Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rinkėjų skundai VRK: Vilniuje rinkėjai buvo vežami balsuoti, Kėdainiuose – neužplombuota balsadėžė, didelės eilės

Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas
BFL/Vyginto Skaraičio nuotr. / Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas teigia, kad pirmasis prezidento rinkimų turas praėjo sklandžiai, komisija negavo informacijos apie pažeidimus, kurie verstų suabejoti rinkimų rezultatais. Rinkėjai dažniausiai skundėsi rinkimų agitacijos pažeidimais ir piktinosi ilgomis eilėmis prie balsadėžių.

Pirmadienį Z.Vaigauskas paskelbė prezidento rinkimų pirmojo turo rezultatus. D.Grybauskaitė gavo 45,89 proc. balsų, Zigmantas Balčytis – 13,63 proc., Artūras Paulauskas – 12,02 proc., Naglis Puteikis – 9,33 proc., Valdemaras Tomaševskis – 8,23 proc., Artūras Zuokas – 5,22 proc., Bronis Ropė – 4,15 proc.

Negaliojančių biuletenių rasta 1,53 proc., VRK pirmininkas pripažino, kad tai – daug.

Negaliojančių biuletenių rasta 1,53 proc., VRK pirmininkas pripažino, kad tai – daug.

Anot Z.Vaigausko, šie rinkimų rezultatai – kol kas preliminarūs, galutiniai bus patvirtinti penktadienį.

Policija tiria 60 skundų

„Rezultatai dar labai nežymiai keisis, nes neturime suskaičiavę apie 3 tūkst. balsų, kurie yra vokais išsiųsti iš Lietuvos ambasadų ir diplomatinių įstaigų užsienyje.

Iš Seinų konsulato neturime 50 rinkėjų duomenų. Tačiau rezultatai nesikeis iš esmės. Ir viskas, neturime nei vieno skundo dėl balsų suskaičiavimo, protokolo surašymo, jeigu jų nebus, ko mes ir tikimės, tie rezultatai bus iš esmės skelbiami kaip galutiniai“, – spaudos konferencijoje kalbėjo jis.

Z.Vaigauskas padėkojo Policijos departamentui ir „Baltų pirštinių“ akcijos organizatoriams už greitą reagavimą į galimus pažeidimus.

VRK duomenimis, policija tiria apie 60 įvairių skundų dėl rinkimų pažeidimų.

Tyrimai yra ką tik pradėti. Daugiausiai nusiskundimų gavome iš Vilniaus regiono, kad buvo vežami rinkėjai, eilės didelės. Klaipėdoje skųstasi dėl rinkimų dieną nenuimtų plakatų ir rastų lankstinukų, Kėdainiuose buvo aptikta neužplombuota balsadėžė.

„Tyrimai yra ką tik pradėti. Daugiausiai nusiskundimų gavome iš Vilniaus regiono, kad buvo vežami rinkėjai, eilės didelės. Klaipėdoje skųstasi dėl rinkimų dieną nenuimtų plakatų ir rastų lankstinukų, Kėdainiuose buvo aptikta neužplombuota balsadėžė. Daug skundų dėl didelių eilių, dėl to, kad žmonės negalėjo balsuoti namuose, nes niekas pas juos neatėjo“, – vardijo Z.Vaigauskas.

Pasak jo, ilgiausiai užtruko suskaičiuoti didžiausių sostinės apylinkių rinkėjų balsus, duomenis iš jų į VRK suplaukė tik 4 valandą ryto.

Z.Vaigauskas sakė, kad eilių išvengti pavyktų nebent padidinus apylinkių skaičių.

Antrasis prezidento rinkimų turas įvyks gegužės 25 dieną kartu su rinkimais į Europos Parlamentą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min