Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

J.V. Paleckis nusivylė, kad Lietuva nepateko į euro traukinį

Justas Vincas Paleckis
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Justas Vincas Paleckis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Justas Vincas Paleckis, nors turintis ir diplomatinio darbo patirties, ir politikoje – ne naujokas, Europos Parlamente ilgai jautėsi it koks neišmanėlis. Kol pasijuto pilnaverču to sudėtingo mechanizmo nariu, praėjo beveik pusantrų metų.

J.V.Paleckis yra Socialistų frakcijos Europos Parlamente narys. Europarlamentarui patikėtos pirmininko pavaduotojo pareigos Saugumo ir gynybos pakomitetyje. J.V.Paleckis taip pat yra Užsienio reikalų komiteto narys, delegacijos ES ir Rusijos parlamentinio bendradarbiavimo komitete  narys, delegacijos ryšiams su Baltarusija narys. Pavaduojantis narys yra dviejuose komitetuose: Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komitete ir Laikinajame klimato kaitos komitete.

Per kadenciją pateikė dvi komitetų nuomones, 77 klausimus Europos Komisijai ir Tarybai, 12 pasiūlymų dėl rezoliucijų, 136 kartus kalbėjo plenariniuose posėdžiuose, pateikė tris rašytines deklaracijas.

– Kokį savo darbą laikote svarbiausiu per penkerius kadencijos metus? – portalas 15min.lt paklausė J.V.Paleckio.

– Pirmiausia, džiaugiuosi, kad pavyko atkreipti dėmesį į namų apšiltinimo problemą. Ir Lietuvai, ir kitoms naujosioms ES šalims labai svarbu, kad namų apšiltinimui bus skiriama daugiau lėšų. Antra, įtikinau savo frakciją, jog reikia ieškoti būdų kaip kompensuoti protų ir kvalifikuotos darbo jėgos nutekėjimą. Lietuvai ir kai kurioms kitoms šalims paklausių specialybių praradimas yra problema.

– Ko nepavyko padaryti?

– Nusivyliau, kad Lietuvai nepavyko įsivesti euro. Su kitais europarlamentarais iš Lietuvos mes daug dirbome, siūlėme pataisas, kad Lietuvai būtų palankesnės sąlygos. Pavyko įtikinti kitus europarlamentarus. Deja, jų balsas tebuvo patariamasis. Euras būtų mums pagerinęs dabartinę situaciją.

– Kas jums buvo netikėta europarlamentaro darbe?

– Ypatingų netikėtumų nebuvo. Tačiau nemaniau, kad taip ilgai Briuselyje jausimės tarsi pirmokai. Žinojau, kad reiks laiko, kol tapsime pilnaverčiais Europarlamento nariais, bet  neįsivaizdavau, kad tai truks taip ilgai. Aš pats tokiu pasijutau tik po metų ar pusantrų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min