Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gegužės 9d. 14:32

Lietuvos jūrininkų balsavimas laivuose – beveik šimtaprocentinis

Karinių jūrų pajėgų laivas „Šakiai“ Baltijos jūroje treniravosi šalinti naftos dėmes
Karinių jūrų pajėgų archyvo nuotraukos / Laivai jūroje

Tūkstančiai jūrmylių nuo Lietuvos krantų – jūrininkams ne kliūtis balsuoti šalies prezidento rinkimuose. Tam Klaipėdos savivaldybės administracijoje skirta ir speciali – „Jūreivių“ – rinkimų apylinkė. Į ją suplaukia informacija iš visų su Lietuvos vėliava plaukiojančių laivų.

Su užsienio šalių vėliavomis plaukiojančiuose laivuose dirbantys Lietuvos jūrininkai balsuoti negali. Nebent laivas būtų prisišvartavęs uoste, kur yra Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė.

„Kad būtų organizuojamas balsavimas, laivas būtinai turi plaukioti su Lietuvos vėliava. Kapitonas privalo būti Lietuvos pilietis. Balsuojančiųjų negali  būti mažiau nei penki“, – apie balsavimo tvarką laivuose pasakojo „Jūreivių“ rinkimų apylinkės pirmininkas Adomas Usenavičius.

Pasak pašnekovo, laivo susirinkime paskiriami trys komisijos nariai. Jie suruošia balsadėžę, pasirūpina biuletenių atspausdinimu.  

Informacija apie kandidatus jūrininkus taip pat pasiekia. Jos gausa priklauso nuo laivo finansinių galimybių. Dažniausiai informacija apie rinkimus yra tekstinė, tačiau kai kurie laivai gali sau leisti ir vieną kitą plakatą atsispausdinti. Po balsavimo suskaičiuotus  rezultatus kapitonas užprotokoluoja  ir žinią perduoda Klaipėdoje įsikūrusiai rinkimų apylinkei.

J.Andrijauskaitės nuotr./Lietuvos jūrininkų sąjungos pirmininkas Petras Bekėža.
J.Andrijauskaitės nuotr./Lietuvos jūrininkų sąjungos pirmininkas Petras Bekėža.

Lietuvos jūrininkų sąjungos pirmininkas Petras Bekėža juokauja, kad jūrininkams niekas netrukdo balsuoti – net įsisiautėjęs štormas.

„Gaila tik, kad balsuoti negali su užsienio šalių vėliavomis plaukiojančiuose laivuose dirbantys Lietuvos jūrininkai. Nebent laivas būtų prisišvartavęs uoste, kur yra Lietuvos diplomatinė atstovybė“, -– pasakojo P. Bekėža.

Lietuvos jūrininkai laivuose balsuoti galėjo nuo trečiadienio. Penktadienį sulaukta paskutiniųjų rezultatų. Pasirodo, jūrininkai – labai pavyzdingi rinkėjai. Iš 480 sąraše buvusių jūreivių balsavo beveik visi. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min