Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 27d. 09:07

Lietuvio sėkmė EPT pokerio ture: Anaras Alekberovas laimėjo 4 vietą ir daugiau nei 1 milijoną litų

Anaras Alekberovas
pokerstarsblog.com nuotr. / Anaras Alekberovas

Europos pokerio turo (EPT) Barselonos etapas tapo išskirtiniu visai Lietuvos pokerio bendruomenei. Turnyre ne tik dalyvavo rekordinis lietuvių skaičius – vienam iš jų pavyko prasibrauti iki finalinės kovos ir pelnyti didesnį nei 300 000 eurų apdovanojimą.

Tarp 1 082 pagrindinio EPT Barselonos etapo pagrindinio turnyro dalyvių Anaras Alekberovas iškovojo ketvirtąją vietą. Net penki mūsiškiai papildė šio etapo pagrindinio turnyro prizininkų sąrašą.

Per šešias EPT pagrindinio turnyro dienas stebėjome rekordinio tautiečių skaičiaus pasirodymus „PokerStars“ organizuojamos pokerio šventės metu. Į Barseloną išvyko net 18 mūsiškių.

Lietuviško pokerio gerbėjai suspaudę kumščius laikė prasidėjus finalinei kovai, mat tarp aštuonių finalistų kovėsi ir Lietuvos vėliavą nešantis Anaras Alekberovas. Jam pirmajam po dviejų metų pertraukos pavyko pasiekti tokį aukštą rezultatą prestižiškojo EPT pagrindinio turnyro kovoje. 

Aštuoni iš 18 tautiečių startavusių EPT Barselonos etapo pagrindiniame turnyre pasiekė antrąją turnyro dieną. Šeši iš jų vėliau kirto ir trečiosios dienos liniją, kol galų gale penki lietuvaičiai užsitikrino vietas tarp prizininkų. Liutauras Armanavičius, Tauras Narmontas, Ugnius Šimelionis ir Algirdas Saveikis po pakankamai sėkmingos kovos pateko tarp 160 ištvermingiausių ir iš Barselonos grįš netuščiomis. Visi jie EPT pagrindinio turnyro metu iškovojo mažesnius ar didesnius prizus. Tačiau tikruoju šio turnyro didvyrių tapo Anaras Alekberovas. Vaikinas sugebėjo prasimušti iki pat finalinės kovos ir po sunkaus mūšio iš turnyro pasitraukė ketvirtoje vietoje. Už puikų pasirodymą mūsiškiui atiteko kvapą gniaužiantis 301 750 eurų prizas.

Anaras Alekberovas /
Anaras Alekberovas / "PokerStars" nuotr.

Prie finalinio stalo A.Alekberovas sėdosi laikydamas trečią pagal dydį žetonų krūvelę. Tačiau dar kovos pradžioje patekęs į bėdą partijoje prieš ispaną Samuelį Rodriguezą, dalį savo sukauptų žetonų lietuvis prarado. Tame padalinime mūsiškio laikomos septynakės nesugebėjo pasipriešinti ispano kišeninėms damoms. Tačiau kiek vėliau, iš žaidimo pašalinęs čeką Antoniną Duda, A.Alekberovas reabilitavosi ir susigrąžino prarastą poziciją. Šioje partijoje po lietuvio atlikto statymų kėlimo čekas permušė jo statymą, o lietuvis sureagavo dar sykį pakartotinai keldamas statymų kartelę aukštyn. Po tokios įvykių sekos čekas nusprendė rizikuoti viskuo ir gavo atsakymą iš lietuvio. A.Alekberovas atvertė porą karalių, o A.Duda parodė tūzo ir karaliaus kombinaciją. Flope atsivertė dama, tūzas ir karalius, kas čekui suformavo dviejų porų kombinaciją, tačiau mūsiškio rankose esantys trys karaliai gerokai apsunkino jo padėtį. Tarp dviejų likusių bendrųjų kortų čekui tai smarkiai reikalingas tūzas neatsivertė ir A.Alekberovas šventė nedidelę, tačiau reikšmingą pergalę.

Kovai tęsiantys, flope pasigavęs trijų vienodų kortų kombinaciją ir žaisdamas gana agresyviai, A.Alekberovas iš žaidimo pašalino rumuną Sinelį Antoną. Tą kartą mūsiškio rankose buvo pora dešimtakių, o jo oponentas žaidė laikydamas tūzą ir damą. Po statymų rumuno statymų kėlimo mūsiškis jį permušė. Kiek pamąstęs S.Antonas nusprendė atsakyti. Jau flope A.Alekberovo kombinaciją papildė trečioji dešimtakė. Jis atliko statymą ir gavo atsakymą iš nieko flope nesulaukusio rumuno. Turne dalintojas atvertė valetą ir S.Antonui atsidarė pirkimą į eilės pilvą. Mūsiškis vėl statė ir gavo atsakymą. Riveris rumunui suformavo pora po to, kai ant stalo atsivertė dama ir jis atsakė į visų A.Alekberovo žetonų stūmimą. Lietuvis atvertė savo kortas ir rumunas nuleidęs galvą užleido kelią stipresniam varžovui. 

Kiek vėliau, kovoje likus vos keturiems žaidėjams, mūsiškio situacija pašlijo po nepavykusio blefo, kuris privertė paprakaituoti tuometinį žetonų lyderį, suomį Joni Jouhkimaineną. Didžiulį banką, A.Alekberovui kainavusį beveik visus jo žetonus, suomis laimėjo padalinime, kurio metu jau trys pirmosios bendrosios kortos, flopas, jam suformavo dviejų porų kombinaciją. Mūsiškis tuo tarpu po flopo teturėjo žemiausią porą. Tiesa, turnas tautiečiui atvėrė pirkimą į spalvą, tad jis nusprendė atsakyti į suomio atliktą statymą tam, kad pamatytų paskutinę bendrąją kortą – riverį. Dalintojui atvertus riverio kortą, A.Alekberovo laikomas pirkimas neužsipildė, tačiau mūsiškis nebuvo nusiteikęs pasiduoti ir stambiai blefavo permušdamas suomio statymą net triskart didesne žetonų suma. J.Jouhkimainenas po tokio tautiečio veiksmo pasinėrė į ilgus apmąstymus, tačiau galų gale nusprendė atsakyti į lietuvio statymą. A.Alekberovas atvertė blefą ir suomis lengviau atsikvėpė supratęs, kad jo dviejų porų pakanka laimėti milžiniškam bankui. Po šios nesėkmės mūsiškiui liko kiek daugiau nei 10 privalomųjų statymų.

Tolimesnės kovos metu, A.Alekberovas sugebėjo porą kartų padvigubinti savo žetonų pilį laimėdamas du monetos metimus iš eilės. Viename jų, tautiečio laikoma vienspalvių tūzo ir damos kombinacija įveikė oponento kišenines devynakes, o kiek vėliau jau A.Alekberovo rankose atsidūrusios tos pačios devynakės atsilaikė prieš varžovo karaliaus ir valeto duetą.  Tačiau sėkmė netruko pasibaigti ir dar po kurio laiko lietuvis buvo priverstas trauktis iš kovos. Lemiamoje rankoje A.Alekberovas statymų kėlimais ir permušimais dar sykį apsišaudė su J.Jouhkimainenu, kuomet visi mūsiškio ir dalis suomio žetonų atsidūrė stalo centre. Tautietis dar sykį atvertė porą devynakių, o suomis savo ruožtų atvertė porą karalių. Taip laukiama trečioji devynakė tarp bendrųjų korų nepasirodė ir mūsiškiui teko trauktis iš kovos ketvirtoje vietoje.

Puikus mūsiškio pasirodymas Lietuvos vardą prie finalinio EPT stalo grąžino po dvejų metų pertraukos. 2010-aisiais EPT didžiojo finalo pagrindinio turnyro Monte Karle metu, Dominykas Karmazinas žaidė finale ir iškovojo trečiąją vietą. Tą sykį jam atiteko 700 000 eurų prizas. 

Kartu su A.Alekberovu finaliniame mūšyje kovėsi ir pasaulinio lygio pokerio garsenybės. Pirmąją finalo auka tapo penkių Pasaulio pokerio serios apyrankių savininkas, Johnas Juanda. Pokerio žvaigždei iš Suomijos Ilari Sahamiesui pasisekė kiek geriau, jis finišavo antroje pozicijoje kelią užleisdamas tik kaimyninės Baltarusijos atstovui tapusiam pirmuoju devintojo EPT sezono čempionu – Mikalai Pobalasui. Įdomiai kova klostėsi ir suomiui J.Jouhkimanenui. Turnyre likus keturiems žaidėjams, jaunas Suomijos atstovas rankose laikė net 75 procentus visų žaidime dalyvaujančių žetonų. Atrodė, kad įsismarkavusio J.Jouhkimaineno niekas nesustabdys. Tačiau kovai tęsiantys, jis išbarstė savo žetonus oponentams ir finišavo trečias, iškart po to, kai pasirodymą baigė A.Alekberovas.

Visa finalinės kovos rezultatų lentelė atrodo taip:

1. Mikalai Pobalas (Baltarusija) – 1 007 550 eurų

2. Ilari Sahamiesas (Suomija) – 629 700 eurų

3. Joni Jouhkimainenas (Suomija) – 404 050 eurų

4. Anaras Alekberovas (Lietuva) – 301 750 eurų

5. Samuelis Rodriguezas (Ispanija) – 230 900 eurų

6. Sinelis Antonas (Rumunija) – 178 400 eurų

7. Antoninas Duda (Čekija) – 125 950 eurų

8. Johnas Juanda (JAV) – 76 100 eurų

Norite pirmieji sužinoti svarbiausias pokerio pasaulio naujienas? Prisijunkite prie mūsų socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Twitter“ – „15min Pokeris“ ir @Pokeris15min

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Analitikai: Šiaurės Korėja neturi realių ketinimų atsisakyti branduolinių ginklų

Aktualu

V.Putinas staiga griebėsi nuolaidų dėl karo Sirijoje: kas lemia tokį nuolankumą?

Pasaulis kišenėje

Rudens kelionės į saulėtus kurortus: kiek galima sutaupyti ir ko reikia pasisaugoti

Mokslas.IT

Pradedami išankstiniai naujųjų „iPhone“ užsakymai, skelbiamos kainos

Verslas

Lituanistinių institutų jungimas iškėlė klausimą: ar viskas daroma tik dėl pastatų?

Popiežiaus vizitas Aktualu

Pagrindiniai popiežiaus Pranciškaus mokymo akcentai: ar jis išties reformuoja Bažnyčią?

Vardai

Po ilgos pertraukos Avril Lavigne pristato naują dainą: „Parašiau ją galvodama, kad mirštu“

Popiežiaus vizitas Sportas

Popiežius ir kamuolys: kodėl buvo vadinamas „pata dura“ ir nėra matęs žaidžiančio L.Messi?

Jolita Vaitkutė – apie kūrybą, skaitymą ir įsimintiniausias knygas

Pasaulis kišenėje

Agonija lėktuve: įgulai pamiršus sureguliuoti slėgį keleiviams iš nosies pasipylė kraujas

24sek

Domanto Sabonio universitetas suviliojo Kauno „Žalgirio“ talentą

Pasaulis kišenėje

Lietuvis Kretoje rado 1800 metų senumo vazą: iš pradžių man grasino kalėjimu

Aktualu

Be globėjų ir namų likęs našlaitis nerūpi ir valdininkams – vietos Vilniuje jam dar ieško

Deuce

Teniso pasaulį sužavėjo R.Berankio varžovo reakcija į teisėjo nuobaudą

Gyvenimas

Netapkite kliūtimi savo laimei: 3 mitai apie byrančią santuoką

Vardai

Mia pradeda gyvenimą iš naujo: „Pastarieji 4 metai su šiuo žmogumi man buvo tikra kančia“

Gazas

1000WOW: lietuvis pasiryžo įveikti 250 000 kilometrų ir pamatyti 1000 pasaulio stebuklų per 4 metus

24sek

Tarp LKL naujovių – du klubai po padidinamuoju stiklu ir R.Alijevui užtrenktos durys

Kultūra

Apie ką juoktis gyvenant priespaudoje, arba Humoras Palestinos kine

Popiežiaus vizitas Aktualu

Prieš popiežiaus Pranciškaus vizitą į Vilnių – sveikinimas Baltijos šalims

Naujienos

Aktualu

Analitikai: Šiaurės Korėja neturi realių ketinimų atsisakyti branduolinių ginklų

Aktualu

V.Putinas staiga griebėsi nuolaidų dėl karo Sirijoje: kas lemia tokį nuolankumą?

Pasaulis kišenėje

Rudens kelionės į saulėtus kurortus: kiek galima sutaupyti ir ko reikia pasisaugoti

Mokslas.IT

Pradedami išankstiniai naujųjų „iPhone“ užsakymai, skelbiamos kainos

Verslas

Lituanistinių institutų jungimas iškėlė klausimą: ar viskas daroma tik dėl pastatų?

Popiežiaus vizitas Aktualu

Pagrindiniai popiežiaus Pranciškaus mokymo akcentai: ar jis išties reformuoja Bažnyčią?

Vardai

Po ilgos pertraukos Avril Lavigne pristato naują dainą: „Parašiau ją galvodama, kad mirštu“

Popiežiaus vizitas Sportas

Popiežius ir kamuolys: kodėl buvo vadinamas „pata dura“ ir nėra matęs žaidžiančio L.Messi?

Jolita Vaitkutė – apie kūrybą, skaitymą ir įsimintiniausias knygas

Pasaulis kišenėje

Agonija lėktuve: įgulai pamiršus sureguliuoti slėgį keleiviams iš nosies pasipylė kraujas

24sek

Domanto Sabonio universitetas suviliojo Kauno „Žalgirio“ talentą

Pasaulis kišenėje

Lietuvis Kretoje rado 1800 metų senumo vazą: iš pradžių man grasino kalėjimu

Aktualu

Be globėjų ir namų likęs našlaitis nerūpi ir valdininkams – vietos Vilniuje jam dar ieško

Deuce

Teniso pasaulį sužavėjo R.Berankio varžovo reakcija į teisėjo nuobaudą

Gyvenimas

Netapkite kliūtimi savo laimei: 3 mitai apie byrančią santuoką

Vardai

Mia pradeda gyvenimą iš naujo: „Pastarieji 4 metai su šiuo žmogumi man buvo tikra kančia“

Gazas

1000WOW: lietuvis pasiryžo įveikti 250 000 kilometrų ir pamatyti 1000 pasaulio stebuklų per 4 metus

24sek

Tarp LKL naujovių – du klubai po padidinamuoju stiklu ir R.Alijevui užtrenktos durys

Kultūra

Apie ką juoktis gyvenant priespaudoje, arba Humoras Palestinos kine

Popiežiaus vizitas Aktualu

Prieš popiežiaus Pranciškaus vizitą į Vilnių – sveikinimas Baltijos šalims

Vardai

Daugiau vandens

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie 15min