Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kandidatai į prezidentus raginami pasirašyti skaidrių rinkimų deklaraciją

„Baltosios pirštinės“ akcija prie Operos ir baleto teatro
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / „Baltosios pirštinės“ akcija prie Operos ir baleto teatro
Šaltinis: 15min
0
A A

Pilietinė iniciatyva „Baltosios pirštinės“ parengė ir kartu su Vyriausiąja rinkimų komisija kviečia kandidatus į Lietuvos prezidentus pasirašyti bendrą laisvų, skaidrių ir sąžiningų 2014 m. rinkimų deklaraciją.

Pasirašiusieji dokumentą asmeniškai įsipareigoja siekti, kad 2014 m. rinkimai vyktų laikantis demokratijos principų, tuo pademonstruodami visuomenei, kad reikia veikti vadovaujantis pagarbos ir tolerancijos skirtingoms nuomonėms principais.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Tadas Langaitis
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Tadas Langaitis

„Bendra deklaracija kandidatai į prezidentus įsipareigoja dėti visas pastangas, kad rinkimai, kuriuose jie kelia savo kandidatūrą, būtų skaidrūs. Tai reiškia, kad kandidatai patys prisiima rinkimų stebėtojo poziciją – stebi ne tik kitų kandidatų vykdomą rinkimų kampaniją, bet atidžiai ir labai atsakingai vertina ir savo rinkimų kampanijos dalyvių veiksmus“, – sako „Baltųjų pirštinių“ iniciatorius Tadas Langaitis.

Įsipareigos dalyvauti debatuose

Deklaracijoje skelbiama, kad kandidatai į prezidentus įsipareigoja dalyvauti valstybės lėšomis finansuojamuose viešuose debatuose, siekdami mažinti reklaminių klipų ir užsakomosios žiniasklaidos poveikį rinkėjų apsisprendimui. Šis įsipareigojimas, kaip parodė parašų rinkimo laikotarpis, svarbus ir dėl to, kad kiltų mažiau dvejonių dėl kandidatų rinkiminių kampanijų finansavimo. „Baltosios pirštinės“ laikosi pozicijos, jog visuomenė turėtų būti aiškiai informuota, kas finansuoja kandidatų reklamą.

Nebūkime abejingi, pastebėję, kad brukama nuomonė, bandoma įkalbėti pasirinkti vieną ar kitą asmenį ar už balsą žadama materialinė nauda, – ragina T.Langaitis.

2012 m. Seimo rinkimų eiga parodė, kad rinkimams taikomų griežtų teisės aktų reikalavimų, Vyriausiosios rinkimų komisijos bei teisėsaugos pastangų nepakanka užtikrinant rinkimų skaidrumą. „Baltųjų pirštinių“ veiklos pavyzdys rodo, jog piliečiai savo iniciatyva gali prisidėti prie demokratiškų rinkimų stebėdami, vertindami ir pranešdami apie pažeidimus.

„Baltosios pirštinės“ nori paskatinti rinkėjus, laikantis deklaracijoje nustatytų normų, stebėti rinkimų kampanijos eigą ir, susidūrus su pažeidimais, kreiptis į Vyriausiąją rinkimų komisiją, „Baltųjų pirštinių“ savanorius ar kitas institucijas ir pranešti apie dvejones keliančius rinkimų dalyvių veiksmus.

„Balsų pirkimas, netinkama politinė agitacija, siekimas paveikti rinkėją ne visuomet skaidriais ir leistinais būdais, kuriuos dar ir nelengva įrodyti, veda prie to, kad tautai atstovauja ne laisva valia pasirinkti, o valdžią pinigais ar kitais būdais įgiję asmenys. Nebūkime abejingi, pastebėję, kad brukama nuomonė, bandoma įkalbėti pasirinkti vieną ar kitą asmenį ar už balsą žadama materialinė nauda“, – skatina Tadas Langaitis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min