Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 26d. 15:05

D.Grybauskaitės sprendimas – galvosūkis partijoms

Dalia Grybauskaitė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Dalia Grybauskaitė

Eurokomisarei Daliai Grybauskaitei nusprendus kandidatuoti prezidento rinkimuose, Lietuvos parlamentinės partijos suka galvas, kaip elgtis. Tiesa, dauguma partijų lyg burtažodį mini kovo 7 dieną – tądien dauguma jų rengs savo tarybų posėdžius.

15min.lt šaltiniai valdančioje Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijoje teigia, kad partija ketina remti D.Grybauskaitės kandidatūrą. Partijos lyderis premjeras Andrius Kubilius ketvirtadienį išplatino pareiškimą, kuriame pasveikino eurokomisarės sprendimą dalyvauti rinkimuose.

Jos sprendimas jokios įtakos man nedaro. Aš jau seniai nusprendžiau. O kaip nusprendžiau, tai bus pasakyta kovo 7 dieną. Niekas čia nedega, nematau reikalo skubėti, – sakė Algirdas Brazauskas.„Toks žingsnis yra savaime suprantamas, nes Lietuvos žmonės rodo didelį pasitikėjimą Dalia Grybauskaite. Tikiu, kad puikiai vertinamo jos darbo Europos Komisijoje patirtis ir profesionalumas būtų ypač naudingi mums visiems solidariai įveikiant sunkmetį“, – pranešime cituojamas premjeras.

A.Kubilius ketina siūlyti TS-LKD tarybai kovo 7 dieną paremti D.Grybauskaitės kandidatūrą.

Tiesa, koks bus TS-LKD sprendimas, kol kas neaišku, mat galutinio žodžio dėl kandidatavimo kol kas neištarė konservatorius europarlamentaras Vytautas Landsbergis. Šaltinių teigimu, V.Landsbergis ketina apsispręsti rytoj.

Socdemai kels savo kandidatą

Opozicinė Socialdemokratų partija prezidento rinkimuose ketina kelti savo kandidatą. Kas jis bus, vis dar neaišku. „Nesuprantu, kodėl D.Grybauskaitės apsisprendimas turėtų keisti mūsų nuomonę. Partija kels savo kandidatą. Kas jis bus, paaiškės kovo 7 dieną“, – 15min.lt sakė socdemų lyderis Gediminas Kirkilas.

Kaip galimi socdemų įvardijami G.Kirkilas, partijos garbės pirmininkas Algirdas Brazauskas, frakcijos Seime pirmininkas Zigmantas Balčytis.

Vienas realiausių socdemų kandidatų A.Brazauskas teigiamai vertina D.Grybauskaitės sprendimą, tačiau ar pats dalyvaus rinkimuose, kol kas neatskleidžia.

„Jos sprendimas jokios įtakos man nedaro. Aš jau seniai nusprendžiau. O kaip nusprendžiau, tai bus pasakyta kovo 7 dieną. Niekas čia nedega, nematau reikalo skubėti. O D.Grybauskaitė, manau, yra pasiruošusi, turi didelę patirtį Lietuvoje, dar didesnę Briusely... Ne tiek daug gerų kandidatų yra. Jos charakteris gal ir kietas, bet gal tai ir į gera išeis Lietuvai. Vertinu ją kaip vieną rimčiausių kandidačių“, – 15min.lt sakė A.Brazauskas.

Liberalų nuomonės skiriasi

Savo nuomonės dėl D.Grybauskaitės nesakysiu, nes ji bus traktuojama kaip partijos, – išsisuko nuo atsakymo Viktoras Uspaskichas.Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis sveikina D.Grybauskaitės sprendimą ir ketina remti jos kandidatūrą. „Šiandien valdybos posėdyje nusprendėme siūlyti suvažiavimui remti D.Grybauskaitės kandidatūrą. Mūsų nuomone, esant tokiai ekonominei situacijai, kai daug neaiškumo ir netikrumo, jos, kaip prezidentės, veikimas padėtų išbristi iš visų šitų negandų. Sveikiname jos sprendimą, tikiuosi, kovo 7 dieną partijos suvažiavimas pritars valdybos sprendimui remti jos kandidatūrą“, – 15min.lt sakė Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis.

Paklaustas, kodėl atsisako minties remti Tautos prisikėlimo partijos keliamą Arūno Valinsko kandidatūrą, E.Masiulis nusijuokė. „Aš tik sakiau, kad partija svarsto įvairias kandidatūras, tarp jų – ir A.Valinsko, tačiau jų turi paaiškėti daugiau. D.Grybauskaitės apsisprendimas visus neaiškumus išsklaidė“, – teigė E.Masiulis.

Tuo metu Liberalų ir centro sąjunga (LiCS) apie galimybę remti D.Grybauskaitės kandidatūrą kalba atsargiai. Mat LiCS valdyba jau yra iškėlusi partijos lyderio Artūro Zuoko kandidatūrą, tiesa, ją dar turi patvirtinti taryba, kuri rinksis kovo 7 dieną.

„Sveikiname jos apsisprendimą, kad ji išgirdo A.Kubiliaus raginimą kandidatuoti. Linkime jai sėkmės rinkimuose. Vertinu ją kaip stiprią ir kompetentingą asmenybę. Kaip aš nuspręsiu, dar negaliu pasakyti, dar turiu laiko iki kovo 7 dienos. Tačiau eurokomisarės sprendimas jokios įtakos mano sprendimui neturėjo ir neturės“, – 15min.lt tikino A.Zuokas.

„Darbiečiai“ tyli

Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas kol kas neatskleidžia, kaip elgsis jo vadovaujama partija.

„Šiandien vakare vyks valdybos posėdis. Šis klausimas į jį neįtrauktas, bet, manau, įtrauksime ir nuspręsime. Savo nuomonės dėl D.Grybauskaitės nesakysiu, nes ji bus traktuojama kaip partijos“, – 15min.lt sakė V.Uspaskichas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min