Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Trylika partijų dar neatskleidė savo narių sąrašų

Rinkimai
Rinkimai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Politinės partijos turėtų suskubti Teisingumo ministerijai pateikti savo narių sąrašus. Nepadariusios to iki kovo 1 d. ne tik negalės pretenduoti į valstybės paramą, bet ir gali būti likviduotos.

Partijoms prievolę kasmet ne vėliau nei iki kovo 1 d. pateikti savo narių sąrašus numato pernai įsigalioję Politinių partijų įstatymo pakeitimai. Nuo šių metų vasario mėnesio jos tai gali paprastai ir patogiai padaryti savo narių sąrašus įkėlusios į elektroninę sistemą.

Per  šią sistemą Teisingumo ministerija patikrins, ar partijų narių sąrašai atitinka įstatymo reikalavimus, t. y. ar sąrašuose yra nurodyta ne mažiau nei tūkstantis pilnamečių veiksnių asmenų. Apie tai, kiek partijų nepateikė ir kurios pateikė savo narių sąrašų bei ar jie atitinka įstatymus, ministerija iki balandžio 1 dienos privalo informuoti Vyriausiąją rinkimų komisiją.

Šiuo metu Teisingumo ministerijai savo narių sąrašų nėra pateikusios 13 partijų iš 40 registruotų Lietuvoje. Jei per artimiausias keletą dienų jos nesuskubs to padaryti, ne tik negalės pretenduoti į valstybės finansavimą, tačiau ir bus informuotos, kad kad gali būti likviduotos kaip nevykdančios veiklos. Jei per artimiausius metus vyktų rinkimai, jose dalyvauti šioms partijoms taip pat būtų užkirstas kelias.

Tiesa, partijoms, kurios dalyvauja savivaldybių tarybų rinkimuose (iš viso jų – 23) savo narių sąrašų šiemet pateikti atskirai nereikia, nes jos tai padarė prieš rinkimus.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min