Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuteistieji ir suimtieji rinko Lietuvos atstovus į ES Parlamentą

Kalėjimas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Kalėjimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Š.m. birželio 3-5 dienomis Kalėjimų departamentui pavaldžiose laisvės atėmimo vietose vyko išankstinis balsavimas paštu renkant Lietuvos atstovus į Europos Sąjungos Parlamentą.

Pastebėta, kad šiuose rinkimuose nuteistųjų ir suimtųjų aktyvumas yra ženkliai mažesnis nei neseniai vykusiuose Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose, teigiama pranešime spaudai.

Aktyviausiai balsavo Panevėžio pataisos namuose laisvės atėmimo bausmes atliekančios moterys – iš 270 turėjusių teisę rinkti europarlamentarus tokia galimybe nepasinaudojo vos 4 nuteistosios. Didelis aktyvumas užfiksuotas ir Vilniaus 1-uosiuose pataisos namuose – iš 77 nuteistųjų balsavo 74. Pasyviausi – Pravieniškių 1-uosiuose pataisos namuose kalinami nuteistieji – iš 671 turėjusio rinkimų teisę asmens balsavo vos 103 (15,4 proc.).

Iš viso šiuose rinkimuose dalyvavo 3535 suimtieji ir nuteistieji. Gegužės 17 d. vykusiuose LR Prezidento rinkimuose per tris išankstinio balsavimo paštu dienas savo pilietinę pareigą atliko 5404 laisvės atėmimo bausmes atliekantys asmenys.

Nuteistųjų ir suimtųjų teisę dalyvauti rinkimuose, referendumuose ar visuotinėse apklausose (plebiscituose) reglamentuoja Lietuvos Respublikos Bausmių vykdymo kodekso 13 str. 1 d. ir Lietuvos Respublikos Suėmimo vykdymo įstatymo 18 str. 1 d.

Kalėjimų departamento duomenimis, 2009 m. birželio 5 d. laisvės atėmimo vietose yra 8271 asmuo: 1193 suimtieji ir 7078 nuteistieji.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min