Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 29d. 19:54

1,7 mln. Lt – dėl 12 kėdžių Europos parlamente

Vėliavos
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Vėliavos

Penkiolika rinkimuose į Europos parlamentą dalyvaujančių partijų Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) pateikė pradines politinės kampanijos finansavimo ataskaitas.

Iš viso partijos nurodo rinkimų kampanijai gavusios 2046 tūkst. Lt, o išleidusios 1704 tūkst. Lt. Rinkiminei kampanijai partijoms lėšų iš šalies pritraukti pavyko sąlyginai nedaug – 1630 tūkst. Lt rinkimams skyrė pačios partijos. Fiziniai asmenys paaukojo beveik 319 tūkst. Lt, o juridiniai – daugiau nei 87 tūkst. Lt.

Daugiausia pajamų nurodė gavusi Lietuvos lenkų rinkimų akcija – 520 tūkst. Lt, tačiau ji daugiausia ir išleido – 470 tūkst. Lt.  Nuo jų nedaug atsilieka konservatoriai-krikdemai – jie deklaruoja gavę 485 tūkst. Lt, o išleido beveik 341 tūkst. Lt.

Net trys partijos – Tautos prisikėlimo, „Lietuvos kelias“ ir Liberalų ir centro sąjunga deklaruoja rinkimams gavusios ir skyrusios tik po 46,4 tūkst. Lt – tiek, kiek reikia rinkimų užstatui sumokėti. Beje, šios partijos ataskaitose nenurodo, kad yra nors kiek pinigų skyrusios politinei reklamai žiniasklaidoje, tačiau viešosios informacijos rengėjų ataskaitoje matosi, kad jos reklamavosi ne viename laikraštyje ar internetinėje naujienų svetainėje.

Didžiąją dalį partijų išlaidų sudarė rinkimų užstatas – iš viso visos partijos sumokėjo virš 698 tūkst. Lt, t.y. beveik 41 proc. visų išlaidų. Politinei reklamai skirta beveik trečdalis išlaidų – 527 tūkst. Lt, o beveik du trečdaliai šios sumos  (327 tūkst. Lt) skirta reklamai spaudoje apmokėti. 

Europos parlamento rinkimai vyks birželio 7 dieną. Rinkimuose dalyvauja 15 partijų, o į parlamentą 2009-2014 metų kadencijai pateks 12 atstovų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min