Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mindaugas Tamošiūnas: „Tikiuosi jau greitai galėsiu apsilankyti Las Vegase – juk ten pildosi svajonės“

Mindaugas Tamošiūnas
pokernews.lt nuotr. / Mindaugas Tamošiūnas
Šaltinis: 15min
0
A A

„PokerNewsLT“ portalo reporteriai savo skaitytojams pasiūlė susipažinti su pokerio profesionalu, kurį kol kas Lietuvoje pažįsta nedaugelis. Tą pačią galimybę savo skaitytojams siūlome ir mes. Mindaugas Tamošiūnas atvirame interviu pasakoja apie tai, kaip susipažino su pokeriu, kiek laiko reikia investuoti, kad taptumėte laiminčiais žaidėjais, ir kurie pokerio profesionalai, pasak jo, nusipelnė didžiausios pagarbos.

– Trumpai prisistatykite skaitytojams.

– Esu Mindaugas Tamošiūnas iš Kauno, praėjusį savaitgalį man suėjo 24-eri metai. Internete pokerį žaidžiu slapyvardžiu „mister_blk“.

– Kaip ir kur įvyko pirmoji pažintis su pokeriu?

– Pirmoji pažintis įvyko, kai man buvo apie 10 metų ir kieme su draugais pusiau žinodami taisykles žaisdavome penkių kortų traukimo pokerį. Dėdavome po 10 centu ir galėdavome du kartus keisti kortas, kad surinktumėme aukščiausią kombinaciją. Vėliau, kaip ir didžioji dalis Kauno „grinderių“, pradėjome mokykloje per pamokas lošti iš centų Holdem pokerį. Galų gale visi keliai vedė į jau daug kartų kauniečių minėtą „Kregždutę“, kurioje rinkdavosi geriausi Kauno pokerio profesionalai – „Laurisl91“, „vMagnus“, „Respect_lt“, „Krafty_lt“, „Judasguide“ ir kiti. Ten su visais ir susipažinau.

Pokerio nežaidžiantys žmonės turbūt nė neįsivaizduoja, koks tai yra sunkus darbas – kiek valandų turi praleisti prie kompiuterio analizuodamas savo žaidimą, jei jį žaisdamas nori kažką pasiekti ir laimėti.

– Jei ne paslaptis, kokie yra jūsų rezultatai internete?

– Rezultatai, deja, galėtų būti ir geresni. Per mažai įdedu darbo, palyginus su kitais mūsų grupės (#YWNOM) nariais. Bet SCOOP serijos metu pamačiau savo silpnybes, kurias ištaisius, turėtų viskas grįžti į savas vėžes.

– Ar galite atskleisti, ką ketinate patobulinti savo žaidime ir kaip šifruojasi grupės pavadinimas „YWNOM“?

– Stengsiuosi labiau susikaupti ir kreipti dėmesį į kiekvieną smulkmeną, nes pradėjau lošti per daug standartinį žaidimą. Kaip žinia, pokeryje nieko standartiško nėra. Reikia daugiau žymėtis varžovų veiksmus, naudoti pagalbines programas ir niekada neatsipalaiduoti visos sesijos metu.

#YWNOM šifruojasi „You Will Not Outwork Me“. Aš, „vMagnus“, „Laurisl91“, „respect_lt“, „vincelis“, „Giadze1“, „P1relli“, „Daysleft7“, „Andr1us“ ir „Diodukas“ turime „Skype“ pokalbių grupę, kurioje visi kartu tobulėjame, diskutuojame apie sužaistas rankas ir t.t. Kai visi mūsiškiai pradėjo rodyti puikius rezultatus, nusprendėme sukurti savo grupės, kitaip sakant, komandos, pavadinimą ir stengtis visur jį reprezentuoti. Greitu metu gyvuose turnyruose turėtume vilkėti vienoda apranga su šiuo užrašu.

– Kiek laiko ir pastangų reikėjo, kad taptumėte stabiliai laiminčiu žaidėju?

– Žinoma, kad laiko ir pastangų reikėjo labai daug ir jų reikia vis daugiau, nes pokeris labai greitai kinta ir tobulėja, todėl jį žaisti darosi vis sunkiau. Pokerio nežaidžiantys žmonės turbūt nė neįsivaizduoja, koks tai yra sunkus darbas – kiek valandų turi praleisti prie kompiuterio analizuodamas savo žaidimą, jei jį žaisdamas nori kažką pasiekti ir laimėti.

– Kodėl pasirinkote daugiastalius turnyrus, o ne, pavyzdžiui, „Sit'n'Go“ arba grynųjų pinigų žaidimus?  

– Man labai nepatinka monotonija. Žaidžiant „sėsk ir varyk“ tipo žaidimus visada gausi tokį patį apdovanojimą už pirmąją vietą ir niekada negalėsi „going big in one night“. Grynųjų pinigų žaidimuose tas pats – ten vis tiek gauni kažkokį stabilų pelną per sužaistas 100 rankų ir tiek. Turnyrai yra žymiai smagiau.

– Ką tik praūžė populiarioji SCOOP serija. Kaip joje sekėsi?

– Puikiai. Visą SCOOP seriją žaidėme kartu su Laurynu ir „p1relli“. Poilsiui skyriau tik vieną dieną. Startavau sudalyvaudamas 22-iejų su puse valandų sesijoje ir bandydamas sau įrodyti, kad galiu tai padaryti. Man puikiai pavyko! Žaisdavome kiekvieną dieną iki 7-8 val. ryto. Nors ir išvargino tos dvi savaitės, tačiau buvo labai smagu.

Kaip žinia, pokeryje nieko standartiško nėra. Reikia daugiau žymėtis varžovų veiksmus, naudoti pagalbines programas ir niekada neatsipalaiduoti visos sesijos metu.

– Didžiausias jūsų laimėjimas internete?

– Didžiausią pergalę pasiekiau laimėdamas vieno dolerio įpirkos beribio Holdem pokerio turbo turnyrą su atsipirkimais. Už jį gavau 14 400 JAV dolerių. Pamenu, jog buvo labai nekokia sesija ir, likus maždaug 400 žmonių, pasakiau į mūsų turimą „Skype“ susirašinėjimo grupę, jog laimėsiu šį turnyrą. Taip ir įvyko.

Lemtingu padalinimu ko gero tapo situacija, kai turnyre buvo likę 13 žmonių ir aš buvau pirmas pagal žetonus, o vienintelis likęs reguliarus žaidėjas žengė antras. Šoviau iš vėlyvos pozicijos laikydamas dešimtakes ir jis, ilgai galvojęs, atsakė su tūzu ir dešimtake. Laimėjęs šį banką tapau masyviu žetonų lyderiu ir be didesnių sunkumų įveikiau likusius varžovus.

– Jūsų nuomone, trys geriausi Lietuvos ir užsienio pokerio profesionalai yra?

– Lietuvoje, be abejo, labiausiai išsiskiria Laurynas Levinskas. Be jo turime dar begalę tikrai gerų ir stiprių žaidėjų: „vMagnus“, „Respect_lt“, „Krafty_lt“, „kobasteris“, „selinantis“, „giadze1“, „p1relli“, „vyrualus“, „merceko“,„ balticmoose“, „vincelis“, „genyss13“, „merfinis“, „bagoch“ ir dar tikrai daug, daug kitų.

Jei žiūrėtume užsienyje, tai tikriausiai stipriausias pokerio profesionalas šiuo metu būtų Mike'as „Timex“ McDonaldas. Tikrai ne ką prastesnė yra „PokerStars Pro“ rinktinės narė Vanessa Selbst, kuri stebina visada kiekvieną kartą atsisėdusi prie stalo, ir, žinoma, mano mėgstamiausias pokerio žaidėjas – Danielis Negreanu.

– Kai kurie Lietuvos pokerio profesionalai dažnai išvyksta ilgesniam laikotarpiui gyventi ir žaisti į šiltus kraštus. Ar jums nekyla tokių minčių?

– Praeitais metais aš, „LaurisL91“, „pama888“, „Respect_lt“ ir „Vytiss“ taip pat sumąstėme, jog reikia išvažiuoti lošti ten, kur šilta. Taigi išsirinkome tris vietas – Tailandą, Meksiką ir Kosta Riką. Po diskusijos nusprendėme, kad skrisime į Meksiką. Nepameluosiu – tai buvo geriausi trys mėnesiai mano gyvenime. Gyvenome viename iš geriausių šalies kurortų. Kadangi ten puiki laiko zona, žaisdavome rytais arba dienomis, o vakarai likdavo laisvi, todėl viskas puikiai susiderindavo. Dar ir dabar vos ne kiekvieną dieną apie tai kalbame. Kitų metų sausio mėnesio pabaigoje vėl planuojame ten vykti.

– Ką dar gyvenime veikiate be pokerio?

– Kaip ir visi jauni žmonės mėgstu linksmintis, eiti į klubus, susipažinti su merginomis, atšilus orams važinėti dviračiu. Esu užkietėjęs žvejys, tad, kai tik būna proga, stengiuosi laiką praleisti prie ežero ar upės.

– Ar galime tikėtis išvysti jus šių metu Pasaulio pokerio serijos (WSOP) kovose?

– Deja, bet šiais metais ten apsilankyti neteks. Labai tikiuosi, jog kitais metais pagaliau išeis išpildyti savo svajonę ir apsilankyti „nuodėmių mieste“ ir sužaisti bent kelis WSOP turnyrus. Juk ten gali išsipildyti visos svajonės... 

Norite pirmieji sužinoti svarbiausias pokerio pasaulio naujienas? Prisijunkite prie mūsų socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Twitter“ – „15min Pokeris“ ir @Pokeris15min

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min