Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniečiai į Europos Parlamentą siunčia dar ten nedirbusius kandidatus

Vilniečiai balsuoja Prezidento rinkimų antrajame ture ir Europos Parlamento rinkimuose
BFL nuotr. / Vilniečiai balsuoja Prezidento rinkimų antrajame ture ir Europos Parlamento rinkimuose
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Dauguma Prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose sekmadienį dalyvavusių ir 15min.lt kalbintų vilniečių tikino, kad šiuose rinkimuose sunkiausia buvo pasirinkti, ką siųsti atstovauti Lietuvai Europos Parlamente. Pasirinkdami jie rėmėsi skirtingais motyvais: vieni atidžiai sekė politikų pasisakymus, kiti klausė draugų patarimo, o treti sprendimą priėmė skaičiuodami, ko nebenorėtų matyti Lietuvoje.

Tuo tarpu Prezidento rinkimuose pasirinkti vilniečiams buvo kur kas lengviau. Vieni balsavo tikėdamiesi permainų, kiti savo balsu dėkojo už praėjusius penkerius metus.

„Seku politiką, mėgstu ją, įdomu man. Balsavau už Balčytį, nes nusibodo, reikia naujovių, manau“, – sakė 55 metų Rimvydas.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Rimvydas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Rimvydas

Tuo tarpu Europos Parlamento rinkimuose savo balsą manydamas, kad Vilniui reikia naujos valdžios, jis atidavė Liberalų ir centro sąjungai, kurios sąraše įrašytas Vilniaus meras Artūras Zuokas.

„Balsavau už tą partiją, kur Zuokelis sėdi. Reitingavau Zuoką, nes būtų gerai, kad jis išvažiuotų, gal tada kitas čia atvažiuotų“, – juokdamasis pasakojo vilnietis.

Norėtų balsuoti už asmenis iš skirtingų partijų

Vilnietė Jūratė sakė Prezidento rinkimuose pasirinkusi stabilumą, o spręsdama, už ką balsuoti Europos Parlamento rinkimuose, ilgai sukusi galvą.

„Buvo sunkiau apsispręsti dėl Europos Parlamento rinkimų, nes vienoj partijoj buvo tų žmonių, kurie man labai aiškūs lyderiai, o kiti ne visai prie širdies. Reitingavau ne tuos, kurie buvo sąrašo viršuje“, – pripažino 45 metų Jūratė.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Jūratė
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Jūratė

Kad jam patinkančių kandidatų buvo skirtingose partijose, pastebėjo ir 67 metų vilnietis Henrikas. Vyras pažymėjo, kad nenorėjo balsuoti už tuos, kurie jau yra dirbę prezidentūroje ir Europos Parlamente.

“Aš rinkausi naujumo principu. Balsavau už naują partiją, tautininkus. Svarsčiau ir dėl kitų sąrašų, tačiau ten yra žmonių, kurių tikrai nenorėčiau rinkti, todėl teko pasirinkti taip. Norisi rotacijos, lygybės kažkokios“, – argumentavo jis.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Henrikas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Henrikas

Nuvylė populizmas

Penkiasdešimtmetė Nijolė tikino sprendimą Prezidento rinkimuose priėmusi atsižvelgdama į kandidatų kompetenciją. Tuo tarpu Europos Parlamento rinkimuose pasirinkusi naujus kandidatus.

„Stebėjau informaciją, televiziją, spaudą. Dėl Europos Parlamento rinkimų varžantis buvo daug to populizmo, nesąmonių, todėl rinktis buvo sunkiau. Šneka bet ką, svarbiausia patraukti dėmesį. Reitingavau tuos žmones, kuriuos žinau, kurie patiko. Daugiausia tarp jų naujų, nes iš tų buvusių aš nieko gero ir negirdėjau, jokių ypatingų rezultatų ir veiklos. Ypač nuvilia tai, kad kai kuriems akivaizdžiai pinigai svarbiausia“, – kalbėjo pašnekovė.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Nijolė
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Nijolė

Jaunimas – už „nepasišiukšlinusius“

Prie balsavimo apylinkių sutiktas jaunimas atvirai pripažino balsavęs už liberalus ir dabartinę šalies prezidentę Dalią Grybauskaitę. Tiesa, ne visas pavardes rinkėjai pasirinko iš anksto, kai kuriuos kandidatus reitinguoti nusprendė paskutinę minutę balsavimo kabinoje.

„Šiek tiek buvos sunku, nes nebuvau smarkiai pasidomėjęs sąrašais. Žinojau porą kandidatų, už kuriuos norėjau balsuoti, o kitus teko vietoje pasirinkti. Rinkausi tuos, kuriuos esu girdėjęs, kurie gerų darbų yra padarę Lietuvai. Balsavau už Liberalų sąjūdį, o Prezidento rinkimuose už moterį, bet  neišduosiu už ką. Man labai patiko pastarieji penkeri metai, nepasišiukšlino. Manau, Lietuvoje reikia rinktis pagal tai, kad dar neprisidirbo“, – juokėsi 22 metų Emilis.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Emilis
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Emilis

Prie balsavimo apylinkės sutiktas 32 metų Saulius tikino, kad patys politika nesidomi, todėl balsuodamas atsižvelgė į labiau šioje srityje pasikausčiusių draugų nuomonę.

„Pirmame Prezidento rinkimų ture balsavau už permainas, o dabar už stabilumą. Politika nėra mano  stiprioji sritis, ji manęs labai nedomina, žinias žiūriu vos kartą per mėnesį, o draugai labiau tame dalyvauja, todėl paklausiau jų. Sakė, teisingi žmonės liberalai ir tiek. Už Antaną Guogą“, – kalbėjo jis.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Saulius
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Saulius

Tuo tarpu Sauliaus žmona Aleksandra pareiškė kaip tik šio kandidato rinkti nenorėjusi, nes jai jis atrodo atstumiantis.

„Aš balsavau už kitą partiją, bet, kai politika mums nėra svarbi, tai ir nesitarėme, nesipykome dėl to“, – juokėsi trisdešimtmetė Aleksandra.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Aleksandra
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Aleksandra
Komentarai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min