Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Prezidentė vėl gali kreiptis į KT dėl galimų rinkimų pažeidimų

Prezidentė Dalia Grybauskaitė gali kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT) dėl galimų pažeidimų per Seimo rinkimų antrąjį turą, sako prezidentės patarėjas Mindaugas Lingė. Šalies vadovė į KT dėl to kreipėsi ir po pirmojo rinkimų rato.
Dalia Grybauskaitė
Dalia Grybauskaitė / Dž. G. Barysaitės/President.lt nuotr.

„Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) turėtų pirma patvirtinti oficialius rinkimų rezultatus, (...) tada pagal numatytą procedūrą VRK sprendimai gali būti apskųsti Seimui arba šalies prezidentui prašant, kad jie kreiptųsi į KT, jeigu iškilo tam tikrų abejonių. Tokią situaciją turėjome po pirmojo rinkimų turo. Neatmestina, kad toks variantas gali atsirasti ir po antrojo rinkimų turo, kai bus patvirtinti oficialūs rinkimų rezultatai“, – interviu Žinių radijui antradienį sakė M.Lingė.

VRK Seimo rinkimų rezultatus tvirtins šį sekmadienį, lapkričio 4-ąją.

„Prezidentė tikrai įvertins, pačių skundų kokie yra motyvai, argumentai, kokie dalykai yra ginčijami ir jeigu tikrai bus keliama, kad VRK sprendimai tikrai galėjo turėti tam tikrų neatitikimų ir neišsklaidytų abejonių, iš tiesų toks variantas kreipimosi į KT tikrai nėra atmestinas“, – tvirtino jis.

Po pirmojo rinkimų turo D.Grybauskaitė kreipėsi į KT su paklausimu dėl Seimo rinkimų įstatymo pažeidimų, atsižvelgdama į partijos „Tvarka ir teisingumas“ pateiktą skundą.

„Tvarkiečiai“ ginčijo Rinkimų komisijos sprendimą rinkimų rezultatus Zarasų-Visagino apygardoje pripažinti negaliojančiais.

„Tvarkiečių“ kandidatas Algimantas Dumbrava šioje apygardoje po pirmojo turo užėmė pirmą vietą. Antras liko Darbo partijos atstovas Rimvydas Podolskis, kurį VRK pripažino papirkinėjus rinkėjus ir šiurkščiai pažeidus Seimo rinkimų įstatymą.

KT tuomet paskelbė išvadą, kad VRK pagrįstai anuliavo vienmandatės Zarasų-Visagino apygardos rinkimų rezultatus.

Įstatymas numato, kad kandidatai ir partijos VRK sprendimus arba jos atsisakymą nagrinėti skundus dėl Seimo rinkimų įstatymo pažeidimų gali apskųsti Seimui ar prezidentui. Tokiais atvejais Seimas ar prezidentas kreipiasi į Konstitucinį Teismą su paklausimu, o šiam paskelbus išvadą, galutinį sprendimą priima parlamentas.

Jeigu KT priima išvadą, kad buvo šiurkščiai pažeistas Seimo rinkimų įstatymas ar suklastoti rinkimų dokumentai ir tai turėjo įtakos nustatant rinkimų esminius rezultatus, Seimas gali priimti vieną iš šių nutarimų: pripažinti rinkimus vienmandatėje ar daugiamandatėje rinkimų apygardoje negaliojančiais arba nustatyti tikruosius esminius rinkimų rezultatus pagal rinkimų komisijų pateiktus balsų skaičiavimo protokolus ar kitus rinkimų dokumentus. Seimas kartu priima nutarimą dėl neteisėtai ir teisėtai išrinktų Seimo narių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius