Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 20d. 13:23

Naujasis Lietuvos komercinio pokerio čempionas Liutauras Armanavičius: norėjosi ne tik pinigų, bet ir taurės

Liutauras Armanavičius
lt.pokernews.com nuotr. / Liutauras Armanavičius

„Taigi, kai sekasi, gyvas žaidimas turbūt yra įdomiau“, – sako naujasis Lietuvos komercinio pokerio čempionas Liutauras Armanavičius. Kas kėsinosi nušvilpti titulą iš būsimojo čempiono panosės? Kas svarbiau čempionui: laimėti pinigai ar trofėjai ir titulai? Visa tai ir dar daugiau – specialiame „PokerNews.lt“ interviu.

Kolegos iš pokerio naujienų puslapio PokerNews.lt, maloniai sutiko pasidalinti interviu su naujuoju Lietuvos komercinio pokerio čempionu L.Armanavičiumi. Į žurnalisto Pauliaus Mikaliūno klausimus, naujasis čempionas atsakinėjo atvirai ir entuziastingai.

– Kokius tikslus sau kėlei prieš šį Lietuvos čempionatą? Planavai žaisti visus turnyrus ir kovoti dėl čempiono vardo ar svarbiau buvo finansiniai rezultatai? - „PokerNews.lt“ paklausė L.Armanavičiaus.

– Aišku, pokeryje piniginiai rezultatai yra labai svarbūs, bet norėjosi ir tų taurių. Visų turnyrų aš netgi nesužaidžiau – pradžią praleidau, nes sekmadienį žaidžiau internete, tad teko praleisti antrąjį turnyrą po „High Roller“. Bet paskui, kai pamačiau, kad taškai dėliojasi taip, jog dar galiu pakovoti dėl čempiono vardo, nusprendžiau žaisti visus likusius turnyrus. Visgi, norėjosi tos taurės.

– Kokį pokerį tau maloniau žaisti – gyvą ar internetinį?

– Na, gyvą ypač malonu, kai laimi. Vis tiek tenka pabendrauti su žmonėmis, ne vien žiūrėti į kompiuterio ekraną, kas aišku yra pliusas. Taigi, kai sekasi, gyvas žaidimas turbūt yra įdomiau.

– Teko žaisti tau neįprastos Omaha pokerio rūšies turnyrą, kuriame pavyko laimėti. Papasakok savo įspūdžius.

– Iš tikrųjų ėjau žaisti dėl taškų. Prieš šį turnyrą aš jau buvau trečioje vietoje bendrame reitinge, nors dar nė karto nebuvau patekęs į turnyrų apmokamas vietas. Tad juokais pradėjome skaičiuoti, kad galiu laimėti Lietuvos čempionatą nė karto nepasiekęs apmokamų vietų – tokia teorinė galimybė buvo. Omahos žaisti ėjau dar dėl to, kad buvo pakankamai nedaug žmonių, įpirka solidi, o tai garantavo nemažai taškų. Net ir neypatingai gerai pasirodęs vis tiek galėjau susirinkti nemažai taškų. Be to, paskutiniu metu buvo pakilęs pasitikėjimas savo Omaha žaidimu. Pasimokiau žaisti ir tas pasitikėjimas labai stipriai padėjo turbūt.

– Teko girdėti, kad tau teko pavyko gauti asmeninę gyvą pamoką iš pačiu geriausiu laikomo šios pokerio rūšies dvikovų specialisto Danielio Cateso.

– Turėjau tokią pamoką, tikrai iš didelio, kaip sakote, šios pokerio rūšies specialisto. Ta pamoka buvo pakankamai trumpa ir apibendrinta. Omahos jis manęs žaisti neišmokė, bet kai kuriuos dalykus ši pamoka, žinoma, suteikė – tarp jų ir pasitikėjimą. Dauguma dalykų pokeryje – tiek Omahoje, tiek Holdem – yra bendri. Gal prieš tuos Omaha žaidėjus, kurie labiau žaidžia grynųjų pinigų žaidimus, aš šiek tiek atsilieku rankų pasirinkime ir neturiu to intuityvaus supratimo apie rankų stiprumą. Pavyzdžiui, internete būtų man sunku, nes reikėtų greitai mąstyti. Bet gyvame pokeryje gali suprasti kur stovi ir ką tavo ranka reiškia, nes tam yra tiesiog daugiau laiko. Man palanku tai, kad tie grynųjų pinigų žaidėjai pralaimi kitoje vietoje – jų turnyrų strategija yra silpnesnė, o ji turbūt vienoda visame pokeryje. Kadangi turnyrų esu sužaidęs labai daug, tai tą turnyrinę strategiją sekėsi puikiai pritaikyti ir praėjusiame Omaha turnyre, taip pat kaip ir kituose. Visą tai sudėjus išeina, kad galima žaisti ir Omaha turnyrus.

– Papasakok apie tą reitingo taškų dramą, kuri buvo prieš paskutinį lemiamą pagrindinį turnyrą tarp tavęs ir Vinco Tamašausko?

– Prieš antrąją pagrindinio turnyro dieną aš žinojau, kad teoriškai mane dar gali pasivyti penki žmonės ir iš tų penkių trys perėjo į antrą pagrindinio turnyro dieną. Prieš pat finalinį stalą jų liko du – Robertas Žebrauskis, kuriam reikėjo užimti 2-ą vietą ir Vincas, kuriam reikėjo laimėti pagrindinį turnyrą, kad mane aplenktų taškais. Na, ir vakare prasidėjo paskutinis 200 litų įpirkos Re-Entry turnyras.

Atėjęs sužinojau, kad Vincas prie finalinio stalo sėda, turėdamas apie pusę visų turnyro žetonų. Neabejojau, kad jo šansai laimėti turnyrą yra didžiausi, todėl man gali pritrūkti taškų. Taigi teko žaisti ir kovoti tame paskutiniame šalutiniame turnyre. Tai pamatęs ir suprasdamas situaciją Vincas taip pat nusprendė žaisti per du turnyrus vienu metu. Jis užsiregistravo paskutinę minutę ir, aišku, prie šalutinio turnyro stalo prisėsdavo tik retkarčiais, tačiau kai prisėsdavo – dažnai stumdavo visus savo žetonus į vidurį ir jam sekėsi. Jis rinkdavo žetonus ir taip sėkmingai pateko prie finalinio stalo. Tai reiškė, kad jis pakliuvo į taškus, tad man jį reikėjo aplenkti bent per tris pozicijas, kadangi jau matėsi, jog jis laimės pagrindinį turnyrą. Taigi, man neliko nieko kito, kaip gerai pasirodyti. Įvyko taip, kad likus septyniems žmonėms Vincas sustūmė viską, turnyro žetonų lyderis padarė tą patį, o aš BB pozicijoje, turėdamas antrą pagal dydį žetonų krūvelę, radau tūzus. Teko rizikuoti ir sėkmingai pasitrigubinti, nors toje vietoje aš išmesčiau daugybę stiprių kombinacijų (tokių, kaip tūzas ir dama, tūzas ir karalius. Net su karalių pora rimtai susimąstyčiau.) Tačiau tūzų išsimesti nepajėgiau. Išmetus Vincą septintoje vietoje man reikėjo tiesiog sulaukti, kol iškris dar bent du varžovai. Tai pavyko sėkmingai įgyvendinti – laimėjau šalutinį turnyrą ir tapau čempionu.

– Vienas čempionatas – trys taurės. Ar planuoji namie pradėti naujų trofėjų lentynų įrengimo darbus?

– Dar kol kas labai plėstis nereikia. Tilps ir prie senosios lentynos (šypsosi).

– Visus metus vadinsies Lietuvos čempionu. Ar ir toliau nesustosi žaisti didžiųjų gyvų turnyrų Lietuvoje bei užsienyje?

– Tikrai taip. Toliau ketinu dalyvauti. Artimiausiuose planuose – Praha ir ten vykstantys Eureka ir Europos pokerio turo (EPT) pagrindiniai turnyrai. Tikėkimės sėkmė lydės ir juose.

Norite pirmieji sužinoti svarbiausias pokerio pasaulio naujienas? Prisijunkite prie mūsų socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Twitter“ – „15min Pokeris“ ir @Pokeris15min

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min