TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Briuseliui gaila Grybauskaitės

Dalia Grybauskaitė
TV3 nuotr. / Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Sveikinimai. Kartojimai, jog Lietuva neapsiriko pasirinkdama šalies vadovą. Ir apgailestavimai, kad iš Briuselio išvažiuos energija tryškusi komisarė.

Tokia oficiali Europos Komisijos (EK) reakcija į Baltijos tigre ir Geležine dama Briuselio žurnalistų pramintos komisarės Dalios Grybauskaitės išrinkimą Lietuvos prezidente, – rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

Tačiau kaip apie išrinktąją Lietuvos prezidentę kalbama Briuselio koridoriuose? Kaip jos sugebėjimus vertina užsienio politologai ir žurnalistai?

„Per rinkimų kampaniją labai dėl jos išgyvenau. Sakoma, kad D.Grybauskaitė yra labai griežta. Bet taip ji tik atrodo. Išties ji labai žmogiška, šilta ir draugiška. Žmonių pagal rangus komisarė neskirstė – nestatė jokių barjerų tarp savęs ir kolegų. Kad ir kokie darbo rūpesčiai ją slėgdavo, D.Grybauskaitė nė karto nepamiršo paklausti, kaip laikosi mano šeima“, – pasakojo komisarės vairuotojas Bruno van Malleghemas.

Ir pridūrė: „Dabar ji į Briuselį atvyko su apsaugininku ir nebegalės pati vairuoti“.

„Darbe D.Grybauskaitė labai kieta. Bet su savo komanda, su žmonėmis, kuriais pasitiki, gali būti labai šilta ir artima“, – antrino ekskomisarės kabineto narys belgas Bouduinas Baudru.

Rūpėjo ir vairuotojo sodas

Kol D.Grybauskaitės nebuvo Briuselyje, vairuotojas B.van Malleghemas atostogavo ir tvarkė savo sodą prie namo.

Apie tą sodą lietuvė nuolatos smalsaudavo ir šeimininkui vis dovanodavo augalų.

„Komisarė net pasisiūlė atvažiuoti kurį nors savaitgalį ir padėti jame tvarkytis“, – su šypsena prisiminė belgas.

Kartą D.Grybauskaitė turėjo darbo susitikimą netoli vairuotojo namų ir užsuko susipažinti su jo žmona.

„Tada mūsų sodelyje augo tiktai žolė. Komisarė pasigedo gėlių. Taip viskas ir prasidėjo“, – tęsė B.van Malleghemas.

 Darbe būna nekantri

Nekantrumą, reikalavimą, kad atsakymas net dėl labai sudėtingų problemų jai būtų pateiktas greitai ir aiškiai, D.Grybauskaitės kabineto vadovas Stephenas Questas ir ekskomisarės kabineto narys B.Baudru pavadino sudėtingiausiu lietuvės charakterio bruožu.

Žinoma, šalia aibės privalumų. Vienas didžiausių – neeiliniai gebėjimai suvienyti ir uždegti komandą, įžiebti tarpusavio pasitikėjimą. Ir iš kiekvieno išspausti viską, ką jis turi geriausia.

Tuo tarpu su Pamūšio ansambliu D.Grybauskaitė buvo kantri. „Mūsų paprašyta komisarė stovėjo, šypsojosi ir su kiekvienu fotografavosi: ir atskirai, ir šeimomis, ir taip, ir anaip. Jos vietoje kažin ar būčiau ištvėrusi“, – pasakojo viena Pakruojo savivaldybės darbuotoja.

Lietuvoje nebus lengva

Vis dėlto nė vienas pašnekovų nebuvo linkęs guldyti galvos, kad milžiniškus lūkesčius sukėlusi būsima prezidentė po kiek laiko Lietuvos stipriai nenuvils. „Lengva nebus“, – kartojo visi choru.

„Manau, daug kas priklausys nuo D.Grybauskaitės gebėjimų suburti gerų specialistų komandą, ekonominės situacijos ir Lietuvos žiniasklaidos požiūrio“, – pabrėžė vienas pašnekovų .

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Rinkimai Briuselis
Parašykite atsiliepimą apie 15min