Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jaunas menininkas „perrengs“ balsavimo kabinas

Konkurso nugalėtojas Edvinas Svirplys
Konkurso nugalėtojas Edvinas Svirplys
Šaltinis: 15min
0
A A

Drugiais, paukščiais ir ryškiomis spalvomis – taip puošis artėjantys rinkimai. Konkursą, kurio metu šalies dizaineriai kūrė balsavimo kabinų užuolaidas gegužę vyksiantiems Lietuvos Respublikos prezidento ir Europos Parlamento rinkimams, laimėjo jaunas menininkas Edvinas Svirplys. Originaliu jo darbu bus „aprengtos” daugiau nei 40 įvairių Lietuvos rinkimų apylinkių. Už šią užuolaidą balsavo net 3,5 tūkst. piliečių.

Informacinės pilietiškumo skatinimo kampanijos „Man ne dzin” surengto dizaino konkurso nugalėtojas prisipažino, kad rinkimai jauniems žmonėms atrodo nuobodūs ir nepatrauklūs, todėl norėjosi jiems „įpūsti” daugiau spalvų ir laisvės, padaryti juos madingais.

„Žaismingais ir lengvais užuolaidos motyvais noriu priminti, kokia graži, turtinga ir spalvinga yra Lietuvos gamta. Užuolaidoje pavaizdavau bundantį pavasarį gamtoje ir žmonių širdyse“, – sako iš Radviliškio kilęs 23 metų E.Svirplys.

Apie rinkimus kūrėjas turi tvirtą nuomonę – jie turi būti svarbūs visiems. Pasak jo, tik nuo kiekvieno žmogaus išreikštos valios priklauso Lietuvos, o tuo pačiu ir jaunų žmonių ateitis.

Balsavimo kabinų užuolaidos maketas, nugalėjęs konkurse
Balsavimo kabinų užuolaidos maketas, nugalėjęs konkurse

„Niekam ne paslaptis, kad prieš bet kokius rinkimus vyrauja nemažas chaosas: vykstant debatams politikai duoda banalius ir populistinius pažadus, apie kuriuos, patekę į valdžią, ta pačią minutę pamiršta. Mano nuomone, jaunimui kaip niekam kitam turėtų rūpėti mūsų šalies ateitis ir likimas“, – teigia jaunuolis.

Menininko nuomone, balsuoti reiškia atlikti pareigą valstybei ir tautai – sąžiningai, pagal visas moralines normas ir puoselėjant vertybes. „Pilietiškumas neatsiranda savaime, tai yra įgūdis ir vertybė, kurių turime mokytis visą gyvenimą. O naują Lietuvą kartu su jaunų žmonių pagalba, manau, reikia pradėti kurti čia ir dabar”, – įsitikinęs E. Svirplys.

Originaliausios balsavimų kabinų užuolaidos konkurso dalyviai savo darbuose galėjo naudoti tik Lietuvos Respublikos vėliavos spalvas – geltoną, žalią ir raudoną − bei juodą ir baltą. Iš viso konkurse dalyvavo daugiau nei 15 dizainerių.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min