Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 5d. 20:00

Pasidarė asas energetikoje

Europos Parlamento narys Eugenijus Maldeikis
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Eugenijus Maldeikis

Eugenijus Maldeikis, Europos Parlamente kurpiantis su energetika susijusius projektus, dar tebedirba ir prie nuostatų dėl Ignalinos atominės darbo pratęsimo. Tačiau nežino, ar tas jo darbas vis dar rūpi mūsų Vyriausybei.

E.Maldeikis yra Sąjungos už tautų Europą frakcijos narys. Kadenciją Europos Parlamente  jis pradėjo maždaug dvejais metais vėliau nei kiti – 2006-aisiais. Dirba Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komitete, delegacijoje ryšiams su Centrinės Amerikos šalimis ir Europos bei Lotynų Amerikos šalių parlamentinėje asamblėjoje. Taip pat yra pavaduojantis narys Tarptautinės prekybos komitete ir delegacijoje ryšiams su MERCOSUR (tarptautinė muitų sąjunga tarp Pietų Amerikos šalių). Dirbdamas Europos Parlamente padarė vieną pranešimą, du kartus pareiškė komiteto nuomonę, pateikė 6 klausimus Europos Komisijai ir Tarybai, 28 pasiūlymus dėl rezoliucijų, penkis kartus pasisakė plenariniuose posėdžiuose, taip pat pateikė dvi rašytines deklaracijas.

– Kokį savo darbą laikote svarbiausiu per kadenciją? – portalas 15min.lt paklausė E.Maldeikio.

– Bene atsakingiausias mano darbas buvo skirtas Euratomo sutarties 50-mečiui. Ataskaitą apie branduolinės energetikos perspektyvas Europoje rengiau 9 mėnesius, buvau pagrindinis pranešėjas.   Labai džiaugiuosi, kad Europos parlamentas mano ataskaitą patvirtino, nes šis dokumentas dėl mūsų atominės elektrinės labai svarbus  ir Lietuvai.

Ko nepavyko padaryti?

– Kol kas vis dar dirbu prie projekto dėl Ignalinos atominės elektrinės darbo pratęsimo. To padaryti nepavyko, kita vertus, mano darbas dar nebagtas. Tiesa,  kaip suprantu, mūsų Vyriausybei to nereikia.

– Kas jums buvo netikėta europarlamentaro darbe?

– Kadangi prieš tapdamas Europos Parlamento nariu metus dirbau stebėtoju, man jokių netikėtumų nebuvo. Pažinojau ir ten dirbančius žmones, ne naujiena buvo ir pats darbas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min