Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gegužės 11d. 09:58 , atnaujinta: 2014 gegužės 11d. 10:07

Prezidento rinkimuose balsavusi Dalia Grybauskaitė: „Viską palieku žmonių valiai“

Dalia Grybauskaitė balsavo prezidento rinkimuose
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Dalia Grybauskaitė balsavo prezidento rinkimuose

Prezidento rinkimuose balsavusi dabartinė valstybės vadovė Dalia Grybauskaitė neprognozuoja,ar jai pavyks antrajai kadencijai būti perrinktai jau pirmajame rinkimų ture. „Viską palieku žmonių valiai“, – sekmadienį ryte nubalsavusi žurnalistams sakė D.Grybauskaitė.

Įprastai mėlynai pasipuošusi prezidentė sekmadienį ryte atvyko į Saulėtekio rinkimų apylinkę, kur pati balsavo prezidento rinkimuose. Savo balsavimo biuletenį į urną ji metė sulanksčiusi taip, kad nieku gyvu nepasimatytų, už ką ji balsavo.

Prezidentė neprognozavo, ar gali šiuose rinkimuose būti antrasis turas.

„Aš viską palieku žmonių valiai. Viskas priklauso tik nuo Lietuvos žmonių apsisprendimo. Koks jis bus, toks ir bus“, – pasakė prezidentė.

Aš viską palieku žmonių valiai. Viskas priklauso tik nuo Lietuvos žmonių apsisprendimo. Koks jis bus, toks ir bus, – sakė D.Grybauskaitė.

D.Grybauskaitė buvo itin lakoniška. Ji nesiėmė vertinti, kuo ši rinkimų kampanija skyrėsi nuo 2009 m., kai ji rinkimus laimėjo jau pirmame rinkimų ture.

„Kiekviena diena yra kitokia. Kiekvieną dieną gali sulaukti ir gero ir blogo, bet šiandien puikus rytas. Labai tikiuosi, kad žmonės taip pat jaučiasi. Svarbiausia, kad šiandien žmogus gali daryti labai rimtą ir sau labai svarbų gyvenime sprendimą. Tai kviečiu visus tą sprendimą padaryti Šiandien nuo kiekvieno žmogaus priklauso, kokia bus Lietuva rytoj“, – paklausta, kuo šiųmetė rinkimų kampanija jai skyrėsi nuo buvusios prieš penkerius metus, sakė D.Grybauskaitė.

Lietuvos piliečiai sekmadienį po Nepriklausomybės atkūrimo prezidentą renka šeštąjį kartą.  

Nuo 1993 metų prezidento posto iš viso siekė 45 kandidatai.

Per visus prezidento rinkimus tik kartą – 2004 metų pirmąjį turą – balsuoti atėjo mažiau kaip pusė – 48,4 proc. – rinkėjų.

Lietuvoje prezidentas renkamas penkerių metų kadencijai. Kandidatuoti gali Lietuvos pilietis pagal kilmę, ne mažiau kaip trejus pastaruosius metus gyvenęs Lietuvoje, jeigu jam iki rinkimų dienos yra suėję ne mažiau kaip keturiasdešimt metų ir jeigu jis gali būti renkamas Seimo nariu.

Kandidatas pirmajame rinkimų ture išrenkamas tuomet, jei juose dalyvauja bent pusė rinkimų teisę turinčių piliečių, o iš jų daugiau nei pusė balsuoja už vieną kandidatą. Jei pirmajame rinkimų ture aktyvumas mažesnis arba nė vienas kandidatas nesurenka daugiau nei 50 proc. balsų, antrajame ture rungiasi du daugiausia balsų surinkę kandidatai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min