Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pirmieji rinkėjai Vilniuje jau atidavė balsus

Prie išankstinio balsavimo vietos Vilniuje – eilės.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Prie išankstinio balsavimo vietos Vilniuje – eilės.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus miesto savivaldybę trečiadienį užplūdo iš anksto šalies prezidentą renkantys piliečiai.

Vakar ir šiandien vykstantys išankstiniai prezidento rinkimai į Vilniaus miesto savivaldybę sukvietė piliečius, norinčius išreikšti savo nuomonę, tačiau negalėsiančius to padaryti sekmadienį. Pasak Vilniaus savivaldybės rinkimų komisijos pirmininko Kazio Šimo, kai kurie balsuotojai prie durų būriavosi jau nuo 9 val. ryto, nors išankstinis balsavimas vyksta nuo 12 val. iki 20 val.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Prie išankstinio balsavimo vietos Vilniuje – eilės.
Prie išankstinio balsavimo vietos Vilniuje – eilės.

„Didžiausi pikai būna pietų metu – 12–13 val. – ir po darbo – apie 17 val. Dar nemažai žmonių sulaukiame prieš 20 val. Šiuo metu dažniausiai ateina jaunimas“, – sakė K.Šimas.

Rinkėjai priimami dviejose savivaldybės salėse pirmame ir antrame aukšte. Balsuoti gali visi žmonės, kurie rinkimų dieną negalės atlikti savo pilietinės pareigos. Vilnietis Tautvilas Gurevičius sakė taip pat negalėsiantis balsuoti sekmadienį, nes teks išvažiuoti į kitą miestą. T.Gurevičius sakė jau seniai apsisprendęs ir turintis tvirta nuomonę, ką norėtų matyti šalies prezidento poste.

„Balsuosiu už Dalią, nes man ji vienintelė normali kandidatė“, – užtikrintai sakė jis. Tuo metu Vilniuje studijuojanti Milda Martinkutė pasinaudojo galimybe balsuoti anksčiau todėl, kad sekmadienį negalės grįžti į namus, kur yra jos rinkimų apygarda. „Negalėsiu balsuoti sekmadienį, tačiau noriu pareikšti savo nuomonę ir atlikti pilietinę pareigą“, – sakė 10 minučių eilėje laukusi M.Martinkutė.

Anot K.Šimo, per keletą pirmųjų balsavimo valandų iškilo ir keli nesklandumai. „Buvo, atėjo žmonių, kurie neseniai pasikeitė pavardę, o rinkimų biuletenyje dar palikta senoji. Tačiau viskas išsprendžiama, nes tokiu atveju tapatybę nustatome iš asmens kodo“, – sakė K.Šimas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min