Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aleksandras Rusinovas: „Pokerio profesionalo karjeroje mane labiausiai žavi nuolatinis laisvės pojūtis“

Aleksandras Rusinovas
Asmeninio archyvo nuotr. / Aleksandras Rusinovas
Šaltinis: 15min
0
A A

Išskirtiniame interviu atvirai į 15min.lt pokerio rubrikos atstovų klausimus atsako nuo lietuviškos žiemos šiuo metu pabėgęs pokerio žaidėjas Aleksandras Rusinovas.

Vienas sėkmingiausių Lietuvos internetinio pokerio profesionalų A.Rusinovas, kurio sąskaitoje – „Suday Million“ turnyro čempiono taurė ir daugelis kuklesnių titulų, o gyvų pokerio turnyrų istorijoje Didžiosios Britanijos ir Airijos pokerio turo (UKIPT) pagrindinio turnyro finalinis stalas ir 100 tūkst. JAV dolerių viršijantys laimėjimai, jau ne pirmą sykį žiemoti traukia į saulėtąją Kosta Riką. Išskirtiniame interviu 15min.lt pokerio rubrikai, A.Rusinovas papasakojo apie priežastis, kodėl renkasi būtent šią šalį ir apie tai, kokie privalumai visuomet papildo pokerio profesionalo dienotvarkę.

– Jau nepirmus metus žiemoti išvykstate į užsienį, kas lėmė tokį sprendimą?

– Mėgstu šilta orą ir saulę, tai turbūt ir buvo pagrindinis veiksnys. Taip pat ten kur vykstu žaidimui internete palankesnė laiko juosta.

Nežinau, ar Europinio lygio turnyrai kada nors atsiras Lietuvoje, bet norėčiau tuo tikėti.

– Išvykstate vienas ar prie jūsų prisideda ir daugiau Lietuvos pokerio profesionalų?

– „Žiemoti“ išvykstu tik antrus metus, o praėjusiais metais keliavom trise: aš, Mantas Štikelis ir Vytenis Nariūnas. Šiemet išvykau vienas, draugai pokerio žaidėjai prisijungti nenorėjo arba neturėjo galimybių, nors, jeigu nuoširdžiai, nelabai juos ir kalbinau. Keli užsiminė, kad greičiausiai atvyks kiek vėliau, matysime kaip bus. O ir poreikio nėra didelio, čia didelė pokerio žaidėju bendruomenė, tad kompanijos ir draugu netrūksta.

– Pernai, jei neklystame, laiką leidote Kosta Rikoje. Ar ir šiais metais pasirinkote būtent šią šalį? Kodėl?

– Taip, antrus metus iš eilės keliauju į tą pačią vietą – Playa del Coco, Guanacaste. Antrą kartą nusprendžiau atvykti čia dėl kelių priežasčių. Visų pirma, praėjusiais metais atsirado daug nauju draugų, pažįstamu, dauguma jų amerikiečiai, emigravę po juodojo penktadienio, tačiau yra ir keli europiečiai (olandas ir du bulgarai) pokerio žaidėjai, su kuriais šiuo metu ir gyvenu. Drauge su mumis apsistojęs ir vienas JAV atstovas. Kaip jau ir minėjau, Kosta Rikos laiko juosta labai palanki žaidimui, be to vandenynas ir puikus klimatas, man asmeniškai – dideli privalumai. Kitąmet turbūt rinksiuosi kita šalį, pasaulyje daug neaplankytų, bet lankytinų vietų.

Asmeninio archyvo nuotr./Aleksandras Rusinovas
Asmeninio archyvo nuotr./Aleksandras Rusinovas

– Teko girdėti, kad tokiose išvykose laiką leidžiate su kolegomis pokerio profesionalais? Kas jie?

– Tikrai taip. Didžiąją laiko dalį praleidžiame pokerio profesionalų kompanijoje. Visus įvardinti būtu sunku, nes jų čia per trisdešimt. Tačiau iš žinomesnių internautų drauge su manimi čia vieši Francisas „the lag rat“ Andersonas, su kuriuo esame kambariokai,  o taip pat Chrisas „big huni“ Hunichenas, Mike'as „munchenHB“ Telkeris, Jasonas „TeamWispy“ Helderis, Brianas „brianm15“ Englandas, Nickas „Rounder63“ Carilo, Steve'as „llini213“ Barshakas ir daugelis, daugelis kitų.

– Ar galima jūsų žiemos atostogas vadinti savotiška pokerio įgūdžių lavinimo stovykla?

– Norint būti sėkmingu žaidėju, pokerio įgūdžius privalu lavinti nuolat, tad vieta ar laikas, kur tai darai, manau nėra labai svarbi.

– Jūsų nuomonę, be to kad turite galimybę laisvai rinktis darbui skirtą šalį, kokie dar privalumai pokerio profesionalo kasdienybėje?

– Laisvas darbo grafikas, kai esi pats sau direktorius, bene didžiausias privalumas. Nežinau ar kitiems žaidėjams tai tiek pat svarbu kaip ir man. Žavi ir tai, kad pragyvenimui užsidirbu žaisdamas kortomis. Tam nebūtinas išsilavinimas arba tam tikras socialinis statusas, pakanka turėti noro tobulėti. Be to mane žavi nuolatinis laisvės pojūtis.

– Pakalbėkime apie pokerį. Kokios varžybos šiuo metu sudaro didžiausia jūsų tvarkaraščio dalį?

– Pastaruoju metu daugiausiai laiko praleidžiu žaisdamas internetinį pokerį. Žaidžiu vidutinių ir aukštų įpirkų daugiastalius turnyrus.

– Gal galite atskleisti, kuriuose didžiuosiuose gyvo pokerio mūšiuose planuojate dalyvauti ateinančiais metais ar bent jų pradžioje?

– Gyvuose turnyruose artimiausiu metu dalyvauti neketinu. Labai norėjau apsilankyti Lotynų Amerikos pokerio turo (LAPT) Didžiajame finale, kuris vyko Urugvajuje, bet deja nepavyko. Per vėlai susiruošiau. Nesu linkęs planuoti per toli. Kol kas koncentruojuosi ties žaidimu internete.

– Kaip manote, ar kada nors tokio lygio pokerio varžybos vyks Lietuvoje? Jūsų nuomonę, koks gyvų pokerio turnyrų su aukštomis įpirkomis poreikis Lietuvoje?

– Turnyrų akivaizdžiai trūksta, tai galima matyti iš nedažnai vykstančių didesnių kovų populiarumo. Kitas klausimas, kas yra aukšta įpirka. Man aukšta įpirka tai Europos pokerio turo (EPT) pagrindiniai turnyrai, kurių įpirkos gali siekti 10 tūkst. JAV dolerių. Nežinau, ar Europinio lygio turnyrai kada nors atsiras Lietuvoje, bet norėčiau tuo tikėti. O kol kas norėtųsi kad bent jau lietuviškais standartais didesniu turnyru butu daugiau. Noriu pasakyti, kad 500 litų ar kiek didesnių įpirkų iššūkių Lietuvoje galėtų būti gerokai daugiau.

Laisvas darbo grafikas, kai esi pats sau direktorius, bene didžiausias privalumas. 

– Kada planuojate grįžti į Lietuvą?

– Vasario viduryje išauš diena, kurios data užrašyta ant mano atgalinio bilieto, tad tikrai ne anksčiau. Gali būti, kad planai pasikeis ir grįšiu kiek vėliau, bet bent kol kas tuo abejoju.

Norite pirmieji sužinoti svarbiausias pokerio pasaulio naujienas? Prisijunkite prie mūsų socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Twitter“ – „15min Pokeris“ ir @Pokeris15min

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min