Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 14d. 17:09

Lietuva dalijasi rinkimų organizavimo patirtimi su palestiniečiais

Prie išankstinio balsavimo vietos Vilniuje – eilės.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Prie išankstinio balsavimo vietos Vilniuje – eilės.

Siekdami pasisemti rinkimų organizavimo patirties, gegužės 17 dieną vyksiančius Lietuvos prezidento rinkimus stebės Palestinos centrinės rinkimų komisijos atstovai.

Lankydamiesi Lietuvoje gegužės 14-18 dienomis, trys rinkimų stebėtojai iš Palestinos susipažins su Lietuvos rinkimų sistema ir jų organizavimo specifika, susitiks su Vyriausiosios rinkimų komisijos atstovais, o rinkimų dieną lankysis įvairiose rinkimų apylinkėse ir kandidatų į prezidentus rinkimų štabuose, praneša Užsienio reikalų ministerija.

Stebėtojai taip pat supažins su Lietuvos istorija, politine sistema, susitiks su Seimo, Prezidentūros ir Užsienio reikalų ministerijos pareigūnais, lankysis Lietuvos nacionaliniame radijuje ir televizijoje.

Tikimasi, kad Lietuvoje įgytą demokratinių rinkimų organizavimo patirtį palestiniečiai panaudos savo šalyje.

Lietuva remia Artimųjų Rytų taikos procesą ir prisideda prie tarptautinės bendruomenės siekio, kad remiantis tarptautinės teisės principais būtų įgyvendinta dviejų valstybių idėją, t.y. greta Izraelio būtų sukurta suvereni ir nepriklausoma Palestinos valstybė.

Palestina – Palestinos išsivadavimo organizacijos teisių perėmėja – nepriklausomybės siekiantis valstybinis darinys, kurį sudaro dvi Izraelio atskirtos teritorijos: Gazos ruožas ir Vakarų krantas. 1947 metais Jungtinės Tautos paskelbė britų mandate įkuriančios dvi valstybes, tačiau iki šiol egzistuoja tik viena – Izraelis, o Artimuosiuose Rytuose nesiliauja konfliktai tarp Izraelio ir arabų valstybių.

Nepriklausomybės siekiančioje Palestinoje 2005 metais buvo surengti laisvi ir nepriklausomi vietos savivaldos rinkimai. Tarptautiniai ekspertai šiuos rinkimus įvertino teigiamai, tuo pabrėždami palestiniečių pilietinę brandą demokratiškai reiškiant tautos valią per rinkimų teisę. Deja, rinkimai suskaldė palestiniečių vienybę, o po jų prasidėjusi vidinė konfrontacija tarp rinkimus laimėjusios Hamas grupuotės ir nuosaikesnės grupuotės Fatah tęsiasi iki šiol.

Lietuva remia demokratinius procesus Artimuosiuose Rytuose. Palestinos stebėtojų apsilankymą Lietuvoje rengia Lietuvos žurnalistikos centras, remia Lietuvos užsienio reikalų ministerija.

Temos: 1 Rinkimai
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min