Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 18d. 11:08

Nuo bedugnės krašto atsitiesęs Aurimas Naujalis tapo naujausiu sportinio pokerio čempionu

Aurimas Naujalis
lspf.lt nuotr. / Aurimas Naujalis

Pačiame sostinės centre įsikūrusiame sportinio pokerio klube „Du Karaliai“ praėjusį savaitgalį siautė šio žaidimo mėgėjai. Tris dienas iš eilės sportinio pokerio entuziastai varžėsi Lietuvos sportinio pokerio federacijos (LSPF) organizuotame „Unibet Masters Vilnius II“ turnyre - viso jų sudalyvavo net 207, o nugalėtojo karūna atiteko devyniolikmečiui Aurimui Naujaliui.

Dienoje 1A kovą pradėjo 127 žaidimo mėgėjai. Tarp šioje dienoje startavusių žaidėjų stebėjome 2011 metų Lietuvos sportinio pokerio čempiono Tomo Beržinsko, LSPF generalinio sekretoriaus Skirmanto Tomkevičiaus, pokerio žurnalisto bei komentatoriaus Gaudriaus Dzikaro, internetinio pokerio meistrų Manto Štikelio ir Aurimo Klastaičio pasirodymus. Pirmojoje startinėje dienoje visi siekė išgyventi septynis 45 minučių trukmės lygius. 57 ištvermingiausi pasiekė tikslą ir didesnes ar mažesnes žetonų krūveles perkėlė į antrąjį turnyro etapą.

Šeštadienio, rugsėjo 15 d., rytą dar 80 pokerio mylėtojų startavo 1B dienoje. Šį kartą prie stalų, drauge su kitais žaidėjais, sėdosi praėjusių metų sportinio pokerio čempionato finalininkas Egidijus Šidlauskas, dusyk pergalės skonio LSPF turnyruose ragavęs Artūras Jacikas bei puikiai šios sporto šakos gerbėjams pažįstamas Agnius Ismailovas. 35 žaidėjai kirto antros startinės dienos finišo liniją ir prisidėjo prie kolegų iš dienos 1A.

Taigi, 92 sportinio pokerio mylėtojai pratęsė kovą antroje turnyro dienoje. Mūšis klostėsi neįtikėtinai greitai ir sužaidus vos 7 su puse lygio turnyro direktoriui teko stabdyti žaidimą, kad finalinės dienos metu į kovą stotų bent 24 turnyro dalyviai. Viename iš paskutinių antrosios dienos padalinimų, po įspūdingai sukritusių kortų, paaiškėjo, kad žetonų lyderio pozicijoje finalinę dieną pradės Loreta Milerienė. Paskutinė bendroji korta suformavo damai pilną trobą, į nokautą išsiųsdama du jos oponentus, surinkusius trijų vienodų kortų bei spalvos kombinacijas. Netrukus pasiekus finišo liniją paaiškėjo, kad damos rankose didžiausia žetonų krūvelė kurios suma – 375 500.

Trečioje dienoje žaidimas taip pat neužsitęsė ir sužaidus keletą pirmųjų lygių buvo suformuotas finalinis stalas. Šį kartą stipriausių devintukas buvo šimtu procentų vyriškas. Paskutinė turnyro dama kovą paliko dešimtoje pozicijoje ir finalinio stalo nepasiekė.

Pirmąja finalo auka tapo Artūras Gedminas. Šiauliečio laikoma tūzo ir aštuonakės kombinacija nepasipriešino E.Šidlausko tūzui ir dešimtakei. Tiesa, po šio padalinimo žetonų lyderiu tapęs E.Šidlauskas kiek vėliau surengė labdaros akciją ir didžiulį savo žetonų kiekį tiesiog padalino oponentams. Paskubomis žaidęs vyras dosniai padvigubino Artūrą Lukoševičų ir  Paulių Pajarską, o paskutiniuosius žetonus priglaudė Edvardas Komičius, išsiųsdamas E.Šidlauską ilsėtis užėmus 8 vietą.

Kiek vėliau iš turnyro pasišalino ir P.Pajarskas, kurio mesta moneta atsivertė netinkama puse. Šeštoje vietoje pasitraukė 1A dienos žetonų lyderis Artūras Liaškovas, o penktas savo pasirodymą baigė Arnas Bazys. Kaunietis Justinas Zdanevičius, pirmojo “Unibet masters” etapo metu iškovojęs trečiąją vietą, šį sykį finišavo ketvirtas, žaidime palikdamas tris oponentus. Tačiau tikrosios linksmybės prasidėjo iš kovos pasitraukus Artūrui Lukaševičiui. Į akistatą stojusius Edvardą Komičių ir Aurimą Naujalį skyrė iš pirmo žvilgsnio neperžengiama riba. E.Komičius rankose laikė daugiau nei septynis kartus solidesnę žetonų krūvelę nei jo oponentas. 

Dvikovos pradžioje E.Komičius sėkmingai išnaudojo savo pranašumą ir oponento žetonų kiekį sumažino iki vos penkių privalomųjų statymų. Rodės, kad pabaiga jau čia pat, tačiau A.Naujalis nebuvo nusiteikęs pasiduoti. Vaikinas sugebėjo laimėti du padalinimus iš eilės ir vėl grąžinti sau šiek tiek erdvės manevrams. To pakako, kad susikaupimą ir išlaikytą žaidimą demonstruojantis A.Naujalis perimtu iniciatyvą ir išnaudotu palankias situacijas. 

Kertinio padalinimo metu A.Naujalio karaliaus ir damos kombinacijai pavyko atsilaikyti prieš gausybę pirkimų turėjusį oponentą. Po to kai visi abiejų vaikinų žetonai atsidūrė stalo centre A.Naujalis atvertė aukščiausią porą, tuo tarpu E.Komičius parodė antrą porą bei pirkimus į spalvą ir į eilę. Visgi paskutinė bendroji korta pusiausvyros nepakeitė ir padėjo A.Naujaliui įgyti solidžią žetonų persvarą. Po šio padalinimo E.Komičius taip ir neatsigavo. Lemiamoje partijoje jo turėta keturakių pora neatsilaikė prieš A.Naujalio damos bei dešimtakės duetą ir viskas buvo baigta. Čempiono titulą bei LSPF rėmėjų įsteigtus prizus iškovojo – A.Naujalis. 

Norite pirmieji sužinoti svarbiausias pokerio pasaulio naujienas? Prisijunkite prie mūsų socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Twitter“ – „15min Pokeris“ ir @Pokeris15min

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min