Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2014 05 27, 12:00

Europarlamentaro kėdę iškovojęs Antanas Guoga profesionaliai pokerio tikrai nebežais

Ryškiausia Lietuvos pokerio žvaigždė Antanas Guoga, bent kuriam laikui traukiasi iš pokerio ringo. Europarlamentaro mandatą praėjusį sekmadienį rinkimuose iškovojęs A.Guoga išvyksta į Briuselį, kur sieks įrodyti, kad jo gebėjimai gali žibėti ne tik prie pokerio stalo. Pirmą sykį A,Guogos atstovaujama ir remiama Liberalų sąjunga rinkimuose iškovojo du mandatus į Europos parlamentą. Bendradarbiavimo iš „Tony G“ slapyvardžiu visame pasaulyje žinomo ex-žaidėjo tikisi ir pokerio bendruomenė.
Antanas Guoga
Antanas Guoga / Premier nuotr.

Prieš rinkimus duodamas interviu portalo „PokerNewsLT“ žurnalistams, A.Guoga pasakojo apie savo planus, praeitį ir tai, kodėl apsisprendė siekti politiko karjeros. „Į Europos parlamentą neinu tam, kad užimčiau šiltą vietą. Ten keliauju dirbti“, – sakė A.Guoga.

– Ar vaikystėje svajojote apie save tokį, koks esate šiandien? 

– Mano vaikystėje, kaip ir daugelio sovietmečio vaikų, tokios profesijos kaip verslininkas ar investuotojas nebuvo. Labiausiai žavėjomės kosmonautais, didelę pagarbą kėlė gydytojo, mokytojo profesija. Aš buvau toks netradicinis ir norėjau būti kunigu. Bet kai ūgtelėjau, kažkaip labai išryškėjo mano polinkis į tiksliuosius mokslus, net ne į mokslus, greičiau supratau, kad puikiai skaičiuoju, gerai atsimenu skaičius ir sugebu spręsti loginius uždavinius. Vaikystėje net buvau rubiko kubo čempionas, su tetomis Kaune teko pažaisti kortomis, taip ir pokerį pramokau. Štai šitie gebėjimai ir natūraliai parodė kelią – supratau, kaip ir kada reikia investuoti, išmokau paskaičiuoti riziką.

– Žiniasklaidoje daug kalbama apie jūsų pinigus. Gal galėtumėte pasakoti, kaip juos užsidirbote, nes juk 100 milijonų per vieną dieną neuždirbsi ir nelaimėsi. 

– Šiuos pinigus uždirbau per 20 metų. Pirmajam savo verslui elementariai susitaupiau dirbdamas Honkonge makleriu, „Australian Mortgage Brokers“ vadovo asistentu. Tai buvo tikrai nedideli pinigai, gal keletas tūkstančių dolerių. Australijoje investavau į pirmąsias įmones, tokias kaip naujienų portalas, kurį nusipirkau už tuos kelis tūkstančius, vėliau jau pardaviau už kelis šimtus tūkstančių.

Tuomet sukūrėm inovatyvią draudimo bendrovę „Rate Detective“, dar vėliau investavau į prekybos įmonę Londone, nuo 2003 m. – į įmones Lietuvoje (nuo internetinių parduotuvių iki kaimo turizmo, lažybų bendrovės, kuri veikia Lietuvoje ir Estijoje, nekilnojamojo turto).

Kaip daugelis žino, aštuonerius metus buvau tarptautinio lygio pokerio žaidėjas. Supratau, kaip reikia žaisti protingai, būdavo turnyrų, kur pavykdavo laimėti tikrai dideles milijonines sumas. Kas mane geriau pažįsta, žino, kad neturiu nei jachtos, nei fantastiškų vilų, tiesa sakant, net jokios sportinės mašinos mano garaže nėra. Visus pinigus investavau į verslą, nemažą dalį pokerio laimėjimų skyriau labdarai. Tie vardijami milijonai tikrai neguli mano stalčiuje ar banko sąskaitoje – tai yra mano turimų ar dalinai valdomų įmonių vertės. Jau dešimt metų aš visus savo verslus nuosekliai perkeliu į Lietuvą, dabar šios įmonės sumoka apie 8 mln. litų mokesčių per metus į mūsų valstybės biudžetą. 

– Kuris vienas iš visų turimų verslų Jums yra pats brangiausias ir kodėl?

– Ko gero, širdžiai mieliausias yra poilsio ir pramogų parkas Anupriškėse. Dėl daugelio priežasčių. Pirmiausia, man tai yra pats gražiausias gamtos kampelis pasaulyje, švaru, natūralu. Antra, čia patogu gyventi – tu ir gamtoje, ir šalia sostinės. Pati veikla man teikia malonumą – gera matyti poilsiaujančius žmones, džiugu, kad turistai įvertina ir mūsų paslaugumą, kokybę ir Lietuvos grožį.

– Jei galėtumėte pakeisti vieną Lietuvos įstatymą, ką keistumėte? 

– Deja, Lietuvos įstatymų dar kurį laiką negalėsiu keisti. Tiesą sakant, labiausiai mane piktina įstatymai, kuriais nustatomi įvairūs ribojimai. Tai galioja ir verslui, ir žmogui. Pavyzdžiui, ar žinote, kad vien valstybiniu lygmeniu verslą kontroliuoja daugiau nei 60 institucijų, o jose dirba apie 8 tūkstančius valdininkų. Juk tai visa kariuomenė, argi tai normalu?

– Ar galime tikėtis Jus išvysti kokiame nors pokerio turnyre Lietuvoje?

– Sekite pokerio naujienas ir viską sužinosite. Be abejonės dar išmėginsiu ranką kokiame labdaros turnyre. Bet su profesionalo karjera jau tikrai baigta. 


Norite pirmieji sužinoti svarbiausias pokerio pasaulio naujienas? Prisijunkite prie mūsų socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Twitter“ – „15min Pokeris“ ir @Pokeris15min

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min