Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuteistieji ir suimtieji balsavo Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose

Kalėjimas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Kalėjimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Š.m. gegužės 13-15 dienomis Kalėjimų departamentui pavaldžiose laisvės atėmimo vietose vyko išankstinis balsavimas renkant Lietuvos Respublikos Prezidentą. Nuteistieji ir suimtieji savo pilietinę valią galėjo išreikšti balsuodami paštu.

Aktyviausi, kaip ir rudenį vykusiuose rinkimuose į Lietuvos Respublikos Seimą ir referendume dėl Ignalinos atominės elektrinės darbo pratęsimo, buvo Vilniaus 1-uosiuose pataisos namuose laisvės atėmimo bausmes atliekantys asmenys – šioje įstaigoje visi nuteistieji pasinaudojo jiems suteikta rinkimų teise. Aukščiausią šalies vadovą rinko 94,7 proc. Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime esančių asmenų, 91,6 proc. aktyvumas pasiektas Kauno tardymo izoliatoriuje, teigiama pranešime spaudai.

Iš viso šiuose rinkimuose laisvės atėmimo vietose balsuodami paštu dalyvavo 5404 suimtieji ir nuteistieji (69,4 proc.) iš 7785 turėjusių rinkimų teisę.

Pastebėta tendencija, kad nuteistieji ir suimtieji aktyviau dalyvauja rinkdami Lietuvos Respublikos Prezidentą nei rudenį vykusiuose rinkimuose į Lietuvos Respublikos Seimą. Tik keliose Kalėjimų departamentui pavaldžiose įstaigose (Laisvės atėmimo vietų ligoninėje, Pravieniškių 1-uosiuose pataisos namuose) aktyvumas mažesnis nei 50 proc.

Kai kurie balsuoti atėję nuteistieji ir suimtieji teigė neturintys aiškaus favorito, o balsuoti atėję tik dėl pilietinės pareigos. Nepasinaudoję rinkimų teise sakė, kad iš šių rinkimų ir kandidatų į Lietuvos Respublikos Prezidento postą jie nieko gero nesitiki, todėl balsuoti neina.

Nuteistųjų ir suimtųjų teisę dalyvauti rinkimuose, referendumuose ar visuotinėse apklausose (plebiscituose) reglamentuoja Lietuvos Respublikos Bausmių vykdymo kodekso 13 str. 1 d. ir Lietuvos Respublikos Suėmimo vykdymo įstatymo 18 str. 1 d.

Kalėjimų departamento duomenimis, 2009 m. gegužės 15 d. laisvės atėmimo vietose laikomi 8297 asmenys: 1285 suimtieji ir 7012 nuteistųjų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min