Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prasideda rinkimai į Europos Parlamentą (video)

Rinkimų biuletenyje bus galima pažymėti tik vieną partiją ir reitinguoti tik jos kandidatus.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Rinkimų biuletenyje bus galima pažymėti tik vieną partiją ir reitinguoti tik jos kandidatus.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvoje trečiadienį prasidės išankstinis balsavimas rinkimuose į Europos Parlamentą (EP). Kaip ir kitų rinkimų metu, trečiadienį ir ketvirtadienį balsuoti galima savivaldybėse nuo 12 iki 20 valandos.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas priminė, jog einant balsuoti svarbiausia neužmiršti asmens dokumento. Negavę arba užmiršę rinkėjo pažymėjimą gali atsispausdinti VRK tinklalapyje Vrk.lt, neturintys tokios galimybės pažymėjimą galės gauti atėję balsuoti.

„Didžiausios eilės įprastai susidaro apie 12 val. ir į darbo pabaigą. Savivaldybėse balsuoti gali visi norintys“, – naujienų portalui 15min.lt sakė Z.Vaigauskas. Kaip įprasta, išankstinis balsavimas taip pat vyksta ligoninėse, socialinės rūpybos ar globos įstaigose, kalėjimuose. Iš anksto balsuoja Lietuvos kariai, taip pat balsavimas vyksta specialiuose paštuose.

Penktadienį ir šeštadienį vyks išankstinis balsavimas namuose, šia teise gali pasinaudoti vyresni nei 70 metų rinkėjai, taip pat namuose slaugomi ligoniai, neįgalieji ar raštu norą balsuoti namuose pareiškę asmenys.

Iki sekmadienio balsuoti bus galima ir užsienyje – paštu arba diplomatinėse atstovybėse.

Praeituose EP rinkimuose didelių netikėtumų nebuvo – kandidatai iš sąrašo galo nepakilo į pirmas vietas, – sakė R.Pyragis.Rinkimų į EP sistema panaši į Seimo rinkimus daugiamandatėje apygardoje. Visi Lietuvos rinkėjai gaus vienodus biuletenius su 15 partijų kandidatų sąrašu. Jame reikės pažymėti vieną partiją ir išsirinkti penkis kandidatus, kuriems šios partijos sąraše rinkėjas atiduoda pirmumo balsus. „Rinktis kandidatų iš skirtingų partijų sąrašų negalima – reikia rinktis tik vieną partiją“, - pabrėžė EP Informacijos biuro Lietuvoje atstovas spaudai Rolandas Pyragis.

Lietuva EP turės 12 vietų iš 736-ių. Tam, kad partijos sąrašas dalyvautų mandatų skirstyme, už ją turi balsuoti bent 5 proc. rinkimuose dalyvavusių rinkėjų. VRK prognozuoja, kad mandatus laimėjusios partijos ir kandidatai turėtų paaiškėti vėliausiai antradienį.

„Mažas rinkėjų dalyvavimas būtų palankus didelėms partijoms, turinčioms nuolatinį rinkėjų elektoratą. Jei ateis daugiau rinkėjų, gal jie susidomės ir mažesnėmis partijomis“, – sakė R.Pyragis.

Jo teigimu, paskutinės apklausos rodo, kad EP rinkimuose ketina dalyvauti apie 49 proc. rinkėjų, tačiau Lietuvoje šis skaičius gali būti mažesnis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min