Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gegužės 21d. 16:36

Išankstiniuose rinkimuose balsuojantys klaipėdiečiai peikia būsimus europarlamentarus

Išankstinis balsavimas Klaipėdoje
Išankstinis balsavimas Klaipėdoje

Klaipėdiečiai, kaip ir prieš porą savaičių pirmajame ture, taip ir dabar, išankstiniame balsavime Prezidento rinkimų antrajame ture bei rinkimuose į Europos Parlamentą dalyvauja aktyviai. Savo pilietinę pareigą trečiadienį jau atliko maždaug 0,3 proc. balsavimo teisę turinčių klaipėdiečių.

„Nenutrūkstančiu srautu žmonės eina balsuoti. Galvojome, kad per pietų pertrauką bus kiek daugiau, tačiau tempas  – vienodas. Gal vakarop, po darbo valandų gausiau pasipils rinkėjai“, – pasakojo Klaipėdos savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas Viktoras Greičius.

Pirmojo turo metu išankstiniame balsavime klaipėdiečių aktyvumas buvo 3,35 proc. Panašaus tikimasi ir dabar.

Galimybė balsuoti išankstiniuose rinkimuos suteikta ir į jūrą išplaukusiems Lietuvos Respublikos piliečiams. Įprastai beveik šimtaprocentinį aktyvumą rinkimuose rodantys Lietuvos jūrininkai balsuoti dar nesiskubina.

„Rinkėjų sąraše šįkart apie penki šimtai jūrininkų. Pirmųjų balsų tikimasi sulaukti vakarop, kai jūrininkai nudirbs dienos darbus“, – sakė Jūreivių rinkimų apylinkės pirmininkas Adomas Usenavičius.

Iš anksto savo pilietinę pareigą atlikti atėję klaipėdiečiai vienbalsiai tikino, kad balsuoja Prezidento rinkimuose, o kas atstovaus Lietuvai Europos Parlamente, jiems ne tiek svarbu. Kartu rinkėjai negailėjo ir kritikos būsimiems europarlamentarams.

Šarūnas: „Man atrodo, kad neteisingai renkame – ne pagal partijas reikia rinkti. Juk daugelio tų kandidatų kompetencija labai abejotina. Kažin ar visi dar ir užsienio kalbas moka.

Šarunas
Šarūnas

Juk jei turime keliolika vietų, tai ir darykime konkrečios srities specialistų atranką. Tuomet subursime stiprią komandą, kuri galės mums atstovauti Europarlamente. Reikia tikro konkurso. O dabar vieno mąstymo sumitę veidai – tie patys ir tie patys“.

Giedrė: „Tie europarlamentarų rinkimai tik šalia prezidento rinkimų. Nei mes žinome, ką jie ten daro, nei mums kas ataskaitas duoda. Išrenkam ir pamirštam. Na, prabalsavau, bet be ypatingo noro.“

Giedre
Giedrė

Alfonsas: „Tie europarlamentarai maždaug tokio lygio, kaip Seimas. Ir balsuojam už visus juos tik dėl skaičiaus. Jei  rinkimai į Europos Parlamentą būtų kitą dieną, nei Prezidento rinkimai, tikrai neičiau balsuoti. Tik tai rinkimus į Europos Parlamentą ir tegelbsti.  Nesvarbūs jie man.“

Alfonas
Alfonsas

Angelė: „Aš atėjau į Prezidento rinkimus, o ne į Europos Parlamento. Čia tai tik dėl vaizdo, manau, tie europarlamentarai. Aišku, balsavau už juos, bet kažin, ar bus kokios naudos.

Balsavau šiandien, kad sekmadienį galėčiau ramiai eiti į bažnyčia pasimelsti už būsimą prezidentą.“
Angele
Angelė
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min