Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kandidatas į prezidento postą A.Butkevičius keistų VSD vadovybę

Algirdas Butkevičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Algirdas Butkevičius
Šaltinis: BNS
0
A A

Kandidatas į prezidento postą opozicinės socialdemokratų partijos (LSDP) vadovas Algirdas Butkevičius teigia, jog padėtis Valstybės saugumo departamente (VSD) yra bloga ir žada, jog tapęs šalies vadovu keistų VSD direktorių.

„Situacija yra bloga, reiktų ne tik vadovo (keitimo – BNS), bet ir daug stipresnės šios institucijos reformos", – ketvirtadienį susitikime su Piliečių santalkos atstovais atsakydamas į susitikimo dalyvių klausimus sakė A.Butkevičius.

Paklaustas, kodėl konkrečiai laiko padėtį VSD bloga ir kokia informacija remiasi, kandidatas teigė turįs savos informacijos, kurios negalįs atskleisti.

Apie padėtį Generalinėje prokuratūroje socialdemokratų lyderis teigė neturįs išsamios informacijos, tad apie galimus pakeitimus šios institucijos viršūnėse kol kas nesvarstąs.

Teismų sistema netenkina

Kandidatas taip pat teigė neigiamai vertinąs situaciją teismų sistemoje.

„Dabartinė teismų sistema manęs netenkina. (...) Teismai nėra atviri visuomenei, reikia esminės radikalios reformos", – kalbėjo kandidatas, čia pat užsimindamas, jog galbūt derėtų svarstyti Prisiekusiųjų teismo įvedimą.

Situacija yra bloga, reiktų ne tik vadovo, bet ir daug stipresnės šios institucijos reformos, – A.ButkevičiusKlausiamas apie krašto apsaugos strategiją ir apie NATO užnugarį užsitikrinusios Lietuvos kariuomenės viziją, A.Butkevičius pripažino šios srities gerai neišmanąs, nors prezidentas tuo pačiu yra ir vyriausiasis ginkluotųjų pajėgų vadas.

„Turėtume turėti gerai paruoštą, išmokytą kariuomenę, kad galėtume apsiginti, dalyvauti ir tarptautinėse misijose ir sudaryti sąlygas, kad NATO kariuomenė būtų mūsų šalyje", – sakė A.Butkevičius.

Jis teigė pritariąs socialdemokratų partijos pozicijai, kad Lietuva turi turėti profesionalią kariuomenę, tačiau paklaustas motyvų, kodėl taip mano, kandidatas teigė nesąs šios srities specialistas, todėl negalįs detaliau atsakyti į šiuos klausimus. A.Butkevičius teigė užuot „filosofavęs", kitą kartą geriau pasiruošiantis atsakymams.

Konkrečių priemonių nevardino

Bene daugiausia kandidatui teko atsakyti į ekonominius, socialinius kai kuriuos finansinius klausimus.

A.Butkevičius vengė kritikuoti dabartinės Permainų koalicijos Vyriausybės veiksmus, nors kartojo, kad kovoti su krize būtina ne tik taupant ir karpant išlaidas, tačiau būtina ir verslo skatinimo, tuo pačiu nedarbo mažinimo bei užimtumo didinimo programa. Tiesa, konkretesnių skatinimo priemonių kandidatas taip pat nevardijo.

„Reikalinga viena kryptis, kad gyventumėm pagal turimas pajamas, bet turi būti sukurtas mechanizmas, kad atneštumėm ir papildomas pajamas", – sakė A.Butkevičius.

Socialdemokratų partijos vadovas neseniai perėmęs partijos vairą iš buvusio premjero Gedimino Kirkilo apgailestaudamas pripažino, jog šiuo metu socialdemokratai neretai vadinami „oligarchų partija" ir tikino sieksiąs šį požiūrį pakeisti.

Klausiamas, koks būsiąs jo santykis su socialdemokratų partija, jei bus išrinktas į nepartinį prezidento postą, A.Butkevičius teigė besilaikysiąs „viršpartinės ideologijos".

Paklaustas, ką turi omenyje, kandidatas nurodė, jog šiuo metu nė viena partija neturi savo ideologijos: „Aš pasiūlyčiau socialinės gerovės valstybę, jei būčiau renkamas nebūčiau sutapatintas su partija ar oligarchais, aš jaučiu atsakomybę visuomenei."

Koalicijos su „valinskininkais“ neįsivaizduoja

Kita vertus, atsakydamas į klausimus dėl socialinės politikos, kandidatas pripažino vykdysiąs socialdemokratų partijos programą, numatančią atkurti vidurinį sluoksnį pirmiausia per progresinių mokesčių įvedimą.

Kalbėdamas apie užsienio politiką kandidatas taip pat nesileido į konkretesnius svarstymus, nors užsiminė, jog jam labiau imponuoja dabartinio ministro Vygaudo Ušacko pozicija, "kad Lietuvos santykiai su Rytais ir Vakarais būtų subalansuoti."

Kandidatas nesiėmė svarstyti apie galimus pasikeitimus Vyriausybėje ar valdančiojoje koalicijoje po prezidento rinkimų, jei jam pavyktų laimėti, tačiau prasitarė, kad koalicijos su Seimo pirmininko Arūno Valinsko Tautos prisikėlimo partija kol kas neįsivaizduojąs.
 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min