Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 12d. 16:23

Naujasis LSPF prezidentas Skirmantas Tomkevičius: „Pareigos atsakomybės ir darbų kiekio nepakeis“

Skirmantas Tomkevičius (balti marškinėliai) ir Lietuvos sportinio pokerio rinktinė
Asmeninio archyvo nuotr. / Skirmantas Tomkevičius (balti marškinėliai) ir Lietuvos sportinio pokerio rinktinė

Jau ne vienerius metus pilkojo kardinolo pareigas Lietuvos sportinio pokerio federacijos (LSPF) užkulisiuose einantis Skirmantas Tomkevičius (36) paskirtas naujuoju federacijos prezidentu. Šias pareigas jis perėmė iš nė metų LSPF nevadovavusio Vytauto Milbuto. Tą proga pakalbinome naująjį prezidentą apie LSPF perspektyvas, sportinio pokerio mėgėjų laukiančias naujoves ir kitą federacijos veiklą.

– Sveikindami su naujomis pareigomis klausiame, kaip seniai jūs dalyvaujate LSPF veikloje ir kokias pareigas ėjote iki šiol?

– LSPF veikloje sukuosi jau beveik ketverius metus. Tiksliau, nuo 2010-ųjų, kuomet tuometinis federacijos prezidentas man pasiūlė imtis generalinio sekretoriaus pareigų.

– Kokius įsipareigojimus tuomet prisiėmėte tapdamas LSPF generaliniu sekretoriumi?

– Tuo metu mano pareigos buvo labiau organizacinio pobūdžio: Turnyrų organizacija, tvarkos palaikymas žaidimo metu, žaidėjų komforto užtikrinimas. Tada Andrius Tapinas pats aktyviai dalyvavo LSPF veikloje ir iš jo susilaukdavau tikrai daug pagalbos. Tiesa, bėgant laikui prezidentas atsitraukė nuo organizacinių rūpesčių ir viskas gulėsi ant mano pečių.

– Kas nuo tada pasikeitė?

Bet kokia klaida reputaciją gadiną ne vien nusižengusiam ar suklydusiam klubui, bet ir visai sportinio pokerio bendruomenei.

– Kaip ir minėjau, bėgant laikui LSPF prezidento postas tapo labiau reprezentacinėmis pareigomis, tad visas realus darbas, susijęs su federacijos vidiniais reikalais, perėjo į mano rankas. Teko išmokti tvarkytis ne tik turnyruose, bet ir šūsnyse dokumentų. Periodiškas ataskaitų teikimas Kūno kultūros ir sporto departamentui (KKSD), rūpinimasis LSPF rinktinės reikalais ir panašūs darbai tapo mano kasdienybe.

– Tad panašu, kad nelabai kas pasikeis oficialiai tapus prezidentu?

– Iš tiesų taip. Skirtumas galbūt tas, kad bent kol kas neketinu paskirti generalinio sekretoriaus ir viskuo rūpinsiuosi vienas. Kai kuriais momentais posakis „Dvi galvos geriau nei viena“ nevisai tikslus. Kita vertus, turiu pripažinti, naujosios pareigos įpareigoja daugiau laiko skirti federacijos reikalams. Be to, artimiausių metų prioritetinis darbas – sukoreguoti sportinio pokerio klubų politiką ir veiklą, nes joje kol kas įžvelgiu skylių.

– Papasakokite apie tai plačiau.

– Nė vienam sportinio pokerio mylėtojui ne paslaptis, kad sportinio pokerio klubų visoje Lietuvoje pastaraisiais metais atsirado daug ir įvairių. Kai kuriuose jų vykdoma veikla, mano manymu, nevisai teisingai reprezentuoja sportinį pokerį. Iš šalies tokių klubų veikla atrodo tarsi palaida bala.

A.Bielskis dar viename iš pirmų federacijos turnyrų iškovojo vicečempiono titulą, po keleto metų jis tapo jubiliejinio „PokerStars“ kambario turnyro „Sunday Million“ čempionu, už ką susižėrė įspūdingą sumą.

Ne paslaptis, kad asmeniškai vadovauju vienam pirmųjų ir sėkmingiausių tokių klubu „Du Karaliai“. Kuriam laikui buvome sustabdę veiklą, tačiau dabar grįžtame ir mano kaip LSPF prezidento tikslas – tiek šiame klube, tiek kituose Lietuvos klubuose užtikrinti sportinio pokerio tradicijų ir principų laikymąsi bei populiarinimą. Labiausiai nerimą man kelia kai kurių klubu neaiški veikla ir jų neapibrėžtumas. To neturėtų būti. Nors iki šiol federacija tai palikdavo nuošalyje, aš manau lengvas sankcionavimas ir šiokios tokios bendros taisyklės visiems klubams išeitų į naudą.

– Norite pasakyti, kad sportinio pokerio klubai turėtų būti tiesiogiai atsakingi LSPF?

– Ne visai. Tačiau supraskite, vaikštome plonu ledu. Kol Lietuvoje nepriimtas tikslus komercinio pokerio įstatymas, bet kokia veikla, susijusi su žaidimu, stebima tarsi pro padidinamąjį stiklą. Bet kokia klaida reputaciją gadiną ne vien nusižengusiam ar suklydusiam klubui, bet ir visai sportinio pokerio bendruomenei. Mano tikslas yra užbėgti įvykiams už akių ir tokių klaidų išvengti.

– Grįžkime prie LSPF. Koks skirtumas tarp federacijos rengiamų turnyrų ir klubų veiklos?

– Čia viskas aišku. Sportinio pokerio klubuose žmonės renkasi tam, kad gerai praleistų laiką. Tuo tarpu LSPF žaidėjai siekia tobulėti. Žaidimas prie federacijos stalų – kur kas solidesnis. Sportinis principas įpareigoja juos siekti rezultato tolimoje distancijoje, čia sportinis pokeris supanašėja su komerciniu. Aišku reikia pripažinti, kad čia sportinio ir komercinio pokerio panašumai ir baigėsi.

– Kalbant apie tai, ar LSPF istorijoje yra atvejų, kai federacijoje karjeras pradėję žaidėjai išėjo į platesnius vandenis ir sėkmingai stojo į komercinio pokerio žaidėjų ar net profesionalų gretas?

– Šią akimirką galėčiau paminėti dvi pavardes: prieš mane LSPF prezidento pareigas ėjusio Vytauto Milbuto ir Andriaus Bielskio. Pirmasis, ilgą laiką labai sėkmingai žaidė LSPF turnyruose ir demonstravo pastovius rezultatus. Vėliau, ne paslaptis, Vytautas savo vardą įrašė tarp pokerio profesionalų ir netgi įkūrė savo komandą. Tuo tarpu A.Bielskis dar viename iš pirmų federacijos turnyrų iškovojo vicečempiono titulą, po keleto metų jis tapo jubiliejinio „PokerStars“ kambario turnyro „Sunday Million“ čempionu, už ką susižėrė įspūdingą sumą. Mano galva, nė vienas iš šių įvykių nėra atsitiktinumas ir praktika LSPF Andriui tikrai pagelbėjo ir prisidėjo prie jo karjeros.

Artimiausių metų prioritetinis darbas – sukoreguoti sportinio pokerio klubų politiką ir veiklą, nes joje kol kas įžvelgiu skylių.

– Tad jūs manote, kad LSPF yra geras tramplinas pradėti pokerio karjerą?

– Nevisai. Gal būt neturėčiau to sakyti, tačiau manau, kad komercinio pokerio paslapčių semtis reikėtų komercinio pokerio kovose. LSPF platforma yra labiau ištvermės ir noro gilintis į žaidimą patikrinimas, tuo tarpu komerciniame pokeryje viskas remiasi į motyvaciją ir pinigus.

– Pokeris visame pasaulyje jau gerą dešimtmetį populiarėja. Ar ši taisyklė galioja ir sportiniam pokeriui tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje?

– Lietuvoje sportinio pokerio niša yra labai aiški. Komercinio pokerio įstatymų paketas neparuoštas ir nesutvarkytas. Žaidimo pasiūla – menka. Tad sportinė pokerio versija puiki vieta pasireikšti žaidimo mylėtojams. Manau, drąsiai galima teigti – sportinio pokerio populiarumas jau pasiekė savo zenitą, bent jau Lietuvoje. Pripažinkime, negalima tikėtis, kad žaidimu susidomės ir jo imsis visi iki vieno. Tuo tarpu pasaulyje sportinis pokeris vis dar šiokia tokia egzotika ir naujiena. Tačiau prie jo populiarinimo smarkiai prisideda Tarptautinė pokerio federacija (IFP).

– IFP renginiuose jau dalyvavo Lietuvos sportinio pokerio rinktinė (LSPR). Drauge su ją į išvykas vykote ir jūs. Kokie įspūdžiai? Ar ketinate tęsti veiklą?

– Taip, rinktinės formavimas ir išvykos į IFP renginius taip pat yra vienas iš prioritetinių LSPF darbų. Iki šiol vykusiose tarptautinėse varžybose mūsų rinktinė neblizgėjo, nors tai nekeista. Pavyzdžiui, Kipre vykusiose varžybose mūsiškiai atrodė kukliai šalia Estijos, Rusijos, Didžiosios Britanijos ar Airijos komandų, kurias sudarė išskirtinai pokerio profesionalai. Tačiau mes nenuleidžiame rankų. Pasisėmė patirties ir su V.Milbutu, kuris yra mūsų rinktinės kapitonas, sudarėme veiksmų planą, kuris turėtų pakelti mūsų rinktinės lygį.

– Gal galite atskleisti, koks jis?

– Iki šiol į rinktinės sudėti įeidavo LSPF metų reitingo lyderiai ir V.Milbutas, kuris kaip jau minėjau, yra rinktinės kapitonas. Nuo šiol mažinsime LSPF reitingo lyderių ir didinsime pokerio profesionalų skaičių rinktinėje. Dar iki šių metų gegužės 19-26 dienomis vyksiančių IFP varžybų rinktinę turėtų sudaryti trys pokerio meistrai ir trys reitingo lyderiai. To tikslas paprastas – kelti rinktinės lygį ir padėti LSPF žaidėjams kelti savo asmeninio žaidimo lygį, nes jų komandos draugai, kurie bus pokerio profesionalai, atliks ir mokytojų vaidmenį. Tai reiškia, kad LSPF geriausieji turės puikią progą gauti nemokamų pamokų iš stipriausių Lietuvos pokerio meistrų.

– Grįžtant į Lietuvą, ko esami ir būsimi LSPF nariai gali tikėtis artimiausiu metu?

– 2014 metais bus surengti devyni LSPF etapai, tarp kurių ir tradicinės kovos vasaros stovykloje bei Lietuvos pokerio čempionate. Džiaugiamės tuo, kad net du turai šiais metais vyks pajūryje. Visų LSPF renginių metu žaidėjų laukia ne vien pokeris bet ir sporto varžybos, pasilinksminimai bendraminčių kompanijoje ir daug kitos veiklos. Tad nuobodžiauti tikrai neteks.

Artimiausias LSPF turnyras jau kovo 8 dieną vyks Kaune. Čia visų žaidimo mylėtojų lauks ne tik naujasis federacijos prezidentas bet ir būrys bendraminčių. Registracija LSPF puslapyje jau atidaryta.


Norite pirmieji sužinoti svarbiausias pokerio pasaulio naujienas? Prisijunkite prie mūsų socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Twitter“ – „15min Pokeris“ ir @Pokeris15min
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min