Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 16d. 17:27

Aiškinasi, ar D.Grybauskaitė yra lietuvė

Dalia Grybauskaitė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Dalia Grybauskaitė

Prezidento posto siekęs, tačiau reikiamo piliečių parašų skaičiaus nesurinkęs Kovo 11-osios Akto signataras Zigmas Vaišvila Liustracijos komisijos prašo pateikti jos turimus duomenis apie visus kandidatus į prezidentus.

Balandžio pradžioje Liustracijos komisijos pirmininkui Algimantui Urmonui išsiųstame laiške ypatingas dėmesys atkreipiamas į populiariausią kandidatę į valstybės vadovo postą Dalią Grybauskaitę.

Tomo Urbelionio/BFL nuotr./Zigmas Vaišvila
Tomo Urbelionio/BFL nuotr./Zigmas Vaišvila

„Daugiausiai neaiškumų yra dėl Kazimiros Prunskienės ir Dalios Grybauskaitės, viešai nepateikiančios didelės savo ir savo tėvų biografijos", – tvirtina Z.Vaišvila.

Iškilo abejonių

Jis prašo patvirtinti arba paneigti informaciją apie šios kandidatės, jos tėvų tariamai galimą darbą KGB, taip pat apie jų tapatybę pagal kilmę.

„Jeigu informacija, kad D.Grybauskaitės motina yra Raissa Gapanova yra teisinga, tai kelia pagrįstų abejonių, ar ši kandidatė yra pagal kilmę lietuvė", – rašo signataras. Jis nenurodo minėtos informacijos šaltinių.

Duomenų apie darbą su KGB neturi

Liustracijos komisijos pirmininkas A.Urmonas pareiškė, jog komisija neturi duomenų apie D.Grybauskaitės ar jos tėvų galimas buvusias sąsajas su sovietų saugumo tarnybomis.

„Kadangi tokių duomenų neturime, o ten dar klausta dėl jos kilmės, raštą persiuntėme Vyriausiajai rinkimų komisijai", – BNS sakė A.Urmonas.

Pažeidimų nemato

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas savo ruožtu sakė nematąs jokių galimų rinkimų įstatymo tvarkos pažeidimų, todėl signataro raštą ketina atiduoti pačiai kandidatei.

„Tegu ji (D.Grybauskaitė - BNS) pagal galimybes kaip nors atsako", – gūžčiojo pečiais rinkimų organizatorius.

„Gimiau ir užaugau Vilniuje“

Pati D.Grybauskaitė kategoriškai atmetė Z.Vaišvilos keliamas abejones.

„Manau, kad tai yra Liustracijos komisijos prerogatyva svarstyti tokius paklausimus. Aš daug kartų esu pareiškusi, kad nei aš, nei mano tėvai nėra susiję su tokiomis struktūromis (sovietų specialiosiomis tarnybomis - BNS). Džiaugčiausi, kad kuo greičiau baigtųsi šmeižto kampanija prieš mane ir įvairios spekuliacijos. Manau, kad viešumas ir skaidrumas bus visiems į naudą", - BNS ketvirtadienį sakė D.Grybauskaitė.

Džiaugčiausi, kad kuo greičiau baigtųsi šmeižto kampanija prieš mane ir įvairios spekuliacijos, – D.GrybauskaitėKandidatė taip pat patikino, kad jos tėvai pagal kilmę abu lietuviai: „Mano mama lietuvė, kilusi iš Korsakų giminės, tėvelis taip pat lietuvis, abu yra aukštaičiai, esu gimusi ir užaugusi Vilniuje".

Duomenų apie kilmę nepateikė

Z.Vaišvila pats siekė dalyvauti prezidento rinkimuose, tačiau nesurinko būtinų 20 tūkst. jo kandidatūrą remiančių piliečių parašų.

BNS jis paaiškino laišką Liustracijos komisijos pirmininkui parašęs, nes jo vadovaujamas Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės klubas esą svarstys visus kandidatus. „Paprašėme visų pateikti programas ir faktus, galinčius juos sukompromituoti", – sakė Z.Vaišvila.

Anot jo, visi kandidatai privalo pateikti duomenis apie kilmę, o D.Grybauskaitė esą to nepadarė. „Turi būti išsklaidytos visos žmonių abejonės ir neaiškumai", – sakė signataras.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min