Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Grybauskaitę Kubilius jau vadina prezidente (papildyta 21.36 val., nuotraukos)

D.Grybauskaitė atėjo į rinkimų štabą lygiai 20 valandą.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / D.Grybauskaitė atėjo į rinkimų štabą lygiai 20 valandą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Rinkimų favoritė D.Grybauskaitė savąjį štabą, kur laukiama rinkimų rezultatų, šįvakar įkūrė sostinės viešbutyje „Artis“, netoli prezidentūros rūmų.

Žadėta, kad kandidatė čia pasirodys 20 valandą.  Pagal D.Grybauskaitės įžengimą į viešbučio konferencijų salę buvo galima pasitikrinti laikrodį – rodė lygiai 20 val.

Moterį, kuri vertinama kaip būsimoji šalies vadovė, akimirksniu apspito mažiausiai 13 fotografų bei operatorių.

Nors apklausų duomenys rodo, kad D.Grybauskaitė užtikrintai laimėjo rinkimus, jos štabe nėra atsipalaidavimo – tikimasi, kad į rinkimus atėjo daugiau nei 50 proc. žmonių ir kad ji laimės rinkimus be antro turo.

Papildyta 20.32 val. Keletą minučių įėjusi į rinkimų štabą D.Grybauskaitė atrodė sutrikusi. Ji stovėjo prie stalo priešais didelį ekraną, tačiau kompanijos jai niekas, išskyrus fotoreporterius, nepalaikė. Netrukus prie kandidatės išdrįso prieiti pirmieji sveikintojai. „Vis tiek laimėsit!“ – pareiškė vienas jų. „Neskubėkit, neskubėt, dar anksti“, – ragino D.Grybauskaitė ir siūlė iš anksto nesveikinti su pergale.

Vėl minutėlei likusi be lygiavertės kompanijos, D.Grybauskaitė akivaizdžiai nesijautė itin patogiai, todėl kreipėsi į savo atstovą spaudai Liną Balsį. „Linai, sėsk“, – pasiūlė politikė.  Po salę, kur įrengti visas lietuviškas televizijas transliuojantys ekranai ir paruošta šiek tiek vaišių, šmirinėjo aukščiausius šalies vadovus saugančio Vadovybės apsaugos departamento pareigūnas. Tuo tarpu L.Balsys pasiūlė D.Grybauskaitei kelioms minutėms išeiti iš salės ir ramiai pasitarti.

Papildyta 20.39 val.  Rinkimų štabe pasirodė D.Grybauskaitės aplankyti atvykęs premjeras Andrius Kubilius. A.Kubilius atrodė labai rimtas ir kalbėjo apie reikalus, tačiau buvo puikiai nusiteikęs – tuo galima buvo įsitikinti vien iš jo frazės „Viskas super!“ Buvo akivaizdu, kad A.Kubilius D.Grybauskaitę jau mato kaip būsimą prezidentę. „Aš apsilankiau pas prezidentę ir pasveikinau“, – žurnalistams sakė A.Kubilius.

Vyriausybės vadovas D.Grybauskaitei sakė, jog eis paieškoti savojo kompiuterio, kad sužinotų statistiką, kiek procentų rinkėjų paprastai apsilanko prie balsavimo urnų per paskutinę valandą, tarp 19 ir 20 val. „Nepabėkit...“ – D.Grybauskaitė A.Kubiliui leido suprasti, kad nenorėtų vėl likti be kompanijos. „Aš pabūsiu, pabūsiu“, – ramino premjeras.

Tačiau matydama, kad be kompiuterio ir jame esančios statistikos A.Kubilius nenurims, D.Grybauskaitė pasiūlė eiti kartu. Tačiau kandidatė kompiuterio neieškojo – ji ėjo nuo vieno staliuko prie kito ir spaudė rankas pasveikinti atėjusiems svečiams. Tarp jų garsus automobilininkas Stasys Brundza, televizijos žvaigždė maestro Vytautas Juozapaitis.

Papildyta 21.00 val. D.Grybauskaitė po kurio laiko vėl grįžo prie didžiojo stalo. Šįkart su ja susėdo daugiau asmenų – ne tik A.Kubilius, bet ir jo žmona Rasa, dar keletas konservatorių, taip pat D.Grybauskaitės padėjėja Rima Kaziliūnienė. Pašnekovai gurkšnojo sultis ir vandenį, vandeniu gaivinosi ir D.Grybauskaitė.

21.36 val. D.Grybauskaitė, davusi daugybę interviu rinkimų štabe besibūriuojantiems žurnalistams, iškeliavo. Ji numato beveik iki vidurnakčio važinėti po televizijas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min