2013 07 23

„Pirmosios kortos“ taisyklė pokerio turnyruose: už ar prieš?

Pokeriui skirtuose interneto forumuose ir didžiuosiuose pokerio saituose pastaruoju metu labiausiai diskutuotina tema yra naujoji „Pirmosios kortos“ taisyklė, kurią didžiųjų pokerio festivalių organizatoriai siekia įvesti į žaidimą jau visai netrukus. Ši taisyklė sukelia begalę diskusijų. Pokerio bendruomenė pasiskirsčiusi į dvi stovyklas: tuos, kurie pritaria naujovei ir tuos, kurie kategoriškai jai prieštarauja.
Pokeris
Pokeris / pokerstarsblog.com nuotr.
Šiomis dienomis į eilinį posėdį, kuriame svarstoma kaip būtų galimą centralizuoti pokerio turnyrų taisykles ir sudaryti šių taisyklių rinkinį galiojantį visame pasaulyje, susirinko „Turnyrų direktorių asociacijos“ (TDA) nariai. TDA sudėtyje yra visų didžiausių pokerio festivalių atstovai. Savo nuomonę čia išreiškia Pasaulio pokerio serijos (WSOP), Pasaulio pokerio turo (WPT) ir visų didžiausių Europos pokerio festivalių organizatoriaus „PokerStars.net“ atstovai. Bene daugiausiai diskusijų šio susirinkimo metu sukėlė „Pirmosios kortos“ taisyklė.

„Pirmosios kortos“ taisyklės esmė yra tokia: iki šiol buvo priimtina manyti, kad pokerio turnyro dalyviui padalintos kortos dalyvauja žaidime iki tol, kol dalintojas išdalina visas kortas, visiems padalinimo dalyviams. Tai reiškia, kad žaidėjas galėjo laisvai pasitraukti nuo stalo, kol dalintojas maišo ir dalina kortas, ir grįžęs dalyvauti partijoje. „Pirmosios kortos“ taisyklė pakeistų šią įprastą tvarką, nes jei tuo metu, kai dalintojas ant stalo padeda pirmąją korta, prie stalo nėra kažkurio iš žaidėjų, jo ranką būtų automatiškai deginama.

Pasiūlymas įvesti šią taisyklę į pokerio turnyrus visame pasaulyje buvo sutiktas audringomis diskusijomis internete. Pokerio bendruomenė neturi vieningos nuomonės apie tai ar tokia naujovė būtų labiau naudinga, ar kaip tik kenktų žaidimo kokybei. Palaikantys „Pirmosios kortos“ taisyklės įvedimą teigia, kad ji smarkiai padidintų žaidėjų atsakomybę. Žaidėjai nustotų blaškytis ir susikauptų į prie jų stalų vykstantį žaidimą. Galų gale, turnyrų metų dalintojų garsiai skelbiamos visų žetonų sustūmimo ir atsakymo situacijos, kaip ir turėtų, sulauktų turnyrų direktorių, o ne kitų žaidėjų dėmesio.

Tuo tarpu „Pirmosios kortos“ taisyklei oponuojanti pusė tikina, kad tokia naujovė nepataisomai sumaitotų socialinę žaidimo pusę. Juk kartais taip įdomu pažiūrėti, kokioje situacijoje visu turnyro kapitalu rizikuoja ryškiausios pokerio žvaigždės. Be to, pasitarti su kolegomis, kad ir viduryje žaidimo išgyvenus sudėtingą situaciją, taip pat dar niekam nepamaišė.

TDA susirinkimo metu taip pat buvo svarstoma, kas gali paprašyti parodyti kortas, jeigu padalinimo metu sužaidžiami visi statymų raundai. Iki šiol daugelyje pokerio turnyrų paprašyti atversti padalinime dalyvavusių žaidėjų kortas galėjo bet kuris prie stalo sėdintis žaidėjas. Taip pat, kiek informacijos apie savo surinktą kombinaciją yra legalu atskleisti partijos metu.

Norite pirmieji sužinoti svarbiausias pokerio pasaulio naujienas? Prisijunkite prie mūsų socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Twitter“ – „15min Pokeris“ ir @Pokeris15min

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius