Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 2d. 20:44

Linksmintis rinkimų naktį žada tik kelios partijos

Dainos ir šokiai
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Dainų ir šokių politikų būstinėse laukiant EP rinkimų rezultatų bus mažiau.

Šampanas, pergalės dainos ar iš nusivylimo ištįsę veidai – taip atrodo politinių partijų naktis po rinkimų. Tačiau Europos Parlamento rinkimų rezultatų politikai žada laukti ramiai.

Krikščionių konservatorių socialinės sąjungos vienas kandidatų į Europos Parlamentą Albinas Pilipauskas sakė, kad partija į rinkimus žvelgia realistiškai ir tikisi laimėti bent vieną mandatą.  Ši partija kol kas nenusprendė, kur ketina laukti rinkimų rezultatų, bet tikriausiai liks būstinėje: „Šventės didelės iš to nedarysime, galima ir prie televizoriaus ramiai pažiūrėti.“

Panašios nuomonės laikosi „tvarkiečiai“. Jų atstovas spaudai Romas Jankauskas teigė, kad, kaip ir visuomet, rinkimų rezultatų partijos nariai lauks savo štabe. „Dabar juk krizė, A.Kubilius liepė diržus susiveržti, tai mes tai ir darom“, – paklaustas, kodėl rinksis būstinėje, o ne kokiame nors restorane, kalbėjo R.Jankauskas. Pasak jo, „Tvarka ir teisingumas" tikrai peržengs 5 procentų ribą – esą kitu atveju neapsimokėtų net dalyvauti.

Sunkmečiu – savi sumuštiniai

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) atstovas į Europos Parlamentą Seimo narys Juozas Olekas teigė, kad partija rinkimuose tikisi laimėti nuo 2 iki 4 mandatų ir surinksiantys per 15 proc. rinkėjų balsų. Anot jo, rinkimų rezultatų LSDP atstovai lauks partijos būstinėje, o švęs paaiškėjus galutiniams rezultatams. 

Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas taip pat teigė, kad rinkimų vakarui nieko ypatinga neplanuoja. „Tikimės gauti pusantro arba du mandatus. Rezultatų lauksime būstinėje, taip pat kaip per prezidento rinkimus“, – sakė „darbiečių“ lyderis.

„Fronto“ partija kol kas nenusprendė, kur lauks rinkimų rezultatų, tačiau partijos pirmininkas Algirdas Paleckis užsiminė, jog didelės puotos kelti neketina. A.Paleckis vylėsi, jog partija laimės bent vieną mandatą Europos Parlamente.

„Restoranų sunkmečiu nereikia, mes esame kukli partija. Rezultatų lauksime štabe, atsinešime savo sumuštinių. Apskritai kur matyta, kad politikai švęstų restoranuose. Daugelį žmonių piktina tokie šventimai ir to nereikėtų“, – apie ateinančių rinkimų naktį kategorišką nuomonę išsakė Pilietinės demokratijos partijos lyderis Algimantas Matulevičius. Jis irgi įsitikinęs, kad partija gaus daugiau nei 5 proc. rinkėjų balsų, tačiau būsimų kėdžių skaičiuoti dar nesiryžo.

Dalis dar neapsisprendė

Į rinkimus Onos Juknevičienės vedama Centro partija dar nežino, kur rinkimų naktį lauks rezultatų. „Kol kas tik galvojame, ar perkelsime viską į kokį restoraną, ar tiesiog štabe būsime. Daug pinigų nežadame skirti”, – kalbėjo Kęstutis  Skrupskelis. Jis teigė tikintis, kad O.Juknevičienė padės šiai partijai peržengti nors 5 proc. ribą.

„Prisikėlėjai“ taip pat dar nežino, kur sekmadienio vakarą lauks pirmųjų rinkimų rezultatų. Pirmas  šios partijos kandidatų į Europos Parlamentą sąraše įrašytas parlamentaras Saulius Stoma kalbėjo, jog partija tikisi laimėti du mandatus ir surinkti per 8 proc. rinkėjų balsų.

Liberalų ir centro sąjunga – dar vieni neapsisprendusi. „Dabar sunkus metas ne tik mums, bet ir įstaigoms. Mes per dešimt minučių galime nuspręsti, kur nors susirinkti, jei reikės“, – kalbėjo rinkimų štabo vadovas Regimantas Čiupaila. Anot jo, liberalcentristams turėtų pavykti ne tik peržengti 5 proc. barjerą, bet ir gauti kėdę Europos Parlamente.

Aš pats rinkimų rezultatų tikriausiai lauksiu gimdymo namuose su žmona, – teigė E.Skarbalius.

Švęs restoranuose, bet kukliai

Su Leonidu Donskiu priešakyje į Europos Parlamentą besiveržiantis Liberalų sąjūdis tikisi gauti tiek balsų, kad gautų mažiausiai dvi kėdes. Rinkimų štabo vadovas Šarūnas Gustainis sakė, kad rinkimų rezultatų naktį partijos nariai, jų rėmėjai, draugai ir šeimos lauks Žvėryne esančiame viešbutyje „Embassy hotel Balatonas“. „Didelės šventės ir vaišių nebus. Ekonominė situacija spaudžia visus, todėl lėšų skirsime minimaliai“, – teigė Š.Gustainis.

Tautinės partijos „Lietuvos kelias“ pirmininkė Lilijana Astra pasakojo, kad partijos nariai rezultatų ketina laukti netoli Vilniaus katedros esančiame restorane „Senoji pasaga“, nors didelių vilčių peržengti 5 proc. barjerą naujos partijos lyderė nereiškė – esą tikėtis galima visko, bet balsavimas parodys.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) lyderis Valdemaras Tomaševskis buvo nusiteikęs optimistiškiau: esą politologai jo vadovaujamai partijai žada didesnę nei 5 proc. rinkėjų paramą. Rinkimų rezultatų LLRA ketina laukti tradicinėje vietoje – Lenkų kultūros namuose Vilniuje su savais sumuštiniais ir užkandžiais.

Būstinę rinkimų naktį paliks ir konservatoriai. Šios partijos rinkimų štabo atstovas Martynas Jakimauskas teigė, kad kol kas tikslios vietos, kur rinksis konservatoriai, nežino, bet tikrai ne partijos būstinėje. Penkių procentų ribą peržengti pasiruošusi partija, pasak M.Jakimausko, švęs kukliai – pinigų bus skiriama tik salės nuomai. Kiek kėdžių pavyks užimti, konservatorius prognozuoti nedrįso.

Ne vilniečiams – sunkiau

Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis teigė, kad jų partijos nariams būtų sunkiau kartu laukti rezultatų, nes jie yra daugiau kaimų ir provincijų žmonės, todėl visiems reikėtų suvažiuoti į Vilnių. „Mes tam lėšų neturime, todėl dar nenusprendėme, ką darysime”, – kalbėjo R.Karbauskis. Didelės sėkmės rinkimuose jis teigė nesitikintis – esą po vadovybės pokyčių nepakako laiko parodyti partijos idėjų, tačiau mano, kad 5 proc. riba bus peržengta.

Žemaičių partijos pirmininkas Egidijus Skarbalius atskelidė rinkimų rezultatų tikriausiai lauksiantis gimdymo namuose – žmonai pažadėjo, kad į pasaulį ateinant naujam šeimos nariui bus su ja. O kur bus kiti partijos nariai, jis teigė dar kol kas nežinantis – tai esą sudėtingas klausimas, mat Žemaičių partija yra politikos naujokė ir savo patalpų dar neturi. Dideliu optimizmu dėl galimų rezultatų E.Skarbalius netryško, tačiau nors 5 proc. balsų tikisi.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:04
25:37
01:22

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min