TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pirmoji balsavimo diena paženklinta skandalais

Išankstinis balsavimas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Norinčių balsuoti Vilniaus savivaldybėje trečiadienį nebuvo tiek daug, kaip ankstesniais metais, tačiau galimo papirkinėjimo atvejų jau yra užfiksuota.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmoji išankstinio balsavimo diena nėra tokia sklandi, kaip norėtų balsavimą organizuojančios rinkimų komisijos. Policija kelias dešimtis galimai papirktų asocialių asmenų, ketinančių balsuoti už Socialdemokratų partiją, sulaikė Kaune, Vilniuje ir Trakuose taip pat fiksuojami pirmi galimo papirkimo atvejai.

Vilniaus policija trečiadienį sulaukė bent kelių pranešimų, kad sostinėje galimai bandoma papirkti rinkėjus. Apie 10.15 val. Vilniaus rinkimų komisijos pirmininkas Sigitas Kaziulionis policijos pareigūnus informavo, kad į savivaldybę atvyko grupė asocialių asmenų, kurie sukėlė įtarimų, kad gali balsuoti už pinigus.

Papirkti galėjo nepriklausomas kandidatas

„Buvo atvežta asocialių asmenų. Kai jie priėjo prie rinkėjų kortelių išdavimo vietos, mes juos iš karto pastebėjome. Aš užkalbinau vieną, su kuriuo dar buvo galima kalbėtis, ir jis prisipažino, kad jam buvo pasiūlyta suorganizuoti kitus draugus ir, kai visi nubalsuos, jiems bus sumokėta po 10–15 Lt“, – sakė S.Kazilionis.

Tiksliai nežinome kol kas, kas bandė juos papirkti, bet įtariama, kad tai vienas iš nepriklausomų kandidatų, – sakė S.Kazilionis.Kadangi rinkimų vietoje budi policijos pareigūnai, įvykis tuoj pat buvo užfiksuotas ir keli asmenys nuvežti į policijos komisariatą. „Tiksliai nežinome kol kas, kas bandė juos papirkti, bet įtariama, kad tai vienas iš nepriklausomų kandidatų. Daugelis atvežtų asocialių asmenų išsilakstė, bet tie, kurie prisipažino dėl galimo papirkimo, sakė, jog iš viso mokėti už balsavimą ketinta apie 20 asmenų, juos ketinta po kelis vežioti kas pusvalandį. Automobilis prie savivaldybės pastato buvo pastatytas tokioje vietoje, kur nesiekia vaizdo kameros“, – pasakojo Vilniaus rinkimų komisijos pirmininkas.

Vilniaus policijos duomenimis, 2 asmenys buvo pristatyti į Vilniaus 1-ąjį policijos komisariatą. Vienas iš jų, gimęs 1949 metais, ir buvo lengvai įkaušęs, kitas – 1980-ųjų gimimo.

Trakuose – dar nematytas vaizdas

Apie pažeidimus pranešimų gavo ir Trakų policijos pareigūnai. Pirmiausiai pranešta, kad prie pašto, kur ir vyksta išankstinis balsavimas, atvažiavo mikroautobusas, iš jo išlipo grupelė asocialių asmenų ir nuėjo balsuoti. Tačiau nuvykę pareigūnai nieko neberado.

Darbo partijos atstovė policiją informavo, kad kitas vyras taip pat galėjo balsuoti dėl to, kad buvo papirktas. 1976 metais gimęs asmuo pristatytas į Trakų policijos komisariatą.

Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų Aljanso koalicijos „Valdemaro Tomaševskio blokas“ atstovė, rinkimų stebėtoja Trakų savivaldybėje Halina Janusevič sakė ne kartą dirbusi panašų darbą, tačiau niekada nemačiusi nieko panašaus. „Srautas didžiulis, autobusais veža iš visų pusių, ne po vieną žmogų eina, o grupėmis po 10–20 žmonių. Nemanau, kad žmonės patys pasiremdami lazdomis taip veržtųsi balsuoti. Todėl manome, kad šie žmonės paperkami, nes atvažiuoja prabangūs automobiliai ir atveža tuos rinkėjus“, – pasakojo H.Janusevič.

Kokių partijų palaikymo siekiama už pinigus, stebėtoja pasakyti negalėjo, tik tikino, kad tai skirtingos politinės jėgos. „Stebėtojai stengiasi sekti situaciją. Neseniai ėjo grupė jaunimo ir matėme, kad turi lankstinukus su numeriu 142 (Krikščionių partijos numeris šiuose rinkimuose – red. past.)“, – sakė rinkimų stebėtoja.

H.Janusevič tvirtino, kad stebėtojai yra bejėgiai, nes žmonių srautas didžiulis, tokio aktyvumo Trakuose išankstinio balsavimo metu savivaldybėje niekada nebūdavo – per dieną ateidavo 100 žmonių, o dabar per kiek daugiau negu pusdienį jau buvo daugiau nei tūkstantis.

Balsuoti neskuba

Anot Vilniaus rinkimų komisijos pirmininko pavaduotojo Juliaus Morkūno, didelio norinčiųjų balsuoti antplūdžio sostinės savivaldybėje trečiadienį iki popietės nesulaukta.

„Balsuojančiųjų nėra labai daug, bent eilių neturime, ateina žmonės ir laisvai balsuoja, vietos užtenka visiems. Kol kas tokio antplūdžio, kaip ankstesniuosiuose rinkimuose, nėra. Ir per pietus nesulaukėme itin daug žmonių, nors tikėjomės piko, gal bus daugiau vakare. Kol kas žmonių srautas sėkmingai valdomas“, – tvirtino J.Morkūnas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min