Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 22d. 13:43

Andrius Kubilius: TS-LKD programa nuo kitų skiriasi tuo, kad joje nėra nė krislelio populizmo

Andrius Kubilius sako kalbą
BFL/Tomo Urbelionio nuotr. / Andrius Kubilius sako kalbą

Šeštadienį pristatydami rinkiminę programą Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) daug laiko skyrė kalboms apie jau nuveiktus darbus. Į rinkimus konservatoriai eina nežadėdami mažinti Pridėtinės vertės mokesčio ir pelno mokesčio, tačiau savo rinkimų programoje jie yra numatę padidinti mokesčius tiems, kurie „akivaizdžiai piktnaudžiauja savo sveikata ir eikvoja sveikatos draudimo fondo lėšas“.

Pristatydami įspūdingos apimties – beveik 200 puslapių, Seimo rinkimų programą konservatoriai daug kalbėjo apie tai, ką per pastarąją kadenciją jiems gero pavyko padaryti.

„Pagrindinis programos moto: mes buvome pajėgūs suvaldyti krizę, todėl esame pajėgūs sukurti solidarią gerovę. Nesustokime", – partiečiams pristatydamas programą kalbėjo premjeras Andrius Kubilius. Jis pridūrė, kad ši programa nuo kitų skiriasi tuo, kad joje nėra populizmo.

Vyriausybės vadovas nepraleido progos priminti, kad iš Gedimino Kirkilo Vyriausybės paveldėjo nepasirengusią krizei valstybę, tačiau elgiantis ryžtingai konservatoriams pavyko sunkmetį įveikti, nekreipiant dėmesio į populiarumo reitingus.

A.Kubilius aiškino, kad opozicija konservatorius puola be pagrindo: „Lietuvos ekonomika pernai augo sparčiausiai visoje Europoje, tarp visų Europos Sąjungos valstybių, eksportas yra pasiekęs neregėtų aukštumų, Davoso forumo organizatoriai kviečia skaityti paskaitą Graikijos ir Ispanijos atstovams, kaip mes tvarkėmės su krize ir kai matau tokį priešingą Lietuvos situacijos vertinimą viduje ir išorėje, galvoju, kad vienas iš jų neteisus: arba opozicija nesugeba adekvačiai matyti to, ką Lietuva pasiekė, arba tarptautiniai ekspertai yra šiek tiek žioploki“.

„Rusija stengiasi daryti įtaką rinkimų rezultatams"

Premjeras atkreipė dėmesį, jog nereikia sustoti ir energetikos reikaluose, nes tik energetinė nepriklausomybė, jo žodžiais, garantuoja skaidrias, patikimas ir pigiausias energetikos paslaugas vartotojams, kas po truputį tampa realybe.

Pasak premjero, suinteresuotiems Lietuvos priklausomybe, tai tikrai nepatinka ir jie imasi realių veiksmų.

A.Kubilius pacitavo įtakingą savaitraštį „The Economist“, kuriame rašoma apie pastebimas Rusijos pastangas daryti įtaką Lietuvos rinkimų rezultatams.

„Mūsų specialiosios tarnybos turi atlikti savo darbą ir ginti Lietuvos gyvybinius interesus. Neužtenka vien žinoti, kad kažkurių partijų atstovai lankosi Rusijos prezidentūroje ir tariasi dėl rinkimų Lietuvoje, neužtenka vien žinoti, kad Lietuvoje yra stebimi  trečiųjų šalių specialiųjų tarnybų veiksmai, nukreipti prieš Visagino atominę elektrinę. Tai turi būti ne tik žinoma, bet ir stabdoma. Tai turi žinoti visi Lietuvos rinkėjai ir tam turi būti užkirstas kelias. Reikalaujantys „tiesos“ visų pirma turėtų reikalauti būtent tokios „tiesos“ - apie Lietuvai svarbiausius dalykus“, – kalbėjo A.Kubilius.

I.Degutienė: besiblaškantiems turime parodyti, už ką balsuoti

„Šiandien kaip niekada mums patiems reikia susitelkimo. Nenukabinkime nosies, man atrodo, kad faktai už save kalba, kokie darbai yra padaryti“, – tarybos posėdyje kalbėjo Seimo pirmininkė Irena Degutienė.

Jos teigimu, konservatoriams reikia stengtis, kad neapsisprendusieji už ką balsuoti, pasirinktų juos: „Reikia parodyti tiems, kurie šiuo metu blaškosi, ką daryti, už ką balsuoti, parodyti, kad mūsų partija yra ta, kuri gali įrodyti savo darbais.“

Politikė pabrėžė, jog partija turi padėkoti A.Kubiliui ir visiems konservatorių deleguotiems ministrams.

„Važinėjant akį džiugina renovuotos ligoninės, mokyklos, senelių namai“, – Vyriausybės darbo vaisiais atsidžiaugti negalėjo ūkio ministru dirbęs, o vėliau po skandalo šio posto netekęs Dainius Kreivys.

Jis aiškino, kad Vyriausybė sulaužė liūdną tradiciją neleisti užsienio investuotojams investuoti Lietuvoje.

„Mūsų tikslas buvo padėti šaliai išbristi iš krizės. Dabar svarbiausias prioritetas konkurencinga ekonomika, kurios augimą jaučia visi piliečiai, tik tokia ekonomika gali kurti gerai apmokamas darbo vietas gyventojams, – aiškino jis. – Daug dirbome, tikiuosi, turėsime galimybę parodyti, kad galime dar daugiau“.

Talentus vilios iš užsienio

Savo rinkimų programoje konservatoriai žada palaipsniui mažinti mažas pajamas gaunančių dirbančiųjų apmokestinimą. Jų teigimu, nors Lietuva ir neturi progresinių mokesčių, progresiškumas egzistuoja.

Pavyzdžiui, minimalią mėnesinę algą (MMA) uždirbtais Lietuvos pilietis kaip pajamų mokestį sumoka apie 7 proc. savo uždarbio, tuo metu uždirbantis 3500 Lt per mėnesį – 15 proc. Jie numato didinti pajamų mokesčio „progresiškumą“ dar labiau, mažinant mažiausias pajamas gaunančiųjų mokamą gyventojų pajamų mokestį.

TS-LKD teigia po rinkimų sieksiantis pritraukti talentus iš Baltijos kaimynių, pasiūlyti šiems puikias sąlygas pradėti verslą Lietuvoje bei palengvinti sąlygas jiems ir jų šeimoms gaunant vizas bei darbo leidimus. „Sieksime, kad Lietuva taptų pirmu pasirinkimu Baltarusijos, Ukrainos ir Rusijos mokslininkams bei entrepreneriams, norintiems įsisteigti, kurti bei realizuoti inovacijas Europos Sąjungoje“, – rašoma programoje.

Programoje konservatoriai pripažįsta, kad renovacijos programa neveikia. Todėl jie siūlo, kad renovacijos planą ruoštų savivaldybės, o visą procesą valdytų savivaldybės komunalinių paslaugų įmonė, kuri ims ir paskolas, reikalingas renovacijai, bei prisiims riziką.

Dokumente numatyta papildomai apmokestinti žalingų įpročių turinčius žmones, konservatoriai žada visiškai uždrausti alkoholio, vaistų ir maisto papildų reklamą, visiškai uždrausti alkoholio vartojimą viešuose renginiuose.

Jie taip pat siūlo įdiegti papildomą savanorišką sveikatos draudimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Video

01:24
00:30
02:26

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min