Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2015 06 30

Brangiausiame WSOP 2015 turnyre triumfavęs Jonathanas Duhamelis laimėjo 4 milijonus dolerių

2010 metų pasaulio pokerio čempionas Jonathanas Duhamelis buvo neįveikiamas labdaringame Pasaulio pokerio serijos „High Roller for ONE DROP“ turnyre. Finalą pradėjęs su mažiausiu žetonų kiekiu jis atsitiesė, pakeliui įveikę net patį Philą Hellmuthą ir iškovojo antrą didžiausią karjeros prizą bei antrąją WSOP apyrankę.
Jonathanas Duhamelis
Jonathanas Duhamelis / Wsop.com nuotr.
Temos: 1 Pokeris

„Cirque du Soleil“ įkūrėjo ir pokerio entuziasto Guy Laliberte iniciatyva į WSOP tvarkaraštį jau ketvirtus metus iš eilės įtraukiami labdaringi turnyrai, kuriuose dalis žaidėjų įpirkos skiriama gėlo vandens tiekimui skurdžiose šalyse besirūpinančiai „ONE DROP“ organizacijai. 111 111 dolerių įpirką labdaringame „High Roller for ONE DROP“ turnyre 5% prizinio fondo buvo skirti labdarai. Net 135 varžybų dalyviai sunešė beveik 15 milijonų dolerių, tad labdaros organizacijos sąskaitą pasiekė net 750 tūkst. dolerių.

Turnyre į kovą stojo daugelis ryškiausių pasaulinio pokerio žvaigždžių, tačiau prizinį fondą išsidalino tik 16 pajėgiausių varžybų dalyvių.

14 WSOP apyrankių savininkas Philas Hellmuthas galėjo pagreitinti burbulo fazės žaidimą, kai su karalių pora atsakęs į Maxo Altergotto sustūmimą pamatė  vokiečio rankose AJ. Tačiau ant stalo pasirodęs tūzas išgelbėjo europietį ir išprovokavo dar vieną garsiąją P. Hellmutho pykčio tiradą (apie tai savo paskutiniame bloge rašė ir Andrius Bielskis).

Netrukus laimėjęs dar vieną didelį banką prieš pirmavusį Danielį Colmaną M. Altergottas tapo turnyro lyderiu, bet jo pakilimas ilgai netruko. 18 vietoje krito JAV pokerio legenda Erikas Seidelis, o burbulo berniuku tapo Justinas Bonomo, kuris su AK neįvekė D. Colmano damų. Na, o M. Altergottas tapo pirmu pasirodymą baigusiu šių varžybų prizininku, kai didžiuliame banke su AQ atsitrenkė į AK. Po jo iš kovos traukėsi Josephas Cheongas, Davidas „Docas“ Sandsas, Talalas Shakerchi, Byronas Kavermanas ir šiemet jau dvi WSOP apyrankes laimėjęs Bryanas Hastingsas.

2010 metų pasaulio vicečempiono Johno Racenerio pasitraukimas 10 vietoje likusius 9 žaidėjus pasiuntė prie neoficialaus finalinio stalo, o netrukus jis tapo oficialiu, kai 9 vietoje krito Andrew Lichtenbergeris.

Lyderio pozicijoje su beveik 8 milijonais finalą pradėjo ne kas kitas, o P. Hellmuthas. Jį persekiojo verslininkas ir pokerio mėgėjas Williamas Kleinas, o trečias žengė Damas Colmanas. Šie trys žaidėjai buvo aiškiai atsiplėšę nuo kitų penkių. J. Duhamelis su maždaug 2 milijonais žetonų buvo paskutinis. Tačiau viskas netruko apsiversti. Jau pačioje finalo pradžioje kanadietis pasidvigubino su dviem tūzais. Tuo tarpu P. Hellmutho žetonų pilys tik tirpo. Jo svajonės apie 15-ąją WSOP apyrankę dužo šeštoje vietoje.

Penktam kritus Danui Perperiui likę keturi žaidėjai užsitikrino septynženklius prizus. 4 vietą pelnė Benas Sulsky, o jį pašalinęs D. Colmanas tapo žetonų lyderiu. Kelis kartus favoritai keitėsi. Pakilus lygiui D. Colmanas su maždaug 40% visų turnyro žetonų atrodė tvirčiausiai, bet tuomet jo pasirodymas baigėsi per kelias minutes. Pirmiausiai jis su vienspalviais A9 padvigubino damas laikiusį J. Duhamelį, o netrukus su KJ pagavęs flope aukščiausią valetų porą sudėjo likusius žetonus tik tam, kad pamatytų W. Kleino tūzus.

Finalinę dvikovą pasaulio čempionas J. Duhamelis prieš pokerio mėgėją iš Kalifornijos D. Kleiną pradėjo turėdamas nedidelę persvarą – su 23 milijonais žetonų prieš 17,5 milijono. Akistata užtruko 22 partijas. Tuomet į kanadiečio sustūmimą atsakęs W. Kleinas atvertė KJ, tačiau J. Duhamelis laikė karalius, kurie tapo pergalingais. Jis papildė savo trofėjų kolekciją antra WSOP apyranke, o bendrus karjeros laimėjimus kilstelėjo iki 16,8 milijonų dolerių, kas šiuo metu užtikrina 8-ąją vietą visų laikų daugiausiai laimėjusių žaidėjų sąraše.

Finalininkų laimėjimai:

  1. Jonathanas Duhamelis (Kanada) – $3,989,985
  2. Williamas Kleinas (JAV) – $2,465,522
  3. Danielis Colmanas (JAV) – $1,544,121
  4. Benas Sulsky (JAV) – $1,118,049
  5. Danas Perperis (JAV) – $873,805
  6. Philas Hellmuthas (JAV) – $696,821
  7. Anthony Zinno (JAV) – $565,864
  8. Sergejus Lebedevas (Rusija) – $466,970

Norite pirmieji sužinoti svarbiausias pokerio pasaulio naujienas? Prisijunkite prie mūsų socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Twitter“ – „15min Pokeris“ ir @Pokeris15min

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius