Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2014 balandžio 7d. 08:49

Arvydas Merfeldas: „Pokerio žaidėjai privalo skirti laiko įgūdžių tobulinimui“

Arvydas Merfeldas
Asmeninio albumo nuotr. / Arvydas Merfeldas

Kolegos iš portalo „PokerNewsLT“ pakalbino internetinio pokerio profesionalą Arvydą Merfeldą, šiuo metu studijuojantį Didžiojoje Britanijoje. Ką apie įgūdžių lavinimą, įgimtą žaidėjų talentą ir pokerio profesionalo dienotvarkę mano vienas sėkmingiausių Lietuvos internetinio pokerio meistrų bei kada A.Merfeldą galima tikėtis išvysti didžiuosiuose tarptautiniuose festivaliuose, sužinosite perskaitę interviu.

– Trumpai prisistatykite mūsų skaitytojams. 

– Esu Arvydas Merfeldas, man 22 metai, gimiau ir užaugau Kaune. Žaidžiu pokerį PokerStars kambaryje slapyvardžiu „Merfinis“ ir PokerStars.fr „Alcheminis“. 

– Mūsų žiniomis, jau ilgą laiką gyvenate Didžiojoje Britanijoje. Ką dar be pokerio ten veikiate? 

– Taip, Londone gyvenu jau beveik dvejus metus. Pagrindinė priežastis, kodėl esu čia – tai mano studijos „Middlesex University“ universitete, kur studijuoju verslo informacines sistemas.

Psichologiškai sunkiai palaužiamas žmogus, kuris net prasčiausiais savo periodais išlieka šaltakraujiškas ir daro tai, ką reikia daryti užuot verkšlendamas kaip jam nesiseka. 

– Anksčiau kalbinti kai kurie Lietuvos pokerio profesionalai prasitarė, kad jiems labai sunku pabaigti studijas dėl motyvacijos stokos. Ar jūs nesusiduriate su šia problema?

– Neneigsiu, kartais būna sunku rasto motyvacijos eiti į paskaitas, kurios jaučiu, kad nebus naudingos ateityje. Vet jeigu tema, kurią reikia mokytis yra pravarti ateičiai – tada su motyvacija problemų man nekyla. Universitetas didžiausias priešas tampa vykstant įvairioms serijoms (SCOOP/FCOOP/WCOOP/TCOOP).

– Papasakokite, kada ir kaip pirmą kartą susidūrėte su pokeriu?

– Jei gerai pamenu, man tuomet buvo 15 metų, o su žaidimu supažindino draugai. Tuomet žaisdavom dabar jau nebeegzistuojančioje platformoje „PokerChamps“, rinkdavomės žaidimus iš netikrų pinigų (Play Money). Po kiek laiko tai nusibodo ir pamiršau pokerį, bet, jei neklystu, po maždaug metų pertraukos, vienas iš tų draugų, kuris supažindino su pokeriu, parodė naują platformą, kurioje vykdavo nemokami turnyrai, turintys prizinius fondus, taigi nuo to viskas ir prasidėjo.

Gerai pamenu vieną vasarą, kai atsikeldavau rytais ir žaisdavau „freerollus“ arba žemiausių įpirkų grynųjų pinigų žaidimus, per pietus keliaudavau pas draugus žaisti gyvą pokerį, o vakare visi skubėdavom namo, kad spėtumėme į „freerollus“, ir taip beveik dieną iš dienos... Tuo metu žaidžiau tiek daug, kad net ir sapnuodavau tiktai kortas (šypsosi).

– Kas jus paskatino tobulėti šioje srityje? 

– Na, niekada pokerio nelaikiau sėkmės žaidimu, supratau, kad tobulinant žaidimą galėsiu laimėti daugiau, tai buvo kaip ir motyvas. Pamenu, kai pirmus kartus tėvams pasakojau apie pokerį ir kokį potencialą aš ten įžvelgiu, tai iš pradžių kaip ir juokėsi iš manęs, bijojo, kad prasilošiu, bet kai pamatė, kad darausi vis savarankiškesnis, galų gale su tuo susitaikė ir priėmė mano planus susietus su pokeriu. Dabar mano mergina, mano šeima ir draugai – didžiausi mano fanai ir palaiko kiekvieną žingsnį. Esu be galo jiems už tai dėkingas.

– Jūsų laimėjimai internete siekia šešiaženklį skaičių – tai sunkaus darbo ar įgimto talento atspindys?

– Manau, kad tai labiausiai yra sunkaus darbo rezultatas – esu labai užsispyręs, nemėgstu taikstytis su pralaimėjimais ir stengiuosi mokytis iš klaidų. Labai daug laiko skiriu pokeriui: tiek žaidimui, tiek analizėms. Nors žaidžiant pokerį studijuoti, skirti laiko merginai ir rūpintis namais nėra lengva, tačiau viskas yra įmanoma, jei tik labai nori.

Taip pat turėjau garbės mokytis ir vis dar mokausi iš daugelio geriausių Lietuvos pokerio profesionalų (Lauryno Levinsko, Justo Semaškos, Justo Vaičiulionio, Kęstučio Gecevičiaus ir daugelio kitų), stengiuosi save apsupti žmonėmis, į kuriuos galima butų lygiuotis ir išmokti kažką naudingo.

– Kokia yra jūsų, kaip profesionalaus pokerio žaidėjo, kasdienybė?

– Keliuosi ganėtinai anksti (7-8), susiplanuoju dieną, nukeliauju į sporto salę pasportuoti, susitvarkau asmeninius reikalus, prieš sesiją pasižiūriu praeitos sesijos įdomiausias rankas, jas išanalizuoju ir dažniausiai sėdu prie stalų apie 13 val. Darbuojuosi vidutiniškai iki vidurnakčio. Studijų laikotarpiu dirbu 3-5 dienas per savaitę, o per atostogas 4-6 dienas. Laisvomis dienomis stengiuosi atsiriboti nuo pokerio: leidžiu laiką su savo mergina, draugais, taip pat mėgstu skaityti, žiūrėti dokumentinius filmus ir keliauti.

Na, niekada pokerio nelaikiau sėkmės žaidimu, supratau, kad tobulinant žaidimą galėsiu laimėti daugiau, tai buvo kaip ir motyvas.

– Ar yra toks pokerio žaidėjas į kurį lygiuojatės?

– Taip, turiu keletą: iš užsienio pokerio žvaigždžių lygiuojuosi į Jason Koon, o iš Lietuvos – Laurynas Levinskas, Justas Šemaška. Šie veikėjai yra ne tik puikūs pokerio meistrai, bet ir nuostabios asmenybės už pokerio ribų.

– Girdėjome, jog užsiimate pokerio triniruotėmis. Kaip sekasi tvarkytis šiame vaidmenyje?

– Taip, užsiimu individualiais mokymais. Sekasi visai neblogai, labai patinka ši veikla, nes padedu tobulėti ne vien tik mokiniui, bet taip pat analizuodamas jų žaidimą tobulėju ir pats, tik šiuo metu yra šiek tiek sudėtinga dėl laiko stokos, bet per atostogas žadu vėl aktyviau tuo užsiimti. Taip pat dar atstovauju vienai iš didžiausių pokerio mokyklų (Tournament Poker Edge), esu vienas iš trenerių ir kuriu tam puslapiui strateginius pokerio filmukus. 

– Internetiniuose forumuose vyrauja nuomonių, kad „kuo daugiau žaidi, tuo daugiau išmoksti“. Ar sutinkate su tokiu teiginiu, jog užtenka tik daug „grindinti“ ir vieną dieną tapsi laiminčiu žaidėju?

– Mano nuomone, tikrai neužtenka. Žinoma, yra vienetai tokių unikalių žaidėjų, bet kalbant apie didžiąją dalį, visi turėtų skirti laiko žaidimo tobulinimui, tai gali būti :

1. Diskusijos su kitais pokerio žaidėjais – jie turi būti arba perspektyvūs ir puikiai suprantantys žaidimą, arba geresni nei esi tu pats, nes jeigu klausinėsi patarimų pas prastesnius arba tokio pačio lygio žaidėjus, dažniausiai tai didelio efekto nepadarys.

2. „Hand history“ analizės – peržiūrinėti savo žaistus turnyrus, rasti vietas, kuriose turėjote sunkų sprendimą ir pradėti jį analizuoti, ieškoti optimaliausių sprendimų. Vėlgi, tam labai padeda turėti arba trenerį, arba kolegų, su kuriais gali padiskutuoti.

3. Pokerio mokyklos – internete pilna virtualių pokerio mokyklų, turinčių labai stiprius pokerio profesionalus, kurie dalinasi savo žiniomis savo sukurtuose filmukuose (Hand history reviews / Live sweat sessions).

4. Diskusijos pokerio forumuose.

5. Treneris / Coach – Na, ir turbūt vienas iš efektyviausių būdų yra turėti asmeninį trenerį, su kuriuo per mokymo sesijas darai turnyrų analizes, jis nurodo klaidas ir pasiūlo, kaip reikėtų jas išspręsti.

– Įvardinkite svarbiausias savybes, kurias privalo turėti kiekvienas reguliariai laimintis žaidėjas.

1. Tobulybės siekimas – kai žaidėjas atiduoda save visą siekiant pademonstruoti geriausią savo žaidimą. 

2. Psichologiškai sunkiai palaužiamas žmogus, kuris net prasčiausiais savo periodais išlieka šaltakraujiškas ir daro tai, ką reikia daryti užuot verkšlendamas kaip jam nesiseka. 

3 .Įdedantis daug laiko ir pastangų į žaidimo tobulinimą. 

4. Turi nusistatęs konkrečius tikslus, kurie yra jo motyvas nesustoti.

– Pakalbėkime apie gyvą pokerį. Traiškote savo varžovus internetinėje erdvėje, tačiau didžiuosiuose gyvuose pokerio turnyruose jus retai sutinkame. Kodėl?

– Man yra ganėtinai sudėtinga derinti gyvus turnyrus su savo studijomis. Labai mėgstu gyvą pokerį ir viliuosi, kad šiais metais pavyks sudalyvauti bent keliuose festivaliuose, labai noriu išmėginti savo jėgas EPT turnyruose, bet kol kas šios serijos turnyrai man yra ne pagal mano kapitalo galimybes. Kadangi dirbu sunkiai, netruksiu šią padėtį pataisyti (šypsosi).

– Tūkstančiai pokerio entuziastų šią vasarą tradiciškai vyks į Las Vegase įvyksiančią WSOP seriją. Gal vasaros metu atrasite laiko tam?

– Kol kas to tikrai neplanuoju, mane labai vilioja ta mintis, kad kol daugelis profesionalų bus Vegase, jie paliks interneto platybes su daug prastų žaidėjų, iš kurių galima bus išpešti naudos, na bet gal... Šiemet Las Vegase sutikau naujuosius metus, pats miestas tikrai sužavėjo, todėl grįžti ten tikrai norėčiau.

– Kokie jūsų ateities planai susiję su pokeriu?

– Noriu toliau tobulėti, didinti savo pajėgumą aukštų įpirkų turnyruose, sėkmingai įsilieti į gyvą turnyrinį pokerį ir pavyzdingai atstovauti Lietuvos pokerio bendruomenei tarptautinėje scenoje.

Norite pirmieji sužinoti svarbiausias pokerio pasaulio naujienas? Prisijunkite prie mūsų socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Twitter“ – „15min Pokeris“ ir @Pokeris15min 

Temos: 1 Pokeris
Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

„Žolės“ legalizavimo laukiantys kanadiečiai mato ir grėsmę, ir verslo galimybes

Vardai

Damų diena Askoto žirgų lenktynėse: kai kurios pamiršo geras manieras ir atleido vadeles

Sportas

Šveicarija paskutinę minutę išplėšė pergalę prieš Serbiją

Laisvalaikis

Krikšto ceremonijos metu kūdikiui smogęs dvasininkas nušalintas nuo pareigų

Verslas

Kaimo turizmo sodyboms – sunkūs laikai

Gazas

Atnaujintoje sankryžoje užprogramuotas konfliktas, bet Vilniaus savivaldybė rami

Verslas

Vilniaus barai didesnio sirgalių antplūdžio tikisi tik prasidėjus futbolo čempionato ketvirtfinaliams

Vardai

E.Vitulskienė plius dydžio moterims nori įkvėpti pasitikėjimo: žiūrėkite pirmą drabužių kolekciją

Tradicinė Rasos šventė Verkių parke

Verslas

Kodėl daug prekių iš Kinijos į Lietuvą ir Europą siunčiamos tiesiog nemokamai?

Vardai

Mia nusirėžė plaukus: „Norėjau nusiskusti. Mano gyvenime – naujas etapas“

Patikrinta 15min Aktualu

Tiesa ar melas? Teisininku prisistatęs Artūras Skardžius: „Lietuvos televizijoj mokama vokeliais“, „žemės nuoma – ne verslas“

Gyvenimas

7 principai, kurie padės sukurti šeimos finansų tvarkymo modelį

15min iš Rusijos Sportas

V.Putino flirtas su FIFA prezidentais – pleištas futbolui ir provokacija Vakarams

Vardai

Rūta Ščiogolevaitė pagimdė ketvirtą vaiką: „Taip, jau galite sveikinti“

Pasaulis kišenėje

Kazachstanas: du miestai, du veidai

Gyvenimas

Moteris neapsikentė atmosferos Alytaus „Nuare“: manau, šunis užmigdė be pagrindo

Aktualu

Angelą Merkel galėtų išgelbėti Albanija?

Mokslas.IT

Futuristė: virtualiosios realybės technologijos Vakarų pasaulį pasieks bene vėliausiai

Verslas

ES sankcijos JAV: ar už amerikietiškus džinsus mokėsime brangiau?

Naujienos

Aktualu

„Žolės“ legalizavimo laukiantys kanadiečiai mato ir grėsmę, ir verslo galimybes

Vardai

Damų diena Askoto žirgų lenktynėse: kai kurios pamiršo geras manieras ir atleido vadeles

Sportas

Šveicarija paskutinę minutę išplėšė pergalę prieš Serbiją

Laisvalaikis

Krikšto ceremonijos metu kūdikiui smogęs dvasininkas nušalintas nuo pareigų

Verslas

Kaimo turizmo sodyboms – sunkūs laikai

Gazas

Atnaujintoje sankryžoje užprogramuotas konfliktas, bet Vilniaus savivaldybė rami

Verslas

Vilniaus barai didesnio sirgalių antplūdžio tikisi tik prasidėjus futbolo čempionato ketvirtfinaliams

Vardai

E.Vitulskienė plius dydžio moterims nori įkvėpti pasitikėjimo: žiūrėkite pirmą drabužių kolekciją

Tradicinė Rasos šventė Verkių parke

Verslas

Kodėl daug prekių iš Kinijos į Lietuvą ir Europą siunčiamos tiesiog nemokamai?

Vardai

Mia nusirėžė plaukus: „Norėjau nusiskusti. Mano gyvenime – naujas etapas“

Patikrinta 15min Aktualu

Tiesa ar melas? Teisininku prisistatęs Artūras Skardžius: „Lietuvos televizijoj mokama vokeliais“, „žemės nuoma – ne verslas“

Gyvenimas

7 principai, kurie padės sukurti šeimos finansų tvarkymo modelį

15min iš Rusijos Sportas

V.Putino flirtas su FIFA prezidentais – pleištas futbolui ir provokacija Vakarams

Vardai

Rūta Ščiogolevaitė pagimdė ketvirtą vaiką: „Taip, jau galite sveikinti“

Pasaulis kišenėje

Kazachstanas: du miestai, du veidai

Gyvenimas

Moteris neapsikentė atmosferos Alytaus „Nuare“: manau, šunis užmigdė be pagrindo

Aktualu

Angelą Merkel galėtų išgelbėti Albanija?

Mokslas.IT

Futuristė: virtualiosios realybės technologijos Vakarų pasaulį pasieks bene vėliausiai

Verslas

ES sankcijos JAV: ar už amerikietiškus džinsus mokėsime brangiau?

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Video

Maudymosi kostiumėlių tendencijos

Pinigai mano ateičiai

30 geriausių restoranų

Remontas be nervų

Sveikata

Svajonių virtuvė

Parašykite atsiliepimą apie 15min