Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kandidatai į Europos Parlamentą raginami pasirašyti pasižadėjimus dėl klimato kaitos

Eisena „Už klimatą ir socialinį teisingumą“
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Eisena „Už klimatą ir socialinį teisingumą“
Šaltinis: 15min
0
A A

Visoje Europoje prasideda akcija, kurios metu nevyriausybinės organizacijos kviečia politikus, dalyvaujančius Europos Parlamento rinkimuose, pasirašyti pasižadėjimus dėl aktyvių veiksmų mažinant klimato kaitą. Nors ši akcija dar tik prasidėjo, šiuos pasižadėjimus jau pasirašė 14 rinkimuose dalyvaujančių Lietuvos politikų.

Nevyriausybininkų parengtas klimato kaitos pasižadėjimas nusako pagrindines klimato kaitos politikos nuostatas, svarbias visiems piliečiams. Pasirašydami pasižadėjimą kandidatai pripažįsta, jog klimato kaita yra svarbi problema, o jos sprendimui reikalingi ambicingi Lietuvos, Europos ir viso pasaulio įsipareigojimai ir neatidėliotini veiksmai.

„Pasirašydami pasižadėjimus jie įsipareigoja savo rinkėjams palaikyti Lietuvos, ir drauge – viso pasaulio žmonių teises į saugų klimatą ir galimybę gyventi saugioje aplinkoje. Pasižadėjimus pasirašiusieji politikai atstovauja skirtingoms partijoms. Manome, kad tai nulėmė asmeninės politikų vertybės,“ – teigė viena iš akcijos koordinatorių „DVI Darnaus vystymo iniciatyvos“ direktorė Inga Ringailaitė.

Akciją Lietuvoje palaiko devynios nevyriausybinės organizacijos.

Šią akciją visoje Europos Sąjungoje koordinuoja nevyriausybinių organizacijų tinklas "Climate Action Network-Europe", jungiantis virš dviejų šimtų klimato kaitos srityje dirbančių organizacijų.

2013 m. Eurobarometro tyrimas rodo, kad 50 proc. ES ir 41 proc. Lietuvos gyventojų klimato kaitą laiko viena svarbiausių pasaulinių problemų. Be to, 80 proc. europiečių mano, kad valstybiniu lygmeniu turi būti nustatyti atsinaujinančių išteklių ir efektyvesnio energijos vartojimo tikslai.

Tuo tarpu Lietuvoje, net 89 proc. apklaustųjų pasisako už atsinaujinančios energijos, kaip svarbaus ir labai svarbaus tikslo, nustatymą, o 91 proc.mūsų tautiečių tą patį galvoja apie energijos efektyvumo tikslą.

Pasižadėjimų dėl klimato kaitos akciją Lietuvoje koordinuoja „DVI Darnaus vystymo iniciatyvos“ ir Baltijos aplinkos forumas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min