Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prunskienė: kaip moteris džiaugiuosi dėl Grybauskaitės pergalės

Kazimiros Danutės Prunskienės štabe
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Kazimira Danutė Prunskienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Kazimira Danutė Prunskienė pralaimėjusi prezidento rinkimus neplanuoja trauktis iš aktyvios politikos ir mano, kad naujoji prezidentė pernelyg palaiko dabartinę Vyriausybės programą.

„Aš, kaip moteris, džiaugiuosi, kad Lietuvoje įveikti patriarchalinio mąstymo stereotipai“, – pirmadienio rytą kalbėjo K.Prunskienė.

Kaip ekonomistė ji teigia didelio pasitenkinimo nereiškianti. Ji sakė nerimaujanti dėl D.Grybauskaitės išsakyto požiūrio į ekonominę situaciją ir jos palaikymo Andriaus Kubiliaus Vyriausybei. „Manau, kad korektyvų bus ne tiek daug, kiek galėtų būti. Turiu omeny ekonominės ir socialinės strategijos“, – sakė buvusi kandidatė. Ji teigė esanti kitokios strategijos atstovė – kai stiprinama reali ekonomika, skatinamas vartojimas, kuriamos darbo vietos, o ne vien taupoma. „Pagyvensim – pamatysim. Ji žada kažką keisti, bet abejoju, ar tai reiškia esminį ekonomikos strategijos pokytį“, – sakė K.Prunskienė.

Valstiečių liaudininkų garbės pirmininkė teigė, kad toks didelis atotrūkis buvo dėl to, kad D.Grybauskaitės reitingai formavo visuomenės nuomonę. Pasak jos, būsima prezidentė buvo pristatoma kaip kažkas nauja, nesusijusio su valdžiomis, nes dvyliktoji Vyriausybė visuomenei jau yra pasimiršusi. Taip pat ji stengėsi nesusitapatinti su A.Kubiliaus ministrų kabinetu, tačiau esą akylesni žmonės galėjo pastebėti, kad jos strategija sutampa su dabartinės Vyriausybės. „Jos palaikymas gali krizę tik pagilinti – man tai kelia didelių abejonių“, – teigė K.Prunskienė.

„Dalis rinkėjų, kurie balsavo už moterį, mažiau gilindamiesi, kas ta moteris, nuėjo su didesniu srautu, aš taip manau“, – mažą surinktų balsų kiekį komentavo pralaimėjusi kandidatė. Taip pat ji teigė, kad D.Grybauskaitę palaikė visos valdančiosios partijos, todėl jai atiteko visų jų rinkėjų balsai. K.Prunskienė sakė, kad kandidatai daug prarado dėl Valdemaro Tomaševskio dalyvavimo – esą jo rinkėjų ratas buvo aiškus ir jie balsavo tik dėl jo tautybės, o ne programinių nuostatų.

„Šiandien nesinori apie politiką kalbėti, bet nesinori trauktis. Kolegos, kurie dirbo kartu, kurie rėmė, nemano, kad mums reikėtų trauktis“, – kalbėjo K.Prunskienė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min