Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gentvilas: Europos vienybė – su diskriminacijos priemaiša

gentvilas
„Scanpix“ nuotr. / E.Gentvilas
Šaltinis: 15min
0
A A

Eugenijų Gentvilą papiktino, kad senosios valstybės Europos Parlamente labai aršiai proteguoja savo interesus. Tuo tarpu naujokės yra diskriminuojamos.

E.Gentvilas yra Europos Parlamento Liberalų ir demokratų aljanso už Europą frakcijos narys. Dirba Regioninės plėtros komitete ir Ryšių su Baltarusija delegacijoje. Taip pat yra pavaduojantis narys Moterų teisių ir lyčių lygybės komitete bei Delegacijoje ryšiams su Pietų Azijos šalimis. Per kadenciją  pateikė penkis klausimus Europos Komisijai ir Tarybai, du pasiūlymus dėl rezoliucijų, dešimt kartų pasisakė plenariniuose posėdžiuose, parengė vieną rašytinę deklaraciją.

– Kokį savo darbą laikote svarbiausiu per penkerius kadencijos metus? – paklausė E.Gentvilą portalas 15min.lt.

– Darbą su Vakarų Lietuvos rinkėjais. Europos Parlamente yra dvi veiklos rūšys: įstatymų leidyba ir darbas su rinkėjais. Europarlamentarai turi tikrai puikias galimybes organizuoti rinkėjams visokius renginius. Manau, kad aš tas galimybes išnaudojau.

– Ko nepavyko padaryti?

– Įstatymų leidyba kaip tik yra ta sritis, kur nieko gero nepavyko padaryti. Iš esmės Europos Parlamentas neturi įstatymų leidybos teisės, tik seka paskui Komisijos iniciatyvas.  Tuo tikrai nusivyliau, nors ir žinojau, kad Europos Parlamento galios nėra didelės.

– Kas jums buvo netikėta dirbant europarlamentaru?

– Aršus senųjų valstybių savo interesų  protegavimas. Pavyzdžiui, Vokietijos sandoris su Rusija dėl  dujotiekio Baltijos jūros dugnu tiesimo, – Vokietija rūpinosi tik savo interesais. Arba dabartinės Nicolas Sarkozy kalbos, kad automobilių gamybos kampanijos turėtų grįžti į Prancūziją ir kurti ten darbo vietas. Visa tai vyksta po to, kai tiek buvo šnekama apie bendrą rinką. Anglijoje taip pat prasidėjo visokie veiksmai, trukdantys dirbti imigrantams. Krizės metu toks tik savo interesų paisymas – ypač žiaurus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min