Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 22d. 07:00

Interneto erdvės kandidatų į prezidentus nebaido

Adresas Tomasevski.lt nuveda lankytojus į Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio tinklalapį. V.Tomaševskis tai vertina kaip pigų pokštą, kuris gali neigiamai atsiliepti jo rinkimų kampanijai.
Adresas Tomasevski.lt nuveda lankytojus į Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio tinklalapį. V.Tomaševskis tai vertina kaip pigų pokštą, kuris gali neigiamai atsiliepti jo rinkimų kampanijai.

Nors kandidatų į Lietuvos prezidentus amžius svyruoja nuo 44 iki 66 metų, visus septynis drąsiai galima priskirti interneto kartai.

„15min“ kalbinti pašnekovai tvirtino kompiuterį naudojantys kasdien, daugiausia – naršyti internete ar rašyti el. laiškus. Kai kurie jų pokalbiams naudoja programą „Skype“, turi anketą puslapyje Twitter.com, o du kandidatai virtualioje erdvėje patyrė ir nemalonumų – pokštautojai jų pavardėmis užregistravo tinklalapius.

„Skaipina“ su draugais

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Dalia Grybauskaitė
D.Grybauskaitė

Pagal visuomenės apklausas populiarumu savo varžovus lenkianti kandidatė į prezidentus eurokomisarė Dalia Grybauskaitė „15min“ teigė, jog savo nešiojamajame kompiuteryje, be „įprastinių“ programų, turi ir jaunimo pamėgtą pokalbių programą „Skype“. Dirbdama Europos Komisijoje „skaipinti“ ji negalėjo, mat ten saugumo sumetimais internetas griežtai kontroliuojamas. Tačiau būdama Lietuvoje šią programą naudoja nuolat. Jos kontaktų sąraše politikų nėra – „Skype‘as“ D.Grybauskaitei praverčia asmeninėms reikmėms, bendraujant su draugais, artimaisiais. 

 „Kompiuteriu pradėjau naudotis 1990 metais, kai studijavau JAV Džordžtauno universitete. Jie buvo gana griozdiški ir, lyginant su šiuolaikiniais, labai menko pajėgumo, bet tuomet atrodė labai įspūdingai“, – „15min“ teigė D.Grybauskaitė.  

Kandidatė šiuo metu turi savo asmeninį „laptopą“, kuriuo naudojasi kasdien, daugiausia – naršymui naujienų portaluose, el. laiškų rašymui, kartais internete įsigyjanti ir atsisiunčianti knygų. Artėjant rinkimams D.Grybauskaitės rinkimų štabas sukūrė tinklalapį Grybauskaite2009.lt, kuriame skelbiamos kandidatės programinės nuostatos, naujienos, vaizdo įrašai, nuotraukos. „Kokia puslapio ateitis po rinkimų? Palaukime pačių rinkimų!“ – sakė D.Grybauskaitė.

Tapo pokštininkų taikiniu

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Česlovas Jezerskas
Č.Jezerskas

Kitas kandidatas į prezidentus, atsargos generolas Česlovas Jezerskas, teigia turintis ne tik programą „Skype“, bet ir anketą socialiniame bendravimo tinklalapyje Twitter.com. Šis jaunimo pamėgtas puslapis daugiausia naudojamas trumpoms mintims ar informacijai apie veiklą paskelbti.

Beje, Č.Jezerskas teigia susidūręs ir su internetiniais pokštautojais – buvo sukurtas tinklalapis Jezerskas.lt, o jo lankytojai nuvedami į straipsnį, kuriame rašoma, neva kandidatas turi nelegalų vagonėlį paežerėje.

Turi „videoblog‘ą“

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Valentinas Mazuronis
V.Mazuronis

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ kandidatas į prezidentus Valentinas Mazuronis teigė nenorįs leistis į „egzaminus“ apie kompiuterio naudojimą. „Kompiuteriu dirbu, manau, labai gerai. Dirbu tiek su projektavimo, tiek su kitomis programomis“, – aiškino V.Mazuronis.

Jis teigė sulaukiantis nemažai rinkėjų klausimų el. paštu, tačiau ne į visus spėja atsakyti pats – kartais gelbsti padėjėjai. Paklaustas, ar nesvarsto rašyti tinklaraščio, V.Mazuronis atsakė jau turįs „videoblog‘ą“ – vaizdo įrašai su jo pasisakymais dedami adresu Mazuronis.lt. „Aš kalbu įtaigiau, nei rašau“, – sakė jis.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Algirdas Butkevičius
A.Butkevičius

Socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius taip pat teigė, jog tinklaraščio nerašys, nes tam neturi laiko. Jis teigė, jog kompiuteriu dažniausiai rašo tekstus ar naršo internete. „Prie kompiuterio prisėdu kasryt, peržiūriu naujienų portalus, pasitikrinu paštą ir, jei reikia, greitai atsakau į laiškus. Peržiūriu ir užsienio tinklalapius, renku medžiagą, stebiu, kas vyksta pasaulyje, kokia ekonominė situacija. Daugiau laiko tam skiriu savaitgaliais“, – sakė kandidatas į prezidentus.

Naršė per posėdžius

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Kazimiera Danutė Prunskienė
K.Prunskienė

Buvusi ministrė Kazimira Danutė Prunskienė teigė kompiuterį pradėjusi naudoti dar 1982-1983 metais, kai Vokietijoje gynėsi disertaciją. Dabar kompiuterį ji dažniausiai naudoja naršymui internete. „Kurdama straipsnius, mąstydama esu labiau įpratusi rašyti ranka. Taigi būna, kad ryte padėjėjams atnešu šūsnį popierių, surinkti tekstus. Kai dirbau ministre, ir laiko mažiau buvo. Tačiau tinklalapius peržiūriu dažnai. Dabar jau galiu prisipažinti, kad kartais ir per nuobodesnį Vyriausybės posėdį įsijungdavau...“, – atviravo K.Prunskienė. Ji taip pat turi asmeninį tinklalapį adresu Prunskiene.lt, kuriame skelbiami jos pareiškimai, vaizdo medžiaga, fotografijos, biografija.

Šarūno Mažeikos/BFL nuotr./Loreta Graužinienė
L.Graužinienė

Darbo partijos kandidatė Loreta Graužinienė teigė kompiuteriu galinti atlikti daug darbų – rašyti tekstą, skaičiuoti „Excel‘iu“, kurti skaidres, naršyti internete, rašyti el. laiškus. Kartais ji pasinaudoja ir sūnaus „Skype“. Artėjant prezidento rinkimams buvo sukurta ir asmeninė svetainė LoretaGrauziniene.lt. „Esu pasiryžusi jos neapleisti. Dėl tinklaraščio dar reikės pagalvoti“, – sakė L.Graužinienė.

Redo Vilimo/BFL nuotr./Dėl V.Tomaševskio turimos Lenko kortos gali tekti kreiptis į Konstitucinį Teismą.
V.Tomaševskis

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderis V.Tomaševskis teigė, kad naudotis kompiuteriu dažnai pritrūksta laiko. „Kompiuterį naudoju paštui, internetui, spaudos apžvalgai. Daugiau prisėdu savaitgaliais. Trūksta laiko. Apie savo tinklalapio kūrimą kol kas negalvoju, tik su partija šnekėjome, kad reikėtų labiau išnaudoti šią sritį. Dabar yra tik partijos svetainė. Gyvenimas nestovi vietoje, bus matyti“, – sakė V.Tomaševskis.

Puslapius užregistravo „dėl juoko“

Prieš kelis mėnesius įmonė „Infonova“ užregistravo tinklalapius Tomasevski.lt ir Jezerskas.lt. Jos direktorius Linas Petkevičius „15min“ sakė, kad tai jokia provokacija. „Užregistravome dėl įdomumo, dėl juoko. Krizė – nėra kas veikti, – juokavo L.Petkevičius,  – gal adresai bus naudingi ateityje... Turime ir daugiau adresų priregistravę. Įdomiausia tai, kad nei Jezerskas, nei Tomaševskis į mus kol kas nesikreipė. Tik policija skambino.“ Pašnekovas teigė, kad tinklalapių lankomumas nėra didelis. „Jei kas parašo straipsnį – šokteli iki tūkstančio-dviejų. Šiaip per dieną užeina apie 50“, – sakė jis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min