Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bijo, kad neužmirštų rinkimų

Iki Europarlamento rinkimų likus mėnesiui EPIB nusprendė rinkėjus vilioti pasitelkiant ironiją.
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Iki Europarlamento rinkimų likus mėnesiui EPIB nusprendė rinkėjus vilioti pasitelkiant ironiją.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Lis ar švies saulė, bus ar nebus antras prezidento rinkimų turas... Lietuviai sunkiai prognozuojami“, – teigia Europos Parlamento Informacijos biuro Lietuvoje (EPIB) vadovė Daiva Jakaitė. Likus lygiai mėnesiui iki Europos Parlamento rinkimų EPIB nusprendė rinkėjus vilioti pasitelkdamas ironiją.

Pagrindiniai EPIB taikiniai – jaunimas ir vyriškoji lytis. „Nors visoje Europoje moterys rinkimuose dalyvauja vangiau, Baltijos valstybėse yra atvirkščiai. Pavyzdžiui, ankstesniuose EP rinkimuose Lietuvoje moterų balsavo 59 proc., o vyrų – 41 proc.; Estijoje – 61 proc. moterų ir 39 proc. vyrų. Taigi nutarėme skatinti vyrus bei jaunimą“, – sakė D.Jakaitė.

Likus lygiai mėnesiui iki Europos Parlamento rinkimų EPIB nusprendė rinkėjus vilioti pasitelkdamas ironiją.EPIB turi ne tik savo interneto svetainę, bet ir „Facebook“ anketą, taip pat yra įsikūrę „MySpace“, „Flickr“ tarnybose. Be to, ateinantį pirmadienį pradės veikti tinklalapis Nusispjaut.lt, kuris į EP rinkimus, anot D.Jakaitės, kvies „su kontroversija ir humoru“. 

Pavyzdžiui, tinklalapyje bus galima atlikti testą „Kaip labai tau nusispjaut?“ – atsakę į 9 klausimus sužinosite, kas esate: „Skautas“, „Kolūkietis“, „Ufonautas“, „Senas krienas“ ar „Sportininkas“. Klausimai – iš kasdienio gyvenimo (namai, kaimynai, draugai...), atsakymai – su ironija. Tiesa, šis testas skirtas tik vyrams. Kokių dar įdomybių bus galima rasti tinklalapyje, EPIB atstovai neatskleidė.

Agituos jau per prezidento rinkimus

Šiuo metu Vilniuje esanti „pasirinkimų kabina“, kurioje pasisakyti su Europos Sąjunga susijusiais klausimais gali bet kas norintis, kitą savaitę keliaus į Kauną.

Ketvirtadienį žurnalistams buvo parodyti kelių vilniečių klausimai bei pasiūlymai EP nariams. „Gerbiami europarlamentarai, sakykite, kaip galima sužinoti, ką jūs nuveikėte naudingo?“ – klausia pagyvenusi moteris. „Aš manau, kad į Europarlamentą einantys turi duoti priesaiką, būtinai“, – kalba vyriškis. „Lietuvoje trūksta dviračių takų“, – apgailestauja jaunuolis.

EPIB vadovė pastebėjo, kad rinkdami EP narius lietuviai nelaiko to savo šalies reikalu. „Tačiau ES reikalai nėra užsienio politika“, – sakė D.Jakaitė. Ji pabrėžė, kad EP priimami teisės aktai automatiškai galioja visoms ES šalims narėms. Energetika, vartotojų teisės, migracija – kone visų sričių teisės aktai priimami būtent EP.

Kai kurie lietuviai niurzga, esą iš mūsų šalies į EP siunčiama vos 12 atstovų. Tačiau D.Jakaitė pastebėjo, kad mums kaip tik derėtų džiaugtis, mat jeigu skaičiuotume pagal šalies gyventojų skaičių ir renkamus europarlamentarus, labiausiai nuskriaustos didžiosios šalys, turinčios 60–80 mln. gyventojų: Vokietija (99 mandatai), Prancūzija (72 mandatai), Didžioji Britanija (72 mandatai). Iš viso į EP bus išrinkti 736 nariai.

EPIB ketina jau per prezidento rinkimų pirmąjį turą agituoti žmones dalyvauti birželio 7 dieną vyksiančiuose EP rinkimuose. Su rinkimų biuleteniais piliečiams bus įteiktos reklaminės-informacinės skrajutės. „Agituoti už kandidatus negalime ir neketiname – tiesiog kviečiame žmones atvykti į rinkimus“, – aiškino D.Jakaitė.

Anot jos, prieš 5 metus vykusiuose EP rinkimuose aktyvumas Lietuvoje buvo didžiausias iš tuometinių ES naujokių. „Tikslas – neužleisti pozicijų“, – teigė EPIB vadovė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min