo laimėtojų. Jei nesate pokerio žaidėjas – vis tiek apsilankykite. Gal ne visiems patiks ten tvyranti snobiška tuštybė, tačiau nuodėmių miestą pamatyti bent sykį verta ir būtina.

Iki pasimatymo kitąmet! Andrius Bielskis

Norite pirmieji sužinoti svarbiausias pokerio pasaulio naujienas? Prisijunkite prie mūsų socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Twitter“ – „15min Pokeris“ ir @Pokeris15min

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min