Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

K.Prunskienei užteko parašų (atnaujinta 09.49 val.)

K.Prunskienė20090402413-1
K.Prunskienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Kazimirai Danutei Prunskienei užteko parašų, kad ji būtų registruota kandidate į prezidentus. Išbraukus netinkamus parašus, liko apie 20 tūkst. 400 parašų.

Išankstiniais, trečiadienio vakaro, duomenimis, K.D.Prunskienei trūko pusės tūkstančio parašų, kad būtų registruota kandidate prezidento rinkimuose.

Kandidatų parašai VRK turi pereiti tris tikrinimo stadijas. Visų pirma VRK nariai patikrina, ar pateikta visa privaloma informacija, paskui rašysenos ekspertės tikrina, ar nėra įrašų, rašytų viena ranka. Trečiuoju etapu visi duomenys perkeliami į skaitmeninį variantą ir siunčiami į Gyventojų registro tarnybą – čia tikrinama, ar pateikta informacija yra teisinga: ar pavardė sutampa su gyvenamąja vieta ir dokumento numeriu.

Trūksta 500 parašų

Kaip trečiadienį 15min.lt sakė VRK pirmininko pavaduotojas Pavelas Kujalis, trūko apie 500 parašų, todėl komisija buvo pasiruošusi praleisti visą naktį rankiniu būdu perskaičiuodama parašus.

„Mes viską atlikome ir dabar praktiškai lieka išminusuoti besidubliuojančias klaidas. Nes vienas įrašas gali turėti ir keturias klaidas. Pagal griežčiausią skaičiavimo būdą mes atimame visas klaidas – už keturias klaidas viename įraše atimsime keturis parašus. Kad to nebūtų, dabar ieškome pasikartojančių klaidų“, – aiškino P.Kujalis. Jei ir pašalinus besikartojančias klaidas neužteks parašų, tada bus pereita prie neaiškių įrašų peržiūrėjimo.

Nedalyvaus ir europarlamento rinkimuose?

Siekdama susikoncentruoti prezidento rinkimams, K.Prunskienė trečiadienį pranešė svarstanti galimybę atsisakyti dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose. Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos narė į  partijos sąrašą po reitingavimo buvo įrašyta ketvirta.

Šį sprendimą pranešti partijai K.Prunskienė įgaliojo europarlamentarą Gintarą Didžioką. Su pačia K.Prunskiene susisiekti nepavyko, o G.Didžiokas teigė buvęs įgaliotas pranešti šį sprendimą dėl to, kad pati kandidatė visą dieną dalyvavo kitame renginyje ir neturėjo laiko atvykti į partijos posėdį. Europarlamentaro teigimu, kol kas jokio oficialaus prašymo išbraukti iš sąrašo K.Prunskienė nepateikė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min