Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Numerologija: ką slepia partijų ištraukti rinkimų numeriai?

Partijos vakar išsidalino 23 rinkiminius numerius iš 145, likusius trauks save išsikėlę kandidatai. A.Žygavičiaus nuotr.
Partijos vakar išsidalijo 23 rinkimų numerius iš 145, likusius trauks save išsikėlę kandidatai. A.Žygavičiaus nuotr.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Savivaldos rinkimuose vasario pabaigoje dalyvausiančios partijos vakar burtų būdu išsitraukė numerius, kuriais bus pažymėtos rinkimų biuleteniuose. Pasak numerologo Stasio Špirkausko, labiausiai pasisekė 10 numerį ištraukusiems „darbiečiams“.

Rinkimuose dalyvaus 23 partijos. Tačiau jos rinkosi iš 145 numerių, o likę skaičiai rezervuoti save išsikėlusiems kandidatams. Nepartiniams pretendentams į savivaldą skirti 122 numeriai, nes būtent tiek jų įregistruota Vilniuje. Šioje apygardoje užfiksuotas didžiausias save išsikėlusių kandidatų skaičius.

Partijų ištraukti sąrašų numeriai bus tokie patys visoje Lietuvoje. Tuo tarpu nepartiniai asmenys savo numerius apygardų rinkimų komisijose turi burtų būdu išsidalinti iki šios dienos vakaro. Susijungę į koaliciją, šios sąrašo numeriu jie galės pasirinkti vieną iš visų jų ištrauktų skaičių.

Z.Vaigauskas svarstė, jog naudingiau ištraukti mažesnį skaičių: „Kuo mažesnis skaičius, tuo arčiau biuletenio viršaus patenki.“Po burtų traukimo ceremonijos vakar paaiškėjo, kad nė viena politinė jėga negavo vienženklio numerio. Aukščiausią vietą sąraše gavo Darbo partija – dešimtą. Tuo tarpu daugumos politinių jėgų pavadinimų žmonėms teks ieškoti antroje biuletenio dalyje.

Gali padėti atkreipti dėmesį

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas svarstė, jog naudingiau ištraukti mažesnį skaičių: „Kuo mažesnis skaičius, tuo arčiau biuletenio viršaus patenki.“ Paklaustas, ar rinkėjams pavyks nesusipainioti tarp dešimčių sąrašų ir pavardžių, jis samprotavo, kad „rinkėjo darbas visąlaik sunkiausias, nes jam reikia pasirinkti ne tik gerą kandidatą, bet tą, kuris būtų geras ir po 4 metų.“

Vienų partijų atstovai savo ištrauktais numeriais džiaugėsi, kiti siūlė skaičiaus rinkimų biuletenyje nesureikšminti. Kazimira Prunskienė, kurios vadovaujama Lietuvos liaudies partija gavo 44 numerį, atkreipė dėmesį ir į skaičių magiją. „Viena vertus, toks numeris lengvai prisimenamas. Be to, 4 + 4 yra 8, o 8 yra susiję su mūsų partijos ženklu, saulute, kurios viduryje yra aštuoni skyreliai“, – dėstė politikė.

94 numerį gavusios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovas Vitas Matuzas įsitikinęs, kad „visi skaičiai yra geri, kaip ir visos raidės“. „Pabandykit jūs iš abėcėlės išrinkti kurią nors raidę, kuri yra pati geriausia ar pati blogiausia. Taip ir skaičiai yra visi geri ir naudojami“, – sakė politikas.

Parlamentaras prisiminė, kad per vienus rinkimus TS-LKD buvo ištraukusi šeštą numerį, kuris, kaip teigiama, yra blogas. Tačiau per rinkimų kampaniją buvo akcentuojama, kad metant lošimo kauliuką šeši yra pats geriausias skaičius.

Skaičių magija

Tuo tarpu numerologas S.Špirkauskas tvirtino, jog partijų sąrašų numeriai yra nulemti iš anksto ir turės reikšmės rinkimuose. „Pavyzdžiui, ištraukusiems 10-ąją numerį turėtų sektis, „kadangi 1 reiškia „pirmyn“, o 0 tai padvigubina. O, pavyzdžiui, 13 yra griaunamasis, baisus skaičius“, – aiškino jis.   

Tiesa, bene žymiausias Lietuvos numerologijos specialistas kelis kartus pakartojo darąs išvadas tik analizuodamas skaičius, visiškai nekreipdamas dėmesio į partijų pavadinimus: „Tarp kitko, jeigu partijų programas skaitytume, jos visos vienodos. Tiktai vieni gražiau kalba, kiti blogiau.“

Vitas Matuzas įsitikinęs, kad „visi skaičiai yra geri, kaip ir visos raidės“.Skaičiai prognozuoja, kad neblogai seksis ir kitoms Seimo opozicijoje esančioms partijoms. Pasak S.Špirkausko, socialdemokratams turėtų būti sėkmingas vakar ištrauktas 70 numeris, mat jis esą turi gyvybingumo. Krikščionių partijos 142 numeris – taip pat neblogas variantas. Tuo tarpu 140 „Tvarkos ir teisingumo“ numeris – ne itin geras skaičius: „Sudėjus skaitmenis išeina 5, negeras skaičius. Ir jis dar yra prie skaičiaus 4, kuris reiškia tokį keistą užsispyrimą, nelankstumą.“ 

Tuo tarpu, žvelgiant numerologiškai, rinkimai nebus sėkmingi valdančiosios koalicijos partneriams. Sudėjus didžiausią frakciją Seime turinčios TS-LKD numerio (94) skaitmenis išeina 13, kuris yra „labai blogas skaičius“. Neigiamai vertintinas ir 143-ias Liberalų sąjūdžio numeris: „Vadinčiau blogu skaičiumi. Iš esmės jis yra geras skaičius, bet turinčiojo 8-is tikslas – tik pinigai.“ Tautos prisikėlimo partijos numerio (62) suma – taip pat 8. „Pagal numerologiją 6 – žemiškas skaičius, griaunamasis skaičius, 2 – velnio skaičius“, – aiškino specialistas. 16-as liberalcentristų numeris taip pat nepranašauja didelės sėkmės: „Skaitmenų suma – 7 – nėra blogas skaičius. Bet, matot, po 1 eina 6.“

Pasak numerologo, rinkimuose gali sektis Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partijai (33 numeris), LLP (44), Naujajai sąjungai (64). „33 ir 44 yra mokytojo skaičiai numerologijoje. Numerologų labai gerbiamas, labai geras skaičius. Sudėjus 64 skaitmenis išeina 10, tai irgi geras skaičius, gali būti sėkmingas“, – sakė S.Špirkauskas. Taip pat sėkmingas esą Lietuvos socialdemokratų sąjungos numeris – 117: „Sudėjus skaitmenis išeina 9. Šitas skaičius geras, tai yra gyvenimo pradžia, darbo pradžia ir pabaiga.“

Tuo tarpu vienas prasčiausių numerių – 110 – teko „Socialistiniam liaudies frontui". „Sudėjus skaitmenis išeina 2, tai velnio skaičius, o 11 – griaunamasis. 0 tik sustiprina viską“, – dėstė S.Špirkauskas.

Tiesa, numerologas dar pabrėžė, kad nors vieni skaičiai yra labiau teigiami, kiti labiau neigiami, negalima kategoriškai vertinti jų reikšmių: kartais gerąsias skaičiaus savybes gali užgožti blogosios ir atvirkščiai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min