Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rinkėjai: debatus apie užsienio ir saugumo politiką laimėjo Dalia Grybauskaitė

Dalia Grybauskaitė
Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: Lrt.lt
0
A A

Ketvirtus Prezidento rinkimų debatus apie užsienio politiką ir nacionalinį saugumą, visuomenės nuomone, be konkurencijos laimėjo dabartinė šalies vadovė Dalia Grybauskaitė. Tokius duomenis pateikia LRT užsakymu kompanijos „Baltijos tyrimai“ atlikta visuomenės apklausa.

Atsakydami į klausimą, kaip vertina kandidatų pasirodymą ketvirtoje debatų laidoje (vertinant 10 balų skalėje), žiūrovai daugiausiai balų skyrė Daliai Grybauskaitei – 6,9. Likusieji šeši kandidatai nuo lyderės gerokai atsiliko. Zigmantui Balčyčiui respondentai skyrė 5,9 balo, Artūras Paulauskas ir Naglis Puteikis surinko vienodai – po 5,8 balo. Penktas pagal balų skaičių – Artūras Zuokas. Jo pasirodymą debatų žiūrovai įvertino 5,7 balo. Vidutiniškai, žiūrovų nuomone, pasirodė Bronis Ropė. Jam respondentai skyrė 5 balus. Valdemaro Tomaševskio pasirodymą debatuose žiūrovai įvertino 3,6 balo.

Neaplenkiama D. Grybauskaitė buvo ir respondentams atsakinėjant į klausimą, kuris debatų dalyvis pasirodė geriausiai. Net 37,4 proc. apklaustųjų sakė, kad būtent dabartinė šalies vadovė praėjusioje debatų laidoje pasirodė geriausiai lyginant su kitais kandidatais. Daugiau nei perpus nuo jos atsiliko A. Paulauskas. Jo pasirodymą, kaip geriausią laidoje, įvertino 15,1 proc. respondentų. Kad geriausiai debatuose apie užsienio ir saugumo politiką pasirodė Naglis Puteikis, mano 14,4 proc. debatų žiūrovų.

10,2 proc. respondentų mano, kad geriausias ketvirtadienį buvo A. Zuokas. Lenkų rinkimų akcijos kandidatą V. Tomaševskį, kaip geriausią debatų dalyvį, įvertino 2,6 proc. apklaustųjų. Mažiausiai palaikymo šįkart sulaukė B. Ropė. Manančių, kad jis pasirodė geriausiai buvo tik 1,6 proc. respondentų. 7,2 proc. apklaustųjų sakė nežinantys, kas praėjusioje laidoje pasirodė geriausiai.

Visuomenės apklausos duomenimis, per ketvirtus Prezidento rinkimų debatus labiausiai nuomonę apie save pagerino D. Grybauskaitė. Teigiančių, kad po šių debatų jų nuomonė apie šią kandidatę pagerėjo, yra 19,3 proc. respondentų (pablogėjo – 13,4 proc.). Po vienodai šalininkų pritraukė net trys kandidatai: A. Zuokas, A. Paulauskas ir N. Puteikis nuomonę apie save į gerą pakeitė 17,4 proc. apklaustųjų. Apie A. Paulauską nuomonė pablogėjo 17 proc. respondentų, apie A. Zuoką – 14,1 proc., o apie N.Puteikį nuomonė suprastėjo 15,1 proc. debatų žiūrovų.

14,1 proc. apklaustųjų teigė nuomonę pagerinę apie Z. Balčytį (pablogino – 11,5 proc.). B. Ropė nuomonę apie save labiau pablogino negu pagerino – 13,1 proc. debatų žiūrovų teigė pagerinę nuomonę apie šį kandidatą, tačiau 18 proc. nuomonė suprastėjo. Didžiausią neigiamą įspūdį debatų žiūrovams paliko V. Tomaševkis. Apie jį nuomonę pablogino 25,6 proc. respondentų, pagerino – tik 5,6 proc.

Kompanija „Baltijos tyrimai“ apklausė 305 debatų žiūrovus. Cituojant visuomenės apklausos rezultatus būtina nuoroda į LRT ir „Baltijos tyrimus“.

Lrt.lt
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min